Skocz do zawartości

[koszyk] Elite Custom


Artro

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam juz troche ten koszyk wiec chcialbym co nieco skrobnac :)

 

Wstep:

W ramach wstepu garsc suchych informacji o samym koszyku:

 

-Wykonanie: Koszyk wykonany jest z kompozytu fiberglass czyli siatki z wlokna szklanego. Na koncu posiada gumke, ktora dodatkowo zapobiega slizganiu sie bidonu.

-Waga: ~50g(realna)

-Zdjecie: tu akurat kolor bialy

koszykelitecustomracebi.jpg

 

Wykonanie:

Nowy wyglada bardzo porzadnie, napis Elite po bokach to niestety naklejka :P , natomiast do dzis dzien nic sie z nia nie dzieje (nie odlazi, nie sciera sie, etc.) W rekach bidon nie wydaje sie specjalnie sztywny aczkolwiek nie tu mowy o jakiejkolwiek wiotkosci. Z pewnoscia ma to na celu lepsze przyleganie koszyka do bidonu i faktycznie te funkcje spelnia. Na zywo bidon wyglada jakby byl zrobiony ze zwyklego plastiku, ale uwaga! to tylko pozory :thumbsup:

 

Praca:

Koszyk swietnie trzyma bidon w kazdych warunkach, zarowno blotnych jak i deszczowych. Nigdy nie zdarzylo mi sie, zeby bidon wyslizgnal sie czy nawet wysunal z koszyka. :o Szybkie strome zjazdy czy tez wyboiste sciezki nie robia na nim wrazenia. :no: Nie zdarzylo mi sie zeby bidon chocby wysunal sie z koszyka podczas jakiegos upadku/uslizgu. B)

Zrobilem kiedys test i wysmarowalem bidon olejem roslinnym :P , pomimo tego Elite nadal trzymal idealnie. :huh:

Jedynie poddal sie butelce z piwem 0.5l, ale to tak z innej beki :P

 

Podsumowanie:

Niestey bidon bardzo latwo zarysowac, co drastycznie odbija sie na jego wygladzie. :down: Juz po kilku wyjeciach w ektremalnych warunkach jest mocno porysowany od strony wewnetrznej. Ten fakt jest nie bez znaczenia dla ludzi ceniacych sobie kwestie wizualno-estetyczne. Nie odbija sie to natomiast na jego funkcjonalnosci. ^_^

W kwesti wagi tez oklaskow nie bedzie, co prawda wazy tylko ok.50g (i az 50g!!!), czyli prawie tyle co nic, jednak maniacy wagi i odchudzania nie beda zachwyceni tym wynikiem :D

Pomimo tych "wad" koszyk rekompensje te niedogodnosci znakomitym trzymaniem bidonu w kazdych warunkach, bez obawy o zgubiebie bidonu :)

Z calego serca polecam, Elite gwarantuje 100% satysfakcji :)

 

Pozdrawiam,

Artro

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stalo sie...

Dzis nie wiedziec gdzie i jak, zgubilem na trasie bidon :)

Niestety mialem na uszach mp3 i wlasciwie to nawet nie mam pojecia gdzie szukac...

 

Eh... Dodam tylko ze bidon byl pratkycznie pelny, a ja dosc ostro szarzowalem na zjazdach.

 

Dziwne, ze skoro pozytywnie przeszedl probe z Kujawskim wywinal mi taki numer... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten koszyk w szosie tu o wypadnięciu bidonu nie ma mowy.Co mogę powiedzieć od siebie ,to to ,że koszyk się od ciągłego wyjmowania i wkładania brudzi w środku na szczęście bez problemu można to umyć.Druga sprawa nie znam koszyka który by nie rysował bidonu i na koniec ,kolega kupił ten koszyk do mtb i niestety ,pełne bidony się wysuwają ,na szczęście nie zgubił jeszcze nigdy bidonu bo zawsze wsuwa go do koszyka.Jak dla mnie taki koszyk gdzie się wysuwa bidon nie nadaj się do MTB ,bo jest to bardzo niebezpieczne na zjeździe wsuwać bidon.Sam miałem takie koszyk gdzie się wysuwał bidon -to jest porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bidon to jakis zwykly z napisem Giant 0,6l.

 

Udalo mi sie fote znalezc :P

 

Dokladnie taki, tylko caly czarny :rolleyes:

http://www.isport.pl/sklep/images/bidony/970834.jpg

 

Od razu odradze jego zakup... Czym go nie umylem walil strasznie, przez 2 tygodnie w piciu czulem plastik...

Potem juz dochodzila tylko jego woń... Generalnie nie polecem. Jego koszt to chyba 15zl

 

Niestety nie udalo mi sie go odnalezc...

Edytowane przez Artro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Posiadam ten koszyk od około pół roku do jazdy w MTB i nigdy i udało mi się zgubić bidonu. Koszyk był używany z bidonem Camelbak Podium. Faktem jest to że koszyk od środka jest już mocno porysowany tak samo bidon tylko że od zewnątrz :) Realna waga bez śrubek to 40gram (mogę wysłać fotki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Który koszyk polecacie do bidonu Baribieri Tankita Inox? Ma on trochę mniejszą średnicę niż tradycyjny bidon.

Jest też z metalu więc chciałbym żeby uchwyt był z takiego materiału żeby bidon nie hałasował na byle wyboju.

Myślałem nad tym: http://centrumrowerowe.pl/008675/Topeak-Modula_Cage_EX_koszyk_na_bidon/Produkt.aspx

Tylko nie wiem czy da się go tak wyregulować żeby ten mój bidon wszedł.

 

Sorry, chciałem napisać ten post ale w innym temacie. Karty mi się pomyliły a postu nie da się usunąć ;p

Edytowane przez gj5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jaki bidon używacie do tego koszyka? Jaki obwód?

Ja mam Elite Hygene 750ml (obwód 23,5cm) i zastawiam się czy nie jest to za duży bidon to tego koszyka, mam wrażenie że koszyk pęknie - chyba że to taki rysy w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...