Skocz do zawartości

[skurcze] praktycznie wszedzie


Timbo

Rekomendowane odpowiedzi

Problem zaczął się parę lat temu ( dokładnie nie potrafię określić 1-2 lata). Otóż chodzi o to, że siedzę właśnie przed laptopem i piszę ten post a w między czasie na moim ciele mam skurcze takie delikatne ale wyczuwalne( co 30sec / 2 minuty). Byłem u lekarza to stwierdził, że wszystko ze mną ok powiedział, że stres i kazał kupić magnez, niestety nie pomogło.

 

Kolejnym dziwnym symptomem jest to, że przy wyjeździe na rower przez pierwszy kilometr czuje "prąd" w udach. Jak was kiedyś pokopał prąd to mniej więcej coś takiego albo jak ktoś kiedyś próbował polizać baterie 5V ;> Może to skurcz nie mam pojęcia ale nie jest to jakieś bolesne, praktycznie nie przeszkadza.

Jest to mój pierwszy sezon na rowerku, wcześniej trenowałem biegi, dosyć intensywnie ale nie sądzę aby to było powodem. Bardziej mi to pasuje na problem neurologiczny, tylko nie wiem gdzie się z takim czymś zgłosić, jak ktoś ma jakiś pomysł gdzie z tym iść to byłbym wdzięczny.

 

Trzecim ostatnim symptomem jest to, że bardzo często mam uczucie mrowienia w nogach, posiedzę trochę i już się zaczyna, tak na koniec dodam, że mam mocno umięśnione nogi może to przez to? Już sam nie wiem, uff ;]

 

Ps. W wieku 15 lat miałem operacje usunięcia narośli na kości udowej, ale wszystko się ładnie zagoiło i nie ma już po tym żadnego znaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hmm... nie przychodzi mi nic bardziej sensownego do głowy, ale może to jest związane z uciskiem na jakieś nerwy? Może trzeba udać się do neurologa, skoro ogólne badania nie przynoszą odpowiedzi?

 

W akcie desperacji można by się jeszcze zainteresować boreliozą, do objawów może należeć coś na kszałt drętwienia kończyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale myślę że mogą być 2 powody.

1 Problemy z krążeniem. Jeśli często masz zimne ręce i stopy to prawdopodobnie to. Nadwagi pewnie nie masz skoro trenowałeś biegi ale to też może być problemem. Nadwaga pogarsza krążenie znacząco.

2 Jak słusznie zauważyłeś może to być problem neurologiczny. Powinieneś przyjmować magnez i wit. z grupy B, Jedz jabłka w całości(z pestkami). ale przede wszystkim idź do lekarza. Poproś o skierowanie do specjalisty i nie daj się spławić. Nie rób nic na własną rękę bo może się okazać że tylko sobie zaszkodzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jablka z pestkami wygraly :blink:

 

skurcz jest to cos normalnego, kurcz juz nie, domniemam, ze poprostu zle nazwales 'to cos'

 

trudno jest diagnozowac przez kabel swiatlowodowy, ale najprawdopodobniej tak, jak ktos wczesniej pisal, bedzie to problem z uciskaniem jakiegos nerwu, ktory to objawia sie mrowieniem itp, sprobuj obserwowac w jakim ulozeniu ciala, szczegolnie kregoslupa, miewasz objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krążenie raczej odpada, bo by się wyłożył w trakcie jazdy na rowerze, no chyba, że jeździ tempem spacerowym. Sprawy neurologiczne może, ale niekoniecznie. Jakiś okres przejściowy ??

 

Miałem dodatkowe silne skurcze serca przez dwa miesiące, były przeszły nie wiadomo skąd się wzięły i dlaczego ich już nie ma.

 

 

Warto jeszcze raz iść do lekarza i zbadać się też od strony pierwiastków.

 

Magnezu ile i jak długo brałeś ??

Może pomogła by witamina B15 ??

Nie wyklucza się że nie brakuje innych witamin grupy B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą ale myślę że mogą być 2 powody.

1 Problemy z krążeniem. Jeśli często masz zimne ręce i stopy to prawdopodobnie to. Nadwagi pewnie nie masz skoro trenowałeś biegi ale to też może być problemem. Nadwaga pogarsza krążenie znacząco.

 

Rąk i stóp zimnych raczej nie mam ale za to zawsze mi zimno, mam opinie zmarzlucha :)

 

2 Jak słusznie zauważyłeś może to być problem neurologiczny. Powinieneś przyjmować magnez i wit. z grupy B, Jedz jabłka w całości(z pestkami). ale przede wszystkim idź do lekarza. Poproś o skierowanie do specjalisty i nie daj się spławić. Nie rób nic na własną rękę bo może się okazać że tylko sobie zaszkodzisz.

 

Witaminkami to się faszerowałem w różnych dawkach i zestawach, nie pomogło.

 

Nie miales moze kłopotow z kregoslupem ?????

 

Kręgosłup zdrów jak ryba :)

 

skurcz jest to cos normalnego, kurcz juz nie, domniemam, ze poprostu zle nazwales 'to cos'

 

trudno jest diagnozowac przez kabel swiatlowodowy, ale najprawdopodobniej tak, jak ktos wczesniej pisal, bedzie to problem z uciskaniem jakiegos nerwu, ktory to objawia sie mrowieniem itp, sprobuj obserwowac w jakim ulozeniu ciala, szczegolnie kregoslupa, miewasz objawy

 

a rzeczywiście mam problem z kurczami a nie skurczami :D

 

właśnie sprawdzam różne ułożenia ciała, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Krążenie raczej odpada, bo by się wyłożył w trakcie jazdy na rowerze, no chyba, że jeździ tempem spacerowym. Sprawy neurologiczne może, ale niekoniecznie. Jakiś okres przejściowy ??

 

przejściowy nie, problem ciągnie się już latami, tempo na pewno nie spacerowe :D

 

Magnezu ile i jak długo brałeś ??

Może pomogła by witamina B15 ??

Nie wyklucza się że nie brakuje innych witamin grupy B.

 

sprawy witaminowe przerobione - bez poprawy.

 

 

UPDATE

 

Wykręciłem już pareset kilometrów i początkowe kurcze podczas pierwszego kilometra znikły, jednak jak siedzę przed komputerem to nie ma żadnej poprawy, sprawdzę różne pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...