Skocz do zawartości

[8282,9g] Pronghorn XC SW Race by 1415chris


1415chris

Rekomendowane odpowiedzi

To zdjecia eksponuja ta czerwien srubek, rzeczywistosc jest bardziej stonowana...

 

Pochodza z roznych zrodel:

srubki przerzutek z nano-bike-parts.de

srubki koleczek przerzutki kcnc z jak pamietam clee-cycles.co.uk

srubki zaciskow i adaptera ProBolt z www.tastynuts.com

srubki hamulcow sa oryginalne

... co do srubek to byloby tyle

inne czerwone dodatki:

podkladki srub korby oryginalne frm razem z zebatkami z velouk.com

waleczki mocowania siodla od Mack-a

podkladki srub mocujacych siodlo drilled ProBolt w/w zrodlo

 

Ile to kosztowalo.... nie mam pojecia, kupowane na przestrzeni czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chris kolejne pytanie co do R1 + tarcze, bo ja w zasadzie po przykrym doswiadczeniu z wpadnieniem na pieszego z jego winy...

 

Odkrylem niepozadane efekty na moim komplecie R1 + Ashima Aro 08 + polmetale ashimy. Przy zimnej tarczy mocniejsze zacisnienie hampla konczy sie katapulta praktycznie, jesli robi sie to delikatniej na starcie i potem cisnie na maxa to jest spoko. I nie, Fox nie nurkuje bo testowalem na full blokadzie i kompletne 0 kompresji.

Tak jakby delikatnie rozgrzana tarcza, hamowala duzo bardziej liniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to tak ze hampel dziala dobrze jak jest zimny, a jak sie rozgrzeje to nadmiar ciepla powoduje 'uslizg' klocka na tarczy?

Z tego co pamietam jezdzac na k18 i metalikach opisywalem je jako 'killery', w miare slaba modulacja ale sila dzialania porazala i to bez roznicy czy zimne czy rozgrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I to bardzo, nie widze roznicy w komforcie w porownaniu ze standardowym systemem (taki uzywam w szosie).

Natomiast te rozwiazanie trzyma bidon zdecydowanie pewniej, bez mozliwosci zgubienia bidonu.

 

Rewelacyjny koszyk w sytuacjach z jaka i ja mam do czynienia, czyli brak mozliwosci stosowania tradycyjnego rozwiazania. I tu caly czas moge uzywac bidony o wiekszej pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niedlugo nastapi pare zmian.

Niestety bedzie ciezej. To chyba pierwszy raz, jak zmieniam czesci, ktore zamiast zmniejszac wage, beda ja zwiekszac :icon_confused:

 

Do zmiany idzie czesc napedu: kaseta, przerzutka i manetki.

Szacuje ze waga podskoczy o ok 70g, po malych zmianach powinno to byc cos ok 50g.

 

Spokojnie moglbym jezdzic nastepny caly sezon na dotychczasowych czesciach ale chyba manetki obrotowe nie sa dla mnie.

Po drugie, z trzech pozostalych w rowerze czesci shimano, chce ta liczbe zmniejszyc do max jednej.

 

DA jest klasa sama w sobie.

 

Czekam az mi pedaly odmowia posluszenstwa, wtedy pojda pod maly tuning, tu cos ok 20g do urwania.

 

I byloby milo zakupic tarcze ashimy matrix, tu wg zapowiedzi, porownujac do hope mini pro, do zyskania ok 39g.

 

Tak wiec po tych zmianach wyszedlbym na swoje i zyskujac moze jeszcze troszke.

 

Sie zobaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, przynajmniej nigdzie o tym nie slyszalem.

Tarcze bardzo mi sie podobaja, sa lekkie i zapowiedzi cenowe sa w granicach rozsadku.

Ale to byc moze, na pierwszy ogien idzie naped i jego wagowa kuracja.

 

Wlasnie przeczytalem na bikeradar informacje mowiaca ze 140mm bedzie wazyc ok 60g, przypuszczam ze 160mm cos ok 70g.

Wiec roznica robi sie mniejsza, z 40g, 20g :icon_confused:

 

Zobaczymy jak to w rzeczywistosci bedzie wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie...

Tzn jest taka mozliwosc ale wymagalaby wymieniania "na sile" czesci ktore i tak sa w miare lekkie, a co najwazniejsze czesci, ktore sie sprawdzaja.

Ja niestety nie mam tak duzego manewru, ogranicza mnie moja waga.

 

Jak na razie waga idzie w gore.

Te brakujace 300g watpie zeb wplynely na moje odczucia z jazdy i na wyniki. Na psychike i samozadowolenie, owszem :icon_wink:

 

Mozna troche urwac tu i tam bez rozbijania banku. Cos ok 220g minus 70g (zmiana napedu) co daje jakies 150g mniej, przy wydatku ponizej £200 (wliczajac sprzedaz wymienianych czesci).

 

Zaswital mi pomysl na sprobowanie nowego przednigo zespolu tocznego :icon_wink:

 

ztr apline 320g, superspoke 119g, mack superlight 83g, nyple tasma i zawor, w sumie cos ok 530-545g w zaleznosci czy bedzie to 28 czy 32.

 

 

Nowy naped, wykonanie przerzutki i kasety robi wrazenie :thumbsup:

Jak to bywa z moim szczesciem do lekkich rzeczy caly zestaw ok 9g ciezszy od tego co widzialem na innych wagach.

 

20110221152531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no tak nie wpadlem na to :icon_mrgreen:

 

Nie tak szybko, musze kupic nowy lancuch i koleczka do zmieniarki i co najwazniejsze musze zmienic kolor obejm triggerow na czarny.

 

Chcialem wrzucic nowy kmc 10sl dlc czarno-czerwony ale jak na dzien dzisiejszy jego cena jest nie do przyjecia, czekam az bedzie dostepny na ibejcu.

Zatem jak na razie zwykly 10sl ti gold..

 

Kolka zamawiam pod koniec tygodnia, jak sa chetni na dolaczenie sie do zakupu to zapraszam

 

Myslalem o karbonowych mocowaniach tiggerow ale koszt BK Composites jest chory 87euro :wallbash:

a zysk wagowy w porownaniu z oryginalnymi tylko 1.8g

 

Szukam kogos kto sciagnie i nalozy anode, jakies pomysly...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...