Skocz do zawartości

[Rower] Giant XTC 2010 by Sorc


Sorcerer

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce to Lemonbike.

 

www.lemonbike.eu

 

Alpiny u nich były po 299 PLN za sztukę.

Teraz chwilowo nie ma.

W styczniu mają miec dostawę...

 

Tak tylko koła mi w lemonie nie zloza, w dodatku wyjdzie drozej niz mialbym zamawiac z US. Same piasty 1000zl + 600zl obrecze w PL + 200zl revo + 65zl nyple, a gdzie zaplatanie? W dodatku jakos slepo wierze ze najlepiej kolka zaplecie wlasnie sam ZTR.

 

US - Kola w czarnej kombinacji 495+105$ wysylka - 600$ * 2.9zl = 1750zl (spokojnie mozna zalozyc lepszy kurs 2.75 ale po co?)

PL - Lemonbike to samo co wyzej minimum = 1900zl, jednym slowem, SMIECH NA SALI. Lemon po prostu przegina z marza prawie 100%.

PL - Na novatecu D711/712 - 400zl + 265 + 50 + 600zl = 1400 (musze doliczyc przesylke do centrumrowerowe) i to byloby chyba najlepsze wyjscie, ale boje sie jednej rzeczy. Ze zaplatacz rozwali mi obrecz, a te lubia sie wyginac przy naciagu.

 

Jeszcze znalazlem biale manetki X9 i zakochalem sie :) Jak bede wolal gripshifty najwyzej sie z dziewczyna zamienimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) Bo powoli mam juz wizje 2010 bo cos moge nie wyrwac 2008/2009.

 

Z kolei XTC 2010 29' jest piekny w takim malowaniu :) Szkoda ze nie ma wersji 26".

 

Te nowki 2008 XTC co sa TUTAJ! sa drogie, chociaz musze zapytac ich o cene. Niedawno twomark sprzedal 2009 na full gwarze za 1100zl to oni mogliby spuscic blizej ceny ebay'a czyli ~900-1000zl.

 

Jesli juz zdecydowalbym sie na XTC 2010 mysle ze poszedl bym w kierunku nadanym przez rame. Szarosc z bialymi dodatkami.

Rama + Bialy fox + srebrne koła (Tylko ze ZTR jest tylko czarne... :P ) + biale hample + i drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy ZTR wypusci biale Alpiny, z drugiej strony moim zdaniem białe obrecze wygladaja fatalnie. Srebrne jeszcze ok, ale biale z czarna brudna guma wyglada wrecz obrzydliwie i zbyt krzykliwie.

 

Poogladalem troche wiecej zdjec XTC 2010 i chyba zmienie zdanie - bialy amor + hample i reszta niebieskie dodatki, sruby na bidon w tej ramie swietnie sie prezentuja przy tym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadla :rolleyes: na 99% XTC 2010, na 0.99% scale 2010 jesli wagowo bedzie sporo lepiej niz 2009. Mam dosyc w zabawy w kotka i myszke.

 

Teraz trzeba ulozyc to kolorystycznie.

 

Biały Amor + Białe elixiry R + niebieskie nyple + niebieskie sruby na bidon + niebieski hak + niebieskie pancerze + niebieski zacisk. Jakies za i przeciw? Boje sie ze sztyca bylaby zbyt oczoje... :P I lepiej wstawic srebrna niz niebieska jak juz lub cos innego.

Szprychy??? - Nie wiem czy srebrne beda lepsze niz czarne.

 

XTC 2010

Sztyca - Trzeba wybrac niebieska - tylko ze nie ma w rozm 30.9

 

Przydalby sie tylko niebieski X0 na tył ale nie w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Gianty na 2010 są podobne do Lapierre :P

Niebieska sztyca pasuje,wszystkie kolory są "zimne" i nieźle się to komponuje (ale wtedy chyba czarny zacisk, moim zdaniem).

Trudno to sobie wyobrazić - jeśli możesz daj jakieś zdjęcie z podmienionymi kolorami.

 

Sorry za EDIT, ale pomyliłem XTC z XTC Advanced.

 

Zdjęcia z linka są dużo jaśniejsze od tych ze strony Gianta.

 

Jakoś nie miałem nic ciekawego do roboty, postanowiłem więc zrobić dobry uczynek. Nie dziękuj :rolleyes:

xtcfr.th.jpg

 

BTW - zdjęcia z Twojego linka są zbyt jasne w stosunku do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawal dobrej roboty, i bardzo dobrze widac na tym zdjeciu ze kombinacje z bialym siodlem chyba nie bylyby najlepsze. Czarne siodlo lepiej pasowaloby wtedy do kokpitu - tutaj chyba nie bede kombinowal. Mam smice lekka jak piorko i nie bede z tym kombinowal.

 

I byc moze trzeba sie zastanowic nad srebrna sztyca + niebieski zacisk + siodlo koloru ???

Ewentualnie niebieska sztyca + biały zacisk + białe siodlo. W kazdym razie delikatne zimne niebieskie dodatki prezentuja sie super.

 

Niebieski alien na zywo :D

 

Pasowalby idealnie tylko ten rozmiar. Nikt inny nie robi sztyc w niebieskiej anodzie? Ewentualnie pozostaje kupic sztyce i za jakis rok walnac anode, czad bylby niezly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadź z tym niebieskim :) Ja jestem za srebrną sztycą, lub anodowaną na kolor ramki + np. niebieski napis na niej? Coś oryginalnego i zarazem świetnie zgranego kolorystycznie do reszty roweru. Wtedy zacisk oczywiście niebieski i pozostaje kwestia siodła...granatowe SLR? :D

 

W późniejszym czasie walnąłbym np. niebieski młynek 3321-2.Jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problematyczne jest dobranie srebrnej sztycy ze wzgledu na odcien.

Jutro zadzwonie do macka i zobaczymy czy bedzie tylni mack niebieski czy jednak odpuszcze ze wzgledu na cene. Bo jednak musze dostosowac sie do funduszy okolo 2k/miesiac i jechac o wodzie i chlebie przez nastepne miesiace :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadziłem z nasyceniem kolorów sztycy. Weź pod uwagę, że oświetlenia i faktury nie da się odtworzyć. I tak nie jest idealnie (może jeszcze bardziej blady), ale lepiej:

 

xtcfr.th.jpg

 

Tu masz srebrną sztycę:

 

http://img706.imageshack.us/img706/5907/xtcfrsrebrnasztycan.jpg

 

 

A tu coś, co może Cię zainteresować. Tu na CRC.

 

Hmm. Nie wiem dlaczego, ale drugi obrazek się nie wyświetla. Zaraportuję to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm co ciekawe, znalazlem XTC 2010 za okolo 1400zl w UK, tylko ze wszedzie na fotach czy to wiggle etc. dodatki sa szare. Musze dopytac czy to tak teraz ma byc, czy dostaja rozne.

 

Goldbloom mozna wiedziec skad wziales ta fote XTC? Bo chetnie sam siadlbym do painta, a mam juz zrobiona sztyce do wklejenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem i wziąłem je z amerykańskiej strony gianta , ale na polskiej jest zdjęcie bardziej "racingowej" konfiguracji na Europę (i chyba w większym rozmiarze).

 

W Paintcie strasznie dużo zabawy i do tego kiepsko wyjdzie, z darmowych programów spróbuj w Irfanview (w sumie niewiele lepiej). Ja przerabiałem w Photoshopie - bez porównania.

 

Aha, wg automatycznej korekcji Photoshopa ta rama wygląda tak:

 

frxtc2000kontrast.th.jpg

 

Lekka różnica, w porównaniu do tego, co na jest oficjalnej stronie, prawda <_< ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj macie moja ramę w świetle dziennym,

 

moja rama

 

 

 

 

a tutaj w sztucznym

 

3d4978c3c6c422ec.jpg

 

a na tym forum wrzuciłem więcej zdjęć kiedyś, więc Sorcerer możesz sobie looknąć. Tak jak już wspomniałem, jak będę mógł za dnia wyjść na rowerek, to zrobię zdjęcie, jak rower prezentuje się z białą rebą i nowymi kołami, (chociaż akurat po kołach nie widać różnicy, bo nowe też czarne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wyrwalem rogi smica'i bo nie chcialem akurat miec logo con-teca :) 57g na wadze byle tylko aukcja sie skonczyla dla mnie.

 

A teraz troche inne pytanie,

Giant realizuje world warranty service na zakupione ramy poza danym regionem w przypadku kiedy ma sie oryginalne dokumenty na rame?

 

Pytam bo powaznie zastanawiam sie zeby jak juz brac rame to nie z polski, jednak jakosc obslugi zachodnich dystrybutorow stoi generalnie na lepszy poziomie, no i co by nie powiedziec ramy sa juz na stanie wiec moglbym teoretycznie wybrac bardzo lekka sztuke.

 

Chociaz z drugiej strony nie jest mi spieszno, lepiej teraz wyrwac caly kokpit/naped po obnizkach bo reszta cen jak stoła tak stoi. Zas w polowie lutego juz wziac rame i marcu moze powoli skonczyc projekt, bo na kwietniowa wyplate zostalyby mi drobiazgi jak pancerze, wymiana srubek, licznik, koszyki etc.

 

Szkoda ze kuzynka dalej nie siedzi w USA z facetem, bym na spokojnie wszystko tam zamowil, a oni przywiezliby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko koła mi w lemonie nie zloza, w dodatku wyjdzie drozej niz mialbym zamawiac z US. Same piasty 1000zl + 600zl obrecze w PL + 200zl revo + 65zl nyple, a gdzie zaplatanie? W dodatku jakos slepo wierze ze najlepiej kolka zaplecie wlasnie sam ZTR.

 

US - Kola w czarnej kombinacji 495+105$ wysylka - 600$ * 2.9zl = 1750zl (spokojnie mozna zalozyc lepszy kurs 2.75 ale po co?)

PL - Lemonbike to samo co wyzej minimum = 1900zl, jednym slowem, SMIECH NA SALI. Lemon po prostu przegina z marza prawie 100%.

PL - Na novatecu D711/712 - 400zl + 265 + 50 + 600zl = 1400 (musze doliczyc przesylke do centrumrowerowe) i to byloby chyba najlepsze wyjscie, ale boje sie jednej rzeczy. Ze zaplatacz rozwali mi obrecz, a te lubia sie wyginac przy naciagu.

 

Jeszcze znalazlem biale manetki X9 i zakochalem sie :) Jak bede wolal gripshifty najwyzej sie z dziewczyna zamienimy.

 

 

Cześć,

 

Trafiłem na te topic przypadkiem. Czytam forum dość często - bo rowery to moja pasja. Nie udzielałem się i nie byłem zarejestrowany lecz jako pracownik lemonbike.eu muszę sprostować pewną nieprawdziwą opinię.

 

Do powyższego wyliczenia niestety trzeba doliczyć jeszcze cło oraz VAT (które każdy sprowadzający legalnie -w tym także lemonbike- musi ponieść) czyli licząc z powyższego 600$ (cło i VAT płaci się także od kosztów przesyłki) po kursie takim jak wyżej wychodzi 1740zł + 4,7% (wysokość cła) + 22% (VAT) wychodzi już ponad 2220zł. Do tego jesteśmy (pomimo jednej z najwyższych w Unie Europejskiej stawek VAT) jednym z najtańszych (jeśli nie najtańszym) dystrybutorów No Tubesa w całej Europie. Dla przykładu wspomniane obręcze Alpine kosztują u dystrybutora w Niemczech 97,5Euro (czyli ponad 400zł). Staramy się jeśli to tylko możliwe ustalać tak ceny produktów, których jesteśmy dystrybutorami, by już na wstępie były atrakcyjne dla polskiego klienta (np: wspomniana w temacie rama No Saint Angel u nas występuje w najniższej w Europie cenie), choć nie zawsze jest to możliwe.

 

Bardzo szanujemy naszych Klientów i chcielibyśmy aby oni mieli do nas taki sam stosunek;) - jeśli należy nam się przysłowiowy "opieprz" za coś co zrobiliśmy (jak każdemu i nam zdarzają się błędy) to należy go nam udzielić, lecz prosimy o nie ganienie nas za coś czemu nie jesteśmy winni (w tym przypadku przepisy podatkowe).

 

Koniec sprostowania;)

 

Wszystkim bikerom dużo szczęścia i wymarzonego sprzętu w 2010!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Trafiłem na te topic przypadkiem. Czytam forum dość często - bo rowery to moja pasja. Nie udzielałem się i nie byłem zarejestrowany lecz jako pracownik lemonbike.eu muszę sprostować pewną nieprawdziwą opinię.

 

Do powyższego wyliczenia niestety trzeba doliczyć jeszcze cło oraz VAT (które każdy sprowadzający legalnie -w tym także lemonbike- musi ponieść) czyli licząc z powyższego 600$ (cło i VAT płaci się także od kosztów przesyłki) po kursie takim jak wyżej wychodzi 1740zł + 4,7% (wysokość cła) + 22% (VAT) wychodzi już ponad 2220zł. Do tego jesteśmy (pomimo jednej z najwyższych w Unie Europejskiej stawek VAT) jednym z najtańszych (jeśli nie najtańszym) dystrybutorów No Tubesa w całej Europie. Dla przykładu wspomniane obręcze Alpine kosztują u dystrybutora w Niemczech 97,5Euro (czyli ponad 400zł). Staramy się jeśli to tylko możliwe ustalać tak ceny produktów, których jesteśmy dystrybutorami, by już na wstępie były atrakcyjne dla polskiego klienta (np: wspomniana w temacie rama No Saint Angel u nas występuje w najniższej w Europie cenie), choć nie zawsze jest to możliwe.

 

Bardzo szanujemy naszych Klientów i chcielibyśmy aby oni mieli do nas taki sam stosunek;) - jeśli należy nam się przysłowiowy "opieprz" za coś co zrobiliśmy (jak każdemu i nam zdarzają się błędy) to należy go nam udzielić, lecz prosimy o nie ganienie nas za coś czemu nie jesteśmy winni (w tym przypadku przepisy podatkowe).

 

Koniec sprostowania;)

 

Wszystkim bikerom dużo szczęścia i wymarzonego sprzętu w 2010!

 

Zgadza sie i tutaj nalezy sie uklon w strone lemona oraz male przeprosiny, przytoczone rzeczy sa ewidetnie moim zaniedbaniem - chociaz na swoja niepelna obrone wezcie poprawke ze jednak lubie troche ironii wlozyc miedzy wiersze :)

W kazdym razie dam wam troche zarobic bo na pewno wezme 2x Alpine'y + yellow tapes i wentyle z czego sie niezmiernie ciesze jako klient.

 

Co nie zmienia faktu ze kontener z USA to nie paczka ;D

Z drugiej strony, szkoda ze nikt nie odpowiedzial z lemona czy przy okazji 'zamowienia' kontenera jest mozliwosc zabrania dodatkowo moich kołek? Albo czy no saint planuje cos nowego na 2010 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawszych rzeczy po skontaktowaniu sie z Lemonbikiem.

 

Istnieje mozliwosc zamowienia kol w US, potem transport na siebie bierze lemon wraz z nastepna dostawa 'kontenera'. Przyblizony czas oczekiwania 2-3 miesiace.

Druga mozliwosc, lemon planuje budowac koła na bazie notubes + szprychy + nyple. Szybciej bo mozliwosc jest zaraz po dostawie.

Dokladnie Kolo przod+tył cena 1899zł w to wchodzi yellow tape + zawor.

 

Z innych rzeczy, byc moze pojawi sie nastepca No Saint Luzifera - tylko nie wiadomo czy na poczatku czy w srodku sezonu.

 

Musze teraz dopytac czy zloza mi kolka na moich piastach, sprawa gwarancji, ceny i dobrego zaplotu z tensjometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie moge dostac rogi SMICA'i ... były na allegro, ale bylem w pracy i w ostatnich minutach mnie przelicytowali.

Troche kijowo bedzie miec rogi con-tec'a, juz boplight lepiej sie kojarzy - chociaz drogo, ale smica ladnie sie prezentuje, w dodatku do kompletu z mostkiem.

 

Formicki-bike nie ma i nie bedzie miec ;/

 

A w ogole jakie sa wasze doswiadczenia z targami rowerowymi w W-wie? Jak z asortymentem na targach, cenami. Czego sie spodziewac, a czego nie. Bo byc moze warto byloby zaczekac z niektorymi zakupami do targow i na miejscu zalatwic juz wszystko? Konkurencja duza i pewnie mozna sie niezle z cena targowac, ale doswiadczen zadnych nie mam.

 

PS. Widzialem biale pancerze do hydraulikow avida ... tylko ta cena, 200zl :) Moze za rok ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

863150-16012010_005_.jpg

 

-10 stopni okazało się zbyt dużym wyzwaniem dla baterii mojego wysłużonego Olympusa, więc wrzucam foto z kom. Może cokolwiek Ci w wyobrażeniu sobie zestawienia ramy z białym amorem pomoże. Jeśli nadal oczekujesz dobrej jakości foty, to daj znać. Jak temp. trochę podejdzie, to na następnej wycieczce za dnia (czyli za tydzień) wykonam lepsze foto. Czekam za PW Sorcerer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie podziekowania dla stefenX i pedalujemy dalej.

 

Jako ze do tej pory jestem bardzo zadowolony z 'ceny' roweru jako calosci, moge zaszalec tu i tam. Dla niewtajemniczonych jestem obecnie na poziomie rozwoju projektu bez sztycy/siodla/pancerzy/zaciski koł oraz podkladek pod mostek i jako ze budzet wcale mnie duzo nie przerosl od oczekiwan to j/w, szalejemy w granicach rozsadku.

 

SZTYCA - Do tej pory temat strasznie omijalem ze wzgledu na niewiadomy rozmiar ramy. Teraz chyba czas jednak usiasc do tematu i go zglebic.

Przy XTC 30.9mm i tutaj pare pomyslow na glowie, carbon jak i alu. Mile widziane wiecej pomyslow, naprawde sztyce sa dla mnie tematem tabu :laugh:

 

Luxtech 30.9 350mm - cena okolo 300-340zł - waga pewnie cos kolo 110-120g

KCNC 30.9 350mm - ~300zł, 152g - mozliwosc doboru koloru + uciecie na 350mm lub mniej/wiecej.

USE Alien cyclops - cena na poziomie 250zł z przejsciowka, 152g+przejsciowka

Thompson Masterpiece- ~400zł/190g

WCS - odrzucamy :)

 

Obecna waga bez sztycy/siodla/pancerzy/podkladek

~8950g

 

Waga Sorcerer'a - 60kg :)

 

I Chyba czas na nowa rozpiske.

 

Bar Ends: (Rogi) Con-Tec 58g

Bottle Cage: (Koszyk na bidon) ???

Brake (Front): (Hamulec przedni) Avid Elixir R 375g (W planach wersja WHITE, na razie drogo - roznica 160zl miedzy silver a white wiec odpada)

Brake (Rear): (Hamulec tylny) Avid Elixir R 385g

Cables: (Pancerze i linki)

Cassette: (Kaseta) XT 11-32T 264g

Chain: (łanńuch) C9 275g

Crankset: (Korby) SLX 890g

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) XTR ~155g (Ciagle nie wiem w ktorej wersji)

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) Sram X9 2010' Medium 207g

Fork: (Widelec) FOX 100mm RLC 1575g

Frame: (Rama) Giant XTC M' 2010

Grips: (Gripy)

Handlebar: (Kierownica) BBB Fibertop 105-108g

Headset: (Stery)

Pedals: (Pedały) Crank Brothers SL/Look quartz 266g

Seat: (Siodło)

Seatpost: (Sztyca)

Shifters: (Manetki) Sram GripShift X0 193g

Skewers: (Zaciski koł) Dartmoor Bolt-On 68g

Spacers: (Podkładki pod mostek)

Stem: (Mostek) Smica lite Pro 25.4mm 100mm 102g WAGA REAL ZE STALOWYMI SRUBAMI

Tire (Front): (Opona przednia) Rocket Ron 2.1 410g Tutaj nadal zastanawiam sie nad innymi kombinacjami

Tire (Rear): (Opona tylna) Rocket Ron 2.1 410g j.w

Tubes: (Dętki) No Tubes system

Wheel Front: (Koło przednie) 623g

-Hub: (Piasta) Novatec D711 141g

-Rim: (Obręcz) ZTR Alpine 330g

-Spokes: (Szprychy) DT Revolution 142g

-Nipples: (Nyple) DT Swiss Alu 10g

-Rim tape: (Opaska)

Wheel Rear: (Koło tylne) 759g

-Hub: (Piasta) Novatec D712 277g

-Rim: (Obręcz) ZTR Alpine 330g

-Spokes: (Szprychy) DT Revolution 142g

-Nipples: (Nyple) DT Swiss Alu 10g

-Rim tape: (Opaska)

Wheels F+R 1382g

Misc : (Inne)

 

Patrzac na rozpiske, sa jakies pomysly gdzie mozna jeszcze w miare niskim kosztem urwac troche wagi? Na pewno wstawiajac opony 330g byloby blisko granicy <9kg. Najtanszym rozwiazaniem pewnie byloby pokuszenie sie o jakas dobra rame carbonowa, ale tutaj tez trzeba miec farta zeby cos ustrzelic w naprawde dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien waży około 190g, przejściówka 22g. Luxtech naprawdę może być tak lekki? X.9 na 2010 jest lżejszy niż na 2009 (myślałem, że ponad 220g)?

 

Dopisz sobie zacisk sztycy. W sumie niewielkie pole do popisu, ale korbę na Aerozine możesz zmienić, jeśli chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...