Skocz do zawartości

[rower] Cube Ltd Race 09'


perduretas

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym pokazać tutaj swój rower i posluchać wszelkich sugestii dotyczących tejże maszyny. Zarówno a propos zbijania wagi (na czym mi mocno zależy) jak i w temacie wyglądu. W obecnej konfiguracji (z ubijakami egg beater SL) rower waży ok 11-11,1kg. Rower budowany z myślą startów w zawodach. Zdaje sobie sprawe że kilka częsci to niemalże stalowe kloce jak zestaw piast deore ktore waża 700gram albo komponenty ritcheya compa :thanks: (to trzeba szybko zmienić:). Wieczorem postaram sie wstawić dokladną rozpiske częsci wraz z wagą. W najbliższych dniach planuje zakup niebieskich śrubek M5x15 kcnc, tytanowych zacisków kół tejże firmy koloru niebieskiego B) i być może niebieskie lub czerwone podkladki pod stery. Prosze o wszelkie sugestie, konstruktywny krytycyzm mile widziany.

cube1f.jpg

cube2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny Rower,te kolorki....co do mostku z kiera to Boplight a sztyca moze KCNC tanio wytrzymale i lekko.

Ciezko cos doradzic bo nie wiem ile chce wlozyc w ten rower i jaki masz osprzet ale z tego co widze to full XT

Zmien:

kokpit

Koła

detki

chwyty piankowe zawsze pare gramów mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przepraszam to sa pod tarcze,wiec odpada

A co do zmniejszenia wagi moze pancerze z linkami NOKON

to by była taka sztuka dla sztuki i w dodatku droga, pancerze zostaw na koniec

 

na 1 ogień koła - tu możesz najwięcej zejść, dalej rurki, chwyty na pianki...

i wg mnie tyle dalsze zmiany nie potrzebne

 

rowerek kolorystycznie pięknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem . . .

Smutna dla ciebie wiadomość, ale rama :)

Bo to ładne, oczo######ne może i jest, ale zbyt lekkie nie :(

 

Moim zdaniem jedna z najladniejszych ram jakie ostatnio wypuszczono, kolorystycznie przynajmniej - sam bym wzial ale drugie zdanie, waga dyskwalifikuje. Szkoda ze w reactionie nie kontynuowano z ta kolorystyka.

 

Swoja droga, jestem ciekaw ile ten lakier wazy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedna z najladniejszych ram jakie ostatnio wypuszczono, kolorystycznie przynajmniej - sam bym wzial ale drugie zdanie, waga dyskwalifikuje. Szkoda ze w reactionie nie kontynuowano z ta kolorystyka.

 

Ale w Elicie już tak :( W Reactionie jest już anodyzowana. Na samym lakierze przypuszczam, że z 80 gram zbito :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co ciekawe w tej ramie to malowanie, które może się podobać - poza tym bez rewelacji...

 

jak chcesz zejść poniżej 10 kg to proponuję odsprzedać ramę i kupić coś lżejszego

 

a jak nie to i tak jest wagowo i kolorystycznie bardzo ładnie, więc nic tylko jeździć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sztyce boplighta, mostek smica, kiera KCNC, a koła na chosenie i sunrims EQ21(ok 1500g)Sztyca i mostek lżejsze od WCS :) Będzie git

 

Taa, jak masz tak radzić w przypadku kół to lepiej w cale. EQ21 będą giętkie jak masło przy użytkowniku >75 kg. Tak samo co do rurek. Wybór dowolny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos lakieru to wg producenta wersja czarna matowa jest lżejsza o 200 gram od White Candy Blue. Aż dziwne dla mnie...Moja rama zważona na wadze waży 1820 gram. Powiem szczerze że wolałbym kupić osprzęt XTR niż zmieniać rame :P W mojej subiektywnej opini pieknie się komponują z foxem. Kiedyś był na forum projekt leciutkiego roweru o cięższej ramie, Cube analog(taka jak moja tylko ze zielen zamiast niebieskiego) koła fulcruma i biale siodelko SLR, wiecej nei pamietam :P więc mam szczerą nadzieję zejść poniżej 10kg :) Myślicie że samemu składać koła? Chce mieć niebieskie nyple :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama na samym koncu. jak bym chcial zejsc baaardzo baaardzo nisko. ale 9,7-10 mnie ebdze satysfakcjonowac z tarczami.

 

Macie jakieś porpozycje na kiere prócz WCS CARBON albo ew zwykla WCS. Boplight sie bardziej opłaca?

 

btw: waże 69-70kg. Dla mnie idealna waga przy wzroscie 177 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...