Skocz do zawartości

[rogi] Boplighty , Accenty jakie ?


rafalek940

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

potrzbuje rogow przymierzalem juz boplight ale cos wygadje mi sie ze beda za krotkie

potrzebuje tak 90mm/100mm

 

na wadze tez mi troszke zalezy gdyz marzy mi sie rower <10 kg i brakuje mi 300 gramow :)

waga max 100 gram

moge przeznaczyc 50-75 zł

kolor najlepiej białe lub czarne

 

prosze o pomoc i dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accent Sprint, boplightopodobne tylko na pokaz, ew dla liczacych kazdy gram, ale na pewno nie dla przyjemnosci

 

Miałem je - bardzo wygodne rogi. Trochę rażą spawiska przy obejmie, ale da się przeżyć :)

 

Takie rogi o okrągłym przekroju w stylu Boplight'a to tak bardziej żeby złapać na podjeździe a potem puścić, bo w długą trasę są jak dla mnie za cienkie i nie ma jak dobrze oprzeć dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Author prezentuje się lepiej bo kuty jest z jednego kawałka aluminium, podczas gdy w pro widać spawy przy mocowaniu. Ale to tylko aspekt estetyczny bo np. w pro wyprofilowano chwyt na dłoń (pogrubienie i tarka w centralnej części), więc ze strony pro większa ergonomia. Obydwa modele się sprawdzą, chociaż z pewnością są przyciężkawe (obstawiam, że ważą powyżej 150g).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arroyo author mi się bardziej wizualnie podobają choc faktycznie pro są bardziej ergonomiczne. Jeżeli chodzi o wagę to author chyba waży coś koło 160 a pro 140 więc dużych różnic nie ma. Póki co to moj rower i tak nie należy do najlżejszych więc kilka dodatkowych gramów nie powinno mu zaszkodzić ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm znalazłem jeszcze coś takiego http://www.rowerek.pl/index.php?products=product&prod_id=142 teraz tylko kwestia co lepiej sprawdza się na dłuższe wyprawy? jak dobrze się doczytałem to koledzy takie ktrótkie polecają na maratony a więc na dłuższe wyprawy lepszym rozwiązaniem będą Author-ABE-30N, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe, oraz gięte rogi to przede wszystkim więcej możliwości ułożenia dłoni podczas jazdy. Jak wiadomo trzymanie dłoni przez kilka godzin w jednej pozycji powoduje mrowienie, drętwienie oraz ból, często zmieniając układ dłoni możesz temu zapobiec. Lekkie krótkie rogi przydają się podczas podjazdów w terenie, jeśli natomiast preferujesz jazdę rekreacyjną, trekking itp to lepiej wybrać większe rogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...