Skocz do zawartości

[Manetki] Microshift Nobu 3x9


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Przy pomocy Grzegorza Paszka który dał mi linka do eBaya kupiłem te manetki za 75$ + koszty przesyłki. Była wystawiona jedna para, nie było na co czekać.

Manetki przyszły z Japonii w 5 dni od dnia zamówienia, więc błyskawicznie

Używane z kompletem pancerzy Nokon Konkavex.

 

Przejdźmy do meritum...:thanks:

Udało mi się wyjechać na 40min na miasto, by sprawdzić jak chodzą i czy nadają się do jazdy, bo naczytałem się wielu nie ciekawych opinii o nich... .

Manetki ważą równo 100g (komplet), wykonane są w 90% z plastiku, aluminiowe są obejmy zaciskające się na kierownicy, śruby są tytanowe.

Obudowa ma fakturę carbonu, choć jest to tylko plastik. Monitorki są wyraźne, czytelnie pokazują aktualny bieg no i skok gripa jest dobrze zaznaczony.

Część obracana wykonana jest z nacinanej gumy, przez co bardzo dobrze trzyma się dłoni, czy to w rękawiczkach czy nie, w deszczu i na sucho.

Jak na razie same plusy, za tą cenę nie ma co wymagać w sumie prawdziwie carbonowej obudowy.

 

Działanie,

jest błyskawiczne ! Krzytsiekmz pisał o problemach z wrzuceniem na blat, u mnie to żaden problem, wszystko wchodzi błyskawicznie i nie potrzeba do tego nie wiadomo jakiej siły. Gdy dobrze się ustawi przerzutki (moje to przód - XT 08, tył - XT Shadow) wszystko działa w try miga. Mam jedynie porównanie do XT RapidFire Plus i po 1 jeździe XT dostają w d*pę pod względem wagi, prędkości przerzucania pojedynczego, prędkości przerzucania o kilka biegów na raz, siły użytej do zmiany biegu.

W XT nie miałem monitorków i przyzwyczaiłem się do zmiany biegów bez nich i nie było problemów, tu, monitorki teoretycznie nie są demontowalne a i po przesiadce z tradycyjnych manetek na gripy trzeba się przyzwyczaić. Dziś kilkukrotnie przerzuciłem 2/3 biegi na raz, zamiast 1 - kwestia wprawy.

 

Ogólnie rzecz biorąc to same pozytywne odczucia mam po 1 jeździe, którą odbyłem w mieście/parkach. W terenie pojeżdżę za jakiś czas gdy będę miał komplet części...

W tym krótkim opisie za pewne nie zawarłem wszystkiego, dlatego proszę pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ktos podrzucil mi temat zmiany koloru obudowy telewizorkow, obecnie szary, na czarny.

Idac tym pomyslem sprawdzilem jaka jest rozbieralnosc tych manetek. Jak klocki lego prostota w calej okazalosci.

Myslalem gdzie by tu jeszcze mozna cos urwac z wagi, jedyna rzecza ktora zrobilem to wymiana srub na alu 1.5g w dol.

 

Jakies inne pomysly?

 

Co do przerobienia ich na 10sp, wydaje sie to wykonalne. Najwiekszy problem to dodatkowe wciecie.

Zobacze jak one sie sprawuja w akcji, jesli bedzie ok to moze bede probowal z 10sp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos podrzucil mi temat zmiany koloru obudowy telewizorkow, obecnie szary, na czarny.

Idac tym pomyslem sprawdzilem jaka jest rozbieralnosc tych manetek. Jak klocki lego prostota w calej okazalosci.

Myslalem gdzie by tu jeszcze mozna cos urwac z wagi, jedyna rzecza ktora zrobilem to wymiana srub na alu 1.5g w dol.

 

Jakies inne pomysly?

 

Co do przerobienia ich na 10sp, wydaje sie to wykonalne. Najwiekszy problem to dodatkowe wciecie.

Zobacze jak one sie sprawuja w akcji, jesli bedzie ok to moze bede probowal z 10sp.

 

A czy przypadkiem na 10s nie będzie ściślejszego ze stopniowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...