Skocz do zawartości

[Rama] Zmiana ramy


grynio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcemy z kolegą zmienić ramy w naszych rowerach na lepsze i lżejsze lecz nie stety zamykamy sie w funduszach 400zł na głowe). Ja wcześniej jeździłem (puki co dalej) na dartmoor SF 14" kolega jeździ na grand mountain (wszystko przerobione tylko rama została) i szukamy czegoś co bedzie wytrzymałe, w miare lekkie, dobrze sie prezentowało i najlepiej miało 19" maxx 20". Na początku miał to być rama el norte ale po opiniach użytkowników okazało sie, że jest to szit) Mamy zamiar troche na tych rowerach poszaleć czyli pojezdzić troche szybciej, czasami troche poskakać z kilku schodków (do 6 stopni). Ogólnie chcemy troche powariować). najlepiej gdyby sie mieściła opona 2.35 (bo na takich jeździmy z kolega). Co możecie poradzić??. Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechodzi o skakanie typowe tylko o wyszalenie sie. Chodzi oto zeby czasami sobie skoczyć i szybciej pojezdzić (mountain 19" sprawdza sie idealnie). a co do 14" mam mojego SF i mam go serdecznie dość..

 

A co do LEADER FOX`a to fajna rama (18") tylko prosiłbym o ramy które maja dostepne malowanie czarne (najlepiej black mat). no akurat LEADER FOX jest czarny (na allegro znalazłem mat) ale po foto jakos nie jestem pewny czy to mat czy nie. ma moze ktoś tą rame w malowaniu black mat i moze powiedzieć jak to wyglada (a było by super jakby ktoś mieszkał blisko DPL to bym zobaczył jak ta rama wygląda)...

 

A tak a propo wie moze jak wyprostować dobrze rawke dartmoor blizzard?? bo oddałem do sportowego to naciagneli sprzychy do oporu a na kole jest lekka centra dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś w podobie do 175-177cm

Eee... 17" ? :rolleyes: 18" max :unsure: więcej sie nie opłaca, bo naprawdę 20" będzie o wiele za duża. Jeśli chcecie poszaleć (czyt. poskakać, pojeździć szybciej, etc) zainteresujcie się 16" ramkami do streeta/dirtu. Wg. mnie będzie to dobry stosunek komfort (szybsza jazda) / wytrzymałość (skoki). Jeśli szybsza jazda, to kółka 26", ale stracisz troszkę na skokach (chociaż tutaj to głównie umiejętności robią dużo).

Przykład?

Datrmoor Two6Player - troszkę kłóci się z rozmiarem, ale powinna być ok.

LF DirtParade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma być typowy rower do skakanie jak dotychczasowy Dartmoor Street Fighter. Jak pisalem wczesniej 19" sprawdza się w tej roli super.. Jak myślicie?? Bo jak dla mnie 18" powinna być odpowiednia. Myślałem czy nawet nie bedzie za mała. Puki co zamierzam kupić Leader Fox Rover. Jaka jest roznica miedzy w/w ramami?? Na jakimś poscie czytalem, że to tylko kwestia malowania.

 

I jeszcze jedno pytanie.. A włascie pytanie o wybór:

 

Leader Fox Rover

czy

Leader Fox Outline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei polecę ramkę no saint. Spokojnie zmieścisz się w 400zł za Uriana. Użytkuję ją już od 4miesięcy, na rowerze też szaleje, nie oszczędzam go. Rama wytrzymała nawet skok z 2 metrowej hopki - główka cała (amortyzator nie wytrzymał) :D Bierz 18, ja mam 181cm wzrostu i jest w sam raz.

 

http://lemonbike.eu/product_info.php?cPath=107&products_id=860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dobra z powodu jedenego ważniejszego powodu rame kupuje okolo 7-8 grudnia.. Pytam się mam nadzieje ostatni raz.. Jaki rozmiar?? 18", 20" (na pewno leader fox rover).. Pichu mnie troche zkłonił do rozmiaru 18" ale macie jeszcze jakies doswiadczenia w tego typu jezdzie z 18" i 20" i jak wam sie jezdzi?? I co doradzacie??

 

I mam jeszcze jedno pytanie.. czy jest jakas guma w rozmiarze 2.35 ale na szosowym bieżniku?? Np. kenda flame. (cieszyl bym sie gdybyscie podzucili mi opone o biezniku jak w scigaczu)(flame ma troche dziwny bieznik ale w ostatecznosci moze i to kupie)..tylko ze kenda to 2.125 a nie 2.3/2.35.. znacie moze jakies oponki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kij Ci opona szosowa w takim rozmiarze...rower to nie motor. Te Kendy to ciężkie klocki, niewarte swoich pieniędzy, a już na pewno nie do roweru xc.

 

Do uniwersalnej jazdy spokojnie wystarczą semi slicki w rozmiarze 2.0 , np. Schwalbe Hurricane, Kenda Kobra.

Na szosie fajnie lecą, a w terenie nie upośledzają jazdy jak opony szosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam vee rubber ninja 2.35.. nieno ale terenie to on bedzie sybolicznie jezdzic a lubie czasami pozapierdal.. to po miescie w sam raz.. nieno 2.0 za waskie.. minimum 2.1 do 2.35.. (lubie miec kawalek laka).. Nieno opone zmienie dopiero po zajechaniu Ninja, takze mam troszke czasu.. glownie chodzi mi o rozmiar ramy.. Przypominam mam 175cm i mysle bardziej o 18" ale jak dacie mi jakis dobry argument to moze kupie 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...