Skocz do zawartości

[rower] Cube Ltd Race 09'


perduretas

Rekomendowane odpowiedzi

mostek SMICA 25,4 kiera prawdopodobnie esaton ec90 karbon, jezeli nie kuepi jej w takiej cenie jaka chce to bedzie tioga taskforce i sztyca WCS.

Potem kółka;) myslicie z nic sie eni stanie jak zmeinie 31,8 na 25,4?

 

Jeżeli zainwestujesz w EC90 i masz w planach montaż rogów, to o nich zapomnij bo nie jest do nich dedykowana. W takiej sytuacji pozostaje EC70 - tańsza, bardziej uniwersalna i ~ 30 g cięższa.

 

Generalnie zgadzam się z przedmówcami, że akurat ten model nie jest najwdzięczniejszy jeżeli chodzi o odchudzanie (mówię z doświadczenia), co nie zmienia faktu, że jest to bardzo dobry rower.

 

Ja w każdym razie nie mam złudzeń co do przejścia poniżej 10 kg, co zupełnie nie przeszkadza mi inwestować. Raz że nie traktuję swojego docelowo, więc gdy za sezon, dwa będę zmieniał ramę, będę miał gotowy praktycznie cały osprzęt i nie będę musiał ładować kasy w nowy.

 

Dwa że ja to kurna lubię :wallbash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perduretas zanim rama ograniczy twoje możliwości co do obniżenia wagi tego roweru minie jeszcze dużo czasu , dlatego wszystkie rady z wymianą ramy możesz spokojnie ładować do kosza :P

A gdy wyczerpiesz już wszystkie możliwości to zastanowisz się czy zmieniać ramę.

W pierwszej kolejność dobre koła , a dalej to już według uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, jak masz tak radzić w przypadku kół to lepiej w cale. EQ21 będą giętkie jak masło przy użytkowniku >75 kg. Tak samo co do rurek. Wybór dowolny :huh:

 

To ciekawe ja ważę 80kg i jakoś nie narzekam, wręcz przeciwnie. Piasty są godne polecenia, obręcze też. Jeżdżę tylko po górach. Rurki posiadam te same co proponowałem, i jakoś nic się nie wygina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No niestety, jeżeli ktoś jest mało yntelygentny to tak :huh:

Jakiś przytyk? Po to jest forum,aby otrzymac konkretne odpowiedzi na postawione pytanie- a to nie było pytanie z kategorii głupich. Jeśli śmiesza Cię takie pytania, to daruj sobie odpowiedź- niektórzy nie rozumieją Twojego ciętego dowcipu.

Wracając do temu- podpisuję sie pod wypowiedzią Mwegrzyna- lekkie koła to nie tylko zbicie masy roweru ,ale także uzyskanie mniejszej masy rotującej- a to jest bardziej odczuwalne,niż 30gram na kierownicy. Z drugiej strony, jakoś bym miał opory przed kierownicami ważacymi ok. 100 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jakoś bym miał opory przed kierownicami ważacymi ok. 100 gram.

 

Hm, tutaj bym nie generalizował, tylko skupiał się na konkretnych markach. Uważam, że Eastonowi można zaufać w ciemno - mało kto z resztą daje lifetime warranty na karbon.

 

Mimo wylajtowania kiera jest sztywna. Zaczyna wyraźniej pracować tylko na podjazdach, a i to tych z blatu, na stojaka i przy mocnym chwycie za rogi. Jeżeli kolega wybierze EC90, to nie będzie miał tego problemu :huh:.

 

EDIT: Ale zgadzam się, że w pierwszej kolejności warto pomyśleć o kółkach, zwłaszcza że jest zdrowo po sezonie i można potargować niezłe ceny. Przy większych inwestycjach, czyli właśnie kółkach, jest to oczywiście bardziej opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hm, tutaj bym nie generalizował, tylko skupiał się na konkretnych markach. Uważam, że Eastonowi można zaufać w ciemno - mało kto z resztą daje lifetime warranty na karbon.

 

Mimo wylajtowania kiera jest sztywna. Zaczyna wyraźniej pracować tylko na podjazdach, a i to tych z blatu, na stojaka i przy mocnym chwycie za rogi.

Opory nie wynikaja z niewiary w możliwości Eastona- używam zestawu EA70 ( kierownica i mostek) i jestem bardzo zadowolony, chcoiaż moje plecy mówią mi,że czas na giętą kierownice. Mam tu na myśli,że przy masie ciała podobnej do mojej ( 85-87kg) tak lekka kierownica raczej nie powinna byc w użyciu za długo.

Na EC90 i EC70 Eastom daje 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na EC90 i EC70 Eastom daje 5 lat gwarancji.

 

Faktycznie - sugerowałem się tym http://www.eastonbike.com/PRODUCTS/TECHNOLOGY/tech_warranty.html

 

Siłą rzeczy nie mogę mieć wieloletniego doświadczenia z używania EC70, skoro jest to tegoroczny model :huh:, który ujeżdżam od kwietnia. Ale to co mam, a są to mimo wszystko jazda kilka razy w tygodniu w zasadzie do dziś, nie daje żadnych powodów do niepokoju, przy czym ważę 82-84 kg. Przeciwnie, przejście ze stockowych EA30 (kiera i sztyca) na EC70/EC90, nie dość że odjęło sporo gramów, to zauważalnie wyprasowało ścieżki. Jeździ się po prostu przyjemniej. Trudno mi więc nie polecać Eastona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...