Skocz do zawartości

[Rower] Giant XTC 2010 by Sorc


Sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

Korba juz u mnie. Pomysl jest taki ze korbe zmienie na niebieska aerozine a SLX poleci do dziewczyny po jakims czasie. Mysle ze najwczesniej po wakacjach w zaleznosci od jej budzetu, na razie lapciak i wakacje, a dopiero potem bedzie wymiana u niej napedu i zajechaniu tego syfu tourneya/acery. Na pewno tez bedzie zazdrosna, bo jej niebieska korba pasowalaby super do contessy.

 

W ramach wagi ramy jest juz zacisk, ale musze rozpisac.

 

W/g Luxtech'a wagi zaczynaja sie od 90g przy 27.2mm/350mm bodajze

 

Sram 2010 jest inny niz 2009, inne kolka i inna budowa. 207g tyle wazy sredni wozek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ta awaryjnosc Elixirow mnie strasznie przeraza i zaczyna mi chodzic po glowie pomysl z Ultimaty'ami białymi/niebieskimi badz formula K24 lub ktorys z wyzszym modeli.

 

Same ultimaty jak mnie nie myli, to gdzies widzialem na sklepach netowych w granicy 1100-1200zl. Na formule nie patrzylem.

Zebatek na szybko nie bardzo mam ochote, ewentualnie mlynek middleburna ktos zasugerowal i to byc moze zdecydowalbym, jednak najpierw chce zlozyc calosc w miare szybko przed sezonem wyscigowym. Niestety, styczen przyniosl potwornie niskie obroty w firmie i mamy dobre powody aby sadzic iz nie jest to trend boczny, a stała. Co niestety oznacza znacznie mniejsza gotowke na obecna chwile i mam nadzieje ze wyrobie sie przed 15-25kwietnia.

 

Chris co miales na mysli piszac "czemu nie DA 3x?". Jesli sie nie myle chodzilo o Down Swing 3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sram 2010 jest inny niz 2009, inne kolka i inna budowa. 207g tyle wazy sredni wozek.

Eee, to czemu na stronie SRAMA (koszmarny interfejs - jak przełączać się między grupami?!) jest "Weight: Short 212g / Medium 227g / Long 230g "?

Swoją drogą sam będę miał taką.

 

Waga sztycy 350 mm na poziomie ~110g - Boże... A z Aerozine można wycisnąć sporo poniżej 800g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, to czemu na stronie SRAMA (koszmarny interfejs - jak przełączać się między grupami?!) jest "Weight: Short 212g / Medium 227g / Long 230g "?

Swoją drogą sam będę miał taką.

 

Co do interfejsu strony srama wpisz na koncu zamiast /X0 zrob /X9

Co do wagi - brak updatu na wszystkich serwisach, realne wagi 207g medium ~212g long.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris co miales na mysli piszac "czemu nie DA 3x?". Jesli sie nie myle chodzilo o Down Swing 3x

Chodzi mi o przednia przerzutke, zamiast xtr mozesz zalozyc Dura Ace 7700 byla pod 9sp i ma najszerszy wozek, mysle ze 7900 tez by dala rade jest wezsza ok 1mm.

DA 7900 obejma 34.9 alu bolts 75g

DA 7700 w granicach 80-90g

 

Jak widac roznica w wadze w porownaniu do nawet odchudzonego xtr (ok 130g) jest spora i spokojnie sprawdzaja sie w mtb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie teraz moge stwierdzic, bez znaczenia czy to bedzie czarne, biale czy niebieskie i tak bedzie dobrze sie prezentowac. Wniosek wiec jeden, kupowac taniej lub probowac :thumbsup: .

 

Jedynie zastanawiam sie nad szprychami, czarne przyciemnia rower, srebrne w pogodny dzien beda bardziej urokliwe przy jednak jasniejszej ramie (Porownujac do czarnej ramy). Decyzja do zakupu kół to juz tylko formalnosc i oczekiwanie na kase i ewentualnie sprawy gwarancji na nie, ze wzgledu na to iz koła mialbym praktycznie od zaraz bez zbednych przesylek czesci tu i tam.

 

Z panem Jarkiem z Luxtechu pogadam na targach rowerowych odnosnie sztycy, dodatkowo przed zamowieniem (jesli waga bedzie mnie zadowalac) kupie najtansza mozliwa sztyce 30.9 aby dobrac w jezdzie odpowiednia dlugosc.

 

Moglbym dostac jakis link do testow Dura Ace w MTB, wiem ze sporo osob tak robi, ale chcialbym zobaczyc jakies bezposrednie porownania i odnosniki z czym to sie je i czym wiaze. Przepraszam za lenistwo, ale kompletnie nie mam czasu, lecac na 2 etaty i nie wiem kiedy to sie skonczy.

 

Co byscie polecili z zaciskow? Dartmoory chyba sobie wkoncu podaruje. Najlepiej anodized Blue albo White. Ewentualnie zawsze czarny zostaje. Cenowo ~200zł.

Na pewno A2Z i pare innych.

 

W ogole ktos sie wybiera na targi? Najlepiej z waga :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama jest na pełnym kozaku, gdybym nie miał ramki z 07' to bym ją sobie kupił. Gratuluję :devil:

Wg. mnie jedyną wadą jest amortyzator, tzn kolor Reby jakoś średnio mi tu podchodzi, ale jeśli Tobie się podoba to spoko.

 

Czemu Dartmoory sobie podarujesz ?

Jeśli chcesz się dowiedzieć coś o sztycy od Luxtech'a zaglągnij na kilka ostatnich stron w moim temacie - XtC by Wax.

 

Szprychy - czarne.

Mati199 - właśnie ten przekrój górnej rury jest najlepszy z całości :thumbsup: - wreszcie XtC się zmieniło, bo od 3 lat raczyli nas tym samym xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimaty

 

Przy cenie <1050 za komplet ultimatow zaczne sie powaznie zastanawiac, a na pewno mozna znalezc taniej, ja sie po prostu nudze siedzac na komorce.

 

Apropo, jakims cudem wychodzi mi na razie ~8700g bez siodla, podkladek pod mostek, yellow tape+zawor i oponach 400g. Nie wliczajac wagi rogow.

 

<9000g calkiem realne :) Budzetowo wychodzi okolo 7500zl za calosc przy cenach allegro bez specjalnych okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byscie polecili z zaciskow? Dartmoory chyba sobie wkoncu podaruje. Najlepiej anodized Blue albo White. Ewentualnie zawsze czarny zostaje. Cenowo ~200zł.

http://cgi.ebay.com/Only-Ti-Titanium-Ultralight-QR-skewers-55g-totally-Blue_W0QQitemZ270513145815QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item3efbd707d7 przyjemna cena, a tylko 10g więcej niż 2x droższe Kcnc.

 

http://cgi.ebay.com/Only-Ti-Titanium-QR-wheel-skewers-CNC-Blue-31g-totally_W0QQitemZ270512211088QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item3efbc8c490 tu na imbus (nie wiem co preferujesz)

 

Od tego samego sprzedawcy bardzo fajna sztyca, pytanie jak jest z tym "zapiekaniem" się sztyc ti http://cgi.ebay.com/Only-Ti-UltraLight-Titanium-Seatpost-30-9-172g-All-Sz_W0QQitemZ290385008572QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item439c4b97bc#ht_1726wt_1332

Niebieska KCNC w dobrej cenie http://cgi.ebay.com/KCNC-Ti-Pro-Lite-Scandium-Seatpost-170g-30-9x400-Blue_W0QQitemZ150388217050QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item2303d614da

 

Co do hampli to K24 są wagowo bardzo zbliżone do Elixirów. Może Hopy?

 

 

A jak dobrze pamiętam, budżet na początku wynosił 4000-4500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cgi.ebay.com/Only-Ti-Titanium-Ultralight-QR-skewers-55g-totally-Blue_W0QQitemZ270513145815QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item3efbd707d7 przyjemna cena, a tylko 10g więcej niż 2x droższe Kcnc.

 

http://cgi.ebay.com/Only-Ti-Titanium-QR-wheel-skewers-CNC-Blue-31g-totally_W0QQitemZ270512211088QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item3efbc8c490 tu na imbus (nie wiem co preferujesz)

 

Od tego samego sprzedawcy bardzo fajna sztyca, pytanie jak jest z tym "zapiekaniem" się sztyc ti http://cgi.ebay.com/Only-Ti-UltraLight-Titanium-Seatpost-30-9-172g-All-Sz_W0QQitemZ290385008572QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item439c4b97bc#ht_1726wt_1332

Niebieska KCNC w dobrej cenie http://cgi.ebay.com/KCNC-Ti-Pro-Lite-Scandium-Seatpost-170g-30-9x400-Blue_W0QQitemZ150388217050QQcmdZViewItemQQptZCycling_Parts_Accessories?hash=item2303d614da

 

Co do hampli to K24 są wagowo bardzo zbliżone do Elixirów. Może Hopy?

 

 

A jak dobrze pamiętam, budżet na początku wynosił 4000-4500zł :P

 

Najpierw bylo ~3000zl :P Apetyt rosnie w miare jedzenia i zwiekszaniem sie apetytu (wiedzy). Zreszta jak sie za cos zabieram to generalnie nie z przypadku i konczy sie na lepszym dostosowaniu do swoich potrzeb. Najgorsze ze ten budzet nie wlicza jeszcze zapotrzebowania na odpowiednia odzież - ktora nota bene wypadaloby zakupic teraz.

 

Do K24 jestem troche zrazony, mialem okazje przejechac na juz chyba dojechanych K24 z klamka ktora miala luz gora-dol jak w moim plastikowych V'kach. Chociaz wyciaganie wnioskow z tego typu rzeczy jest bledem gdyz rower na ramie XC z reba u-turn byl dojezdzany chyba raczej nie na XC/Marathonach, a AM/Enduro... Z drugiej strony przy K24 jest troche zabawy z tarczami, shimano nie chce.

Hope - chce miec jednak bardzo twarda klamke, w dodatku Hope'y z tego co czytalem odstaja sila hamowania.

Za Avidami stoja naprawde mocne plusy, w szczegolnosci zdolnosci "Andrew" :D

Moze mi ktos pomoc w 1 rzeczy odnosnie ultimatow - czy 08' rozni sie czyms od 09'

 

Co do zaciskow, finalnie (przynamniej na teraz) jednak chyba imbus jako ze bedzie mleczko. Chociaz nie wykluczam 2 kompletow zaciskow w zaleznosci od potrzeby.

 

Za######iste zaciski, wzialbym imbus. Pytanie jak z wytrzymaloscia, choc za te pieniadze to malo wazne!

Poczatek marca rower powinien juz stac o wlasnych silach jako ze powinna juz byc rama z kolami.

 

I ponawiam pytanie, bedzie ktos na targach rowerowych z waga? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego zaciski na imbus nie nadają się do ścigania? Przy laczku i tak musisz wyjąć łyżkę/pompkę/łatki więc jaki problem jednocześnie wyciągnąć imbus 5mm...

 

Co do hampli, chyba wolałbym Elixiry za 700zł na polskiej gwarancji niż Ultimate'y zupełnie bez gwary. Tym bardziej, że ich waga nie zachwyca (240/260g z adapterami). Jedynie co to Ultimaty są znacznie bardziej szpanerskie :D

 

 

A na targach chyba ja będę, jak chcesz to mogę zabrać wagę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, dlaczego zaciski na imbus nie nadają się do ścigania? Przy laczku i tak musisz wyjąć łyżkę/pompkę/łatki więc jaki problem jednocześnie wyciągnąć imbus 5mm...

 

Co do hampli, chyba wolałbym Elixiry za 700zł na polskiej gwarancji niż Ultimate'y zupełnie bez gwary. Tym bardziej, że ich waga nie zachwyca (240/260g z adapterami). Jedynie co to Ultimaty są znacznie bardziej szpanerskie :D

 

 

A na targach chyba ja będę, jak chcesz to mogę zabrać wagę :P

 

Poszedl edit w sprawie imbusa/QS bo sie wlasnie sam zapedzilem.

Przod ultimate z tarcza G3S jest sporo lzejsze bo nie ma adaptera. Zobaczymy, hamulce beda gdzies dopiero kolo kwietnia najwczesniej pewnie, wiec na pewno dojdzie jeszcze sporo opinii o elixirach i wtedy wybor bedzie latwiejszy.

 

Elixir R 375g?

Ultimate bez adaptera z tarcza G3S ~335-340g(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj (w 100% wiarygodne :D ) zdjęcie na wadze mojego tylnego Elixira CR (bez śrubek mocujących, adaptera i tarcz) - 242g

 

Przed chwilą zważyłem 2 śruby mocujące + 6 podkładek = 17g, klocki 19g. Adapter na tył IS/PM 160mm (z tym, że nie mam pewności czy oryginalny) 26g, taki sam shimanowski 17g. Razem wychodzi więc 295g. Długość przewodu to 125cm, a hamulec jest zalany.

 

miskov17 Niezła sztyca...

 

Poprawka - pytałem się o Juicy Ultimate 2010, a przecież tego już nie robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie tez ze R jest lzesze od CR.

 

Już któryś raz to czytam. Chętnie bym wyjaśnił jak to jest z tymi Elixirami (pomijając już to, że nowe CR mają karbonowe klamki). Skąd to wiesz, Sorcerer? Na stronie SRAMA podana jest taka sama waga, btw.

 

miskov17Wagę przewrotnie podałem z adapterem Shimano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...