Skocz do zawartości

[trasy] singletrack - Nove Mesto pod Smrkem.


heniekkrol

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym polecić bardzo fajnego singla w Czechach. Twórcy chwalą się iż jest to pierwsza tego typu ściezka w naszej częsci ewropy. ( tego nie jestem w stanie zweryfikowac, fakt faktem, że ciągle u nas trudno o takie atrakcje ). Singiel został otwarty na początku października, drobne prace jeszcze trwały jak byłem dwa tyg. temu. Brakuje jeszcze oznakowania - polecam mapkę. Jest kilka kilometrów od Świeradowa-Zdrój. Można się wbić na ścieżkę w Novym Meście pod Smrkem i w Lazne Libverda.

do oglądania :

do czytania:

http://www.mtbs.cz/Home/Singltrek-pod-Smrkem-cla.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused: miejscówka fajnie pokazane na prezentacji Singltrek pod Smrkem :D

 

Byłem! Naprawdę polecam. Tylko problem z oznaczeniem. Podłączyłem się pod jakiś wycinaków z harachova, to tak mnie przewieźli po okolicznych pagórkach, że jak w końcu odnalazłem trasę to ledwo żyłem :P

Moja króciutka relacja jest na stronie zaprzyjaźnionego Ośrodka wypoczynkowego Beatka.

 

Nie ma co się rozpisywać (FUN,FUN,FUN w czystej postaci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Po weekendzie majowym się tam pojawię na bank, łatwo tam trafić będąc w Świradowie ?? lub Szklarskiej ??

 

wiesz może jak dostać się do tego miejsca? jakaś mapka czy cuś bo napaliłem się strasznie na tego singla już rok temu, a w tym na pewno nie odpuszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.singltrekpodsmrkem.cz/

niestety, wszystko po cesku. mogliby pomyśleć o somsiadach...

czy ktoś wie ile obecnie km ma ten singletrack bo sie zastanawiam czy warto tam popylać z Olsztyna w wakacje (trochę daleko i np dla 10 km tej trasy to mnie się nie chce). nigdzie na necie nie mogę znaleźć info na ten temat, znalazłam tylko informację Blase'a z Bikestats z listopada 2009 o 12 km... trochę mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.singltrekpodsmrkem.cz/

niestety, wszystko po cesku. mogliby pomyśleć o somsiadach...

czy ktoś wie ile obecnie km ma ten singletrack bo sie zastanawiam czy warto tam popylać z Olsztyna w wakacje (trochę daleko i np dla 10 km tej trasy to mnie się nie chce). nigdzie na necie nie mogę znaleźć info na ten temat, znalazłam tylko informację Blase'a z Bikestats z listopada 2009 o 12 km... trochę mało

 

 

Cała pętla ma ok 12km. ale samego single jest 2/3, no może trochę więcej tego dystansu. Na drugi koniec Polski to bym się nie tłukł specjalnie dla tej trasy. Jest fajna, ale np. duże pofałdowanie ścieżki skutecznie nie pozwala się rozpędzić konkretnie. Jeśli znasz i masz zjeżdżone już te tereny ( Karkonosze )to dla samej trasy nie warto, ale jeśli tam nie byłeś to myślę, że mimo pozamykanego dla rowerów Kark.Parku nudzić się nie będziesz ( jest sporo tras i po naszej i po czeskiej stronie )

 

ps

jadąc od przejścia gr. w Świeradowie trasą 291, skręcamy w lewo przed samym centrum Noveho Mesta, i asfaltową drogą dojeżdżamy do lasu.

post-121078-1271319936,33_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Właśnie wróciłem, dupy nie urywa, ale warto jechać. Mam nadzieję że My Naród ;) pociągniemy ze Świaradowa trasę i będzie obiecywane 50 km.

Początek nudnawy, później podjazd asfaltem dość stromy i trochę długi, cóż trzeba nabrać wysokości. Jeszcze trochę po płaskim i ......... odbijasz w bok i ........ fun fun fun !!!!!!!!!

Faktycznie rozpędzić się nie ma gdzie, ale nie o to chodzi. Ścieżka jest dość wąska i bardzo techniczna, liczne hopko pagórki. Zjazd do knajpy pod beczką (to ta która jest na ich www)i pod górę. Nie za stromo ale zadyszki można dostać, oczywiście zależy od tempa. Później singiel idzie to w górę to w dół, dopedałowywac trzeba i tez jest fajnie. Ostatni odcinek jest pyszny i tyle.

Mam fotki i filmik kręcony kamerą z kasku. Będę wrzucała na FB

Ostatniego dnia przejechanie całego singla zajęło na 1h09 min, z czekaniem na lamera co z nami jeździł :)

Osobiście polecam bardziej tereny Szklarskiej a na singla po prostu pojechać przejechać ze dwa trzy razy i .... jechać na normalne góry.

Ogólne wrażenie: było za######ioza i warto tam pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jestem z okolic. Długo się z kumplem przymierzaliśmy do tej trasy ale w końcu uzgodniliśmy termin i dzisiaj przejechaliśmy to cudo :)

 

Trzeba przestudiować mapkę. Niestety dzisiaj brakowało kilku tabliczek z oznaczeniami w ważnych punktach, a bujna zieleń roślinności może skutecznie przeszkodzić w odszukaniu ścieżki. Zwłaszcza przy zjeździe z asfaltu może być problem.

 

Sam singiel to super zabawa dla każdego. Jak ktoś ma moc to może nawet pofruwać ;)

Zrobiliśmy dwie pętle i przed drugą mówiłem kumplowi, że zrobię fotki z trasy ale jak mnie zapytał w trakcie, czy stajemy? To mu odpowiedziałem: "olać to, zasuwaj!" :) I to jest takie moje podsumowanie dzisiejszego wypadu ;) Warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Singielek jest naprawdę fajny. Co prawda dla niego samego to może i nie warto byłoby się tłuc ale tereny Izerów są przebogate więc na nudę nie można narzekać. Z singla można się wbić np na Smrk, bardzo fajny podjazd (potem jest oczywiście zjazd czyli to co tygryski lubią najbardziej:) Na singlu jak się pociśnie to robi się naprawdę przyjemnie Oczywiście dla kogoś kto jedzie pierwszy raz i nie kojarzy trasy to lepiej uważać bo lubią tam wyrastać niespodziewanie przeróżne hopki :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...