Skocz do zawartości

[Linka] MTB w Szosie


Hary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy są jakieś przeciwskazania do montowania linek MTB do szosy?

 

Mam starą szosówkę z osprzętem Shimano 600 z lat 90tych. Linki założyłem od MTB, pancerze mam szosowe. Niestety tylna przerzutka ciężko zrzuca biegi. Zastanawiam się czy to wina starej już sprężyny, starych klamkomanetek czy może jednak tych linek od MTB. Cały napęd jest nowy i dobrany tak, żeby pracował na przyzwoitym poziomie.

Te linki MTB wydały mi się sztywniejsze i "na oko" nieco grubsze. Z kolei pancerze szosowe są w porównaniu z MTB wąskie, ale nie wiem czy różnią się przekrojem.

 

I jeszcze pytanie, jakiego smaru używacie do linek?

Ja posmarowałem White lightning do jazdy w suchych warunkach, bardzo żadki smar.

No i jak często smarujecie linki?

Bo prawdę mówiąc przez pierwszy tydzień przerzutka pracowała w miarę kulturalnie zważywszy na swój wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

nie wiedziałem nawet, że jest coś takiego jak rozróżnienie na linki/pancerze szosowe i mtb :confused:

 

Ja też nie byłem pewny, dlatego zadałem to pytanie. Jednak w kilku sklepach szosowych kiedy prosiłem o linkę i pancerz pytano mnie czy do szosy czy do MTB, po czm wnoszę że takie rozróżnienie istnieje :P

Linki szosowe i MTB mają różne koncówki i na "oko" szosowe są bardziej wiotkie, czy są też cieńsze, nie wiem, bo nie mam jak zmierzyć. Pancerze szosowe są też "na oko" cieńsze, ale czy mają mniejszy przekrój wewnętrzny? Tego też nie wiem.

 

W każdym razie, wszystko jakoś samo się dotarło bo działa w miarę dobrze :sorcerer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do mtb ma często lepsze uszczelnienie, w przypadku linek nie wiem jak to ma wyglądać bo jest to element nieskomplikowany. Czy wraz z wymianą linki wymieniłeś równierz pancerze, czy tylko zamontowałeś linkę w starych pancerzach? Może zamontowałeś linki od hamulca do pancerzy przerzutkowych? Linki najlepiej smarować smarem z dodatkiem teflonu, najlepszy efekt uzyskasz prawdopodobnie wyjmując linki z pancerzy i za pomocą strzykawki wlać smar do pancerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wymienię :(

Jeśli chodzi o smar to ja też używam tego z teflonem, z tym że ostatnio smarowałem smarem do łańcucha White Lightning na suche warunki o bardzo rzadkiej konsystencji.

Pytanie czy lepiej smarować takim rzadkim czy jednak gęściejszym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...