Skocz do zawartości

[Rower]Składak do 3000 zł ?


kurokial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu niosę się z zamiarem złożenia od podstaw roweru. Po przeczytaniu wątku "składać czy kupić" uważam, że jednak lepiej złożyć (choć mogę się mylić). Granica cenowa ~3k PLN lub taniej jak się uda. Przeznaczenie roweru jazda miejsko-leśna z elementami górskimi. Ważnym argumentem jest fakt iż nie chcę co parę lat wymieniać sprzętu. Z mojego obecnego przechodzonego aczkolwiek działającego rowerku nie chcę wyciągać żadnej części :thumbsup:

Kilka słów o mnie:

- 184cm wzrostu.

- 21 lat.

- ok.70kg wagi własnej.

Kilka zdań o preferowanym rowerze:

Lekkość w granicy 10-15 kg byłaby atutem. Koła im większe tym lepsze min. 26". Konieczna amortyzacja przednia plus tylnia w sztycy. przerzutki 3x8, 3x9. Manetki a'la Acera, Deore etc. Hamulce V-Brake, V-Brake/Tarcza.

Do takiego zestawu się przymierzam, zaznaczam, że będę kupował części stopniowo przez ok 12miesięcy.

 

Rama: KALAHARI 530 20"

Widelec: SR SUNTOUR XCR – RL 100mm

Korba: Deore LX

Suport: Deore LX

Łańcuch: Deore LX

Sztyca: SR SUNTOUR NCX.

Stery: Firmowe jakieś

Siodło: Żelowe, nie za szerokie

Kierownica: Wygięta/Prosta

Mostek: Regulowany

przerzutka przód: Deore LX

przerzutka tył: Deore LX

Kaseta: Deore LX

Pedały: Plastyk/Alu

Hamulec przód: Deore LX / Jakaś tarczówka tania?

Hamulec tył: Deore LX

Klocki: Kellys DualStop KBS-01

Klamki: Deore LX

Manetki: Deore LX

Chwyty: Kona

Linki: Shimano/noname

Pancerze: Shimano/noname

Koła: 2 lub więcej komorowe (gotowe)/ plecione jakie?

Opony: Średnio szerokie

Dętki: Zawór Presta

 

Niektóre elementy są niesprecyzowane.. nie do końca wiem co namierzyć. Czy wchodzenie w Deore LX jest dobrym rozwiązaniem? Bardzo proszę o propozycje, opinie etc.

 

Pozdrawiam Dawid K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście postaraj się kupić gotowy rower z jak najlepszą ramą i amortyzacją. Producent może zaoferować o wiele lepsze ceny na podzespoły, niż będziesz je sam kompletować. Taką solidną bazę możesz z czasem przebudowywać i ulepszać. Ja startowałem od najniższego modelu Fuji za 1600 bo miał dobrą ramę, a o 3000 mogłem pomarzyć, a skończyło się po 5 latach na razie na 5300, choć to i tak niewiele i potrzeb wiele. Poza tym zbliża się czas wyprzedaży, a nierzadko jak pokazali koledzy można kupić okazyjnie niezły sprzęt używany.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie złożysz spokojnie rower z napędem na pełnym SLX, chociaż do tyły polecałbym bardziej przerzutkę XT.Chociaż chyba jeszcze lepszym wyjściem byłoby jakbyś w tej cenie zakupił sobie, Kross'a A6 i już na wstępie sprzedawcy oddał amorek hamulec i przednie kółko wymieniając to za dopłatą na amorek RS Reba, hamulec tarczowy Avid Juicy 5 i kółko zaplecione na obręczy Mavic'a. Akurat jest to kasa tak na te około 3.000PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...