Skocz do zawartości

[Rower] Giant XTC 2010 by Sorc


Sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały wątek... i nic nie łapie już. Podziwiam jednak zapał z jakim budowałeś XTC - ja poddałem się i rama długo u mnie nie gościła. Niestety nie dałem rady jeździć na rowerze ht pomimo nawet niezłej finalnie wagi 9,6 kg. Full to full jednak no ale z tego co napisałeś dopiero w przyszłym sezonie przekonasz się o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rama: Giant XTC 2011 "S" - 1493g

Oryginalne stery

Bez haka

Z srubami bidonu 2.8g

 

2010 vs 2011

- 2011 nadal IS z tylu mimo ze czytalem ze jest PM

- dziurka pod suportem aby wylewala sie woda

- BB91

 

Pedały: Look quartz white - 279,3g

 

Gripy: Bontrager X lite - 15.5g

wymiana z XXX lite ktore byly za chude i niewygodne

 

suport: Shimano SM-BB91-41A - 75,7g

 

 

Sterow nie bede przerzucal bo za duzo roboty, ale moze zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeserwisowalem Novateci, a raczej tylko je rozkrecilem i oczyscilem troche uszczelki bo w srodku wszystko ladnie nie ruszone. 3 Krople Rohloffa na zapadki.

A spodziewalem sie tragedii, po tym jak rower plywal w jeziorze po Mazovii :D

 

Troche zabawy jest z przygowaniem starej ramy do sprzedazy i roweru do jazdy. :)

 

EDIT1: Myslalem ze w poniedzialek serwis wybije mi miske z foxa bo sa inne, ale wkoncu sam to zrobilem. Poszlo niewyobrazalnie latwiej niz wybicie poprzednij miski chris kinga. Tak wiec zaraz fotki jak doczyszcze korbe i zloze naped calego bike'a :)

 

EDIT2: Rozumiem ze jak nie posmaruje sterow gestym smarem to nie ruszac? Pytam bo zlozylem jak powinno byc i slychac stery jak chodza, chodza dosc lekko, ale mogloby byc lzej, skrecilem gwiazdke odpowiednio uprzedzajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin przytne, jak bede wiedzial jak wysoka ma byc kiera.

 

Koszyk Elite Custom Race Biało-Niebieski zakupie w najblizszym czasie, koszyk od smuda nie nadaje sie do jazdy zawodniczej.

Ewentualnie czekam na propozycje innego koszyka na bidon w kolorze bialo-niebieskim, bo elite ma troche za jasny niebieski.

Niebieski Rib cage pro jest ok, ale brakuje mi teraz bialego :)

 

 

Pierwsza jazda, a raczej zjazd bo jeszcze doczyszcam łancuch.

Mostek na minus, 1cm pod mostkiem i juz czuje ze jest duzo lepiej jak bylo.

 

Szkoda ze jak zwykle hample szlag trafil. Pieprzone chloniecie wilgoci przez DOT'a, musze nauczyc sie je serwisowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, że jednak nie wrzuciłeś zdjęć na M z boku i w różnych "konfigach", byłoby o czym dywagować... Koniecznie daj możliwie dużo ujęć na tej ;)

 

Nie będę nawet próbował wertować "wstecz" tematu, żeby sprawdzić ew. twoje wymiary, bo się zgubię , więc jakbyś mógł je podać, to też trochę wzbogaci dyskusję :)

Mam wątpliwości, jeśli chodzi o długość sztycy, skoro sam mówisz, że masz bardzo długie nogi.

 

BTW, rama ładniejsza niż poprzednia i efekt też lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total Body Height 175 cm

Inseam 82 cm

Trunk 59.5 cm

Forearm 33 cm

Arm 60.5 cm

Thigh 57.5 cm

Lower Leg 52 cm

Sternal Notch 139 cm

 

Zdjecia na nowej ramie wstawie dzis, zanim rozbiore widelec do serwisu.

 

Sztyca na zdjeciu jest za nisko ustawiona, bo nie mialem czasu jeszcze sie nawet porzadniej przejechac bo hample siadly i wiecej hamowac moge stopami ;p

W kazdym razie 400mm wystarczy na pewno, i taka mam. Setback ktora takze mam 350mm na pewno za krotka.

Nie robilem nawet zdjec na "M" po tym jak pojechalem nałeczow i rece mi wysiadly po 20km.

 

Na pewno po krotkiej przejezdzce czuje ze zupelnie inaczej ukladaja mi sie ramiona przez co nie bede mam nadzieje tracil czucia w dloniach.

W dodatku z tak niskim ustawieniem kiery, bo i glowka nizsza niz w "M" nie mam problemu z kontrola roweru. Podjazdy i zdjazdy mam gdzie testowac, ale bez hampli nie mam jak probowac ;)

 

Mnie tez sie bardziej podoba ta wersja kolorystyczna, tamta była nijaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia z geo na zywca ponizej. Sztyca wysunieta do ogranicznika. Chyba troche za wysoko, ale czuje ze przydalby sie chyba setback. Siodlo minimalnie wysuniete do tylu. Sztyca offset 0.

 

Najpierw jednak zamiana korby 175mm na 170. Nogi i kolana mi wysiadly po 8km...

Zyskalem wreszcie kontrole nad rowerem, zobaczymy jak pojda podjazdy i zjazdy jak zrobie hample.

 

ŻYWE GEO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wygląda bardzo dobrze. A biorąc pod uwagę przyszły setback (i ewentualną opcję dłuższego mostka) będzie jeszcze lepiej.

 

Myślę, że część tematu o wyrabianiu pozycji można by gdzieś przykleić :) , mało kto jest na tyle zdeterminowany, żeby tak uparcie dążyć do dopasowania roweru (a już nie daj Boże, jeśli jest "niestandardowo zbudowany"). A to przecież takie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Cześć,

dawno nie byłeś w Warszawie, wybierasz się może do nas pojeździć nieco? ;)

 

Ależ masz długą sterówkę, zrozumiałe, że ciągłe ustawianie pozycji i mostek może pójść do góry ale to chyba jednak sporo za dużo, przytnij ją nieco bo szpeci rower :)

Jakiś taki malutki ten rower wydaje się pod Tobą, pewnie kwestia fotki ale cóż...

Trzeba przyznać, że sama rama jest piękna, świetny sprzęt, gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poniewaz forum zaliczylo crash'a ;)

 

Amor przeszedl full serwis po jakis 6.5k km. Myslalem ze moze byc zle, okazalo sie ze jest bardzo ładnie, lagi dolne w idealnym stanie. Olej 10w, bo na 7.5w bylo chyba troche za miekko i troche malo progresywnie.

 

Koła, generalnie piasty nie sprawiaja i niesprawily jeszcze problemu:

Przod - niewiele roboty z naciagiem

Tył - troche tego bylo, mala plastelina ;)

 

Naped

- łancuch: Campa C9 nie wykazuje zyżucia po 2200km

- Zebatki

 

Doszla nowa korba SLX 170mm - JAKA ULGA ... wreszcie to jezdzi, a nie:

- Albo za twardo, albo za miekko, wreszcie miesnie i kolana mnie nie bola.

 

Koszyk na bidon elite custom race czarno - bialy

 

Tak w ogole to rower przygotowany do sezonu, musze tylko troche popracowac nad ustawieniem blokow w prawym bucie oraz potestowac sztyce z i bez offsetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczylem juz 45km w terenie ostrej jazdy z krotsza korba.

 

Wrazenia:

- rece i nadgarstki nie bola na mniejszej ramie

- wreszcie czuje ze nogi pracuja tak jak powinny na krotszej korbie, kadencja 160+ nie jest problemem, ze srednia kadencja na poziomie 100-110 po szosie i 90-95 w terenie. To bylo dla nie niemozliwe na korbie 175, bo albo bylo za twardo, albo za miekko i trzymanie kadencji na poziomie 90 bylo problemem na szoszie. Przy okazji mniej tylek i biodra buja.

- Rower zrobil sie wreszcie zwrotny i przewidywalny.

- Zastanawiam sie i chyba zaraz zamowie manetki triggery X.9 bo kiera 60-62cm przeszkadza w ciezkim terenie, a skrocic jej z gripshiftami nie mam juz jak. W dodatku mam wrazenie ze triggery to bedzie dla mnie lepszy wybor, wole łapska trzymac na gripie niz przestawiac pozycje rak co chwile na gripshifta. Jest to klopotliwe i przeszkadza w szybkiej jezdzie single trakiem po korzeniach. Z drugiej strony przewaga gripshiftow i microindexow z przodu jest ciezka do przecenienia w terenie o bardzo zmiennym nachyleniu...

 

Pytanie, co powiecie na zmiane pancerzy alligatory mini i-link na te same tylko niebieskie lub inny kolor?

Czarne i-linki nie sa prawie w ogole dostepne nawet na ebayu w rozsadnej cenie, swoje moge dziewczynie oddac bo ona nie chce niebieskich do bialo-niebieskiej contessy :D

Bedzie sie gryzc troche z czarnymi przewodami hydrauiliki, a biale jagwire'y to koszt 200zl :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, piękny rower ! :thumbsup:

 

Co do pancerzy to zrób foto roweru i w jakimś photoshopie czy innym programie "pokoloruj" je i zobacz jak to będzie wyglądać.

 

P.S. Sam używam triggerów x9 (3x9) i jestem bardzo zadowolony, więc polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie syntece nie skrocony nie pozwala mi juz w ogole zwezic pozycji z gripshiftami. Chyba ze skroce gripy o 2cm z kazdej strony i lapy bede trzymal non stop na gripshiftach i polowie gripa. A tego nie lubie.

 

Bardziej przesunac obejm R1 nie moge, gdyz kiera sie rozszerza w kierunku mostka. Do tego dochodza oczywiscie rogi ktore zamontowalem, ale i tak musialem skrocic gripy o 1cm z kazdej strony.

 

Obecnie w zimowce jezdze na 56cm bodajze, na asfalcie i w miescie uwazam iz spisuje sie to bardzo dobrze, komfort chyba takze wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...