Skocz do zawartości

[trening]Czy nie zaszkodzi ?


kevin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Wszystko zależy od Twojej kondycji.

Wiesz co troszkę krótkie te Twoje treningi ale jeżeli pojedziesz tą 200 spokojnie to pewnie dasz radę, ale jeżeli to ma być jakiś wyścig to.........,.

A jeżeli masz wygodne siodełko to dojedziesz bez bólu. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam takich eksperymentow. Wiadomo ludzie robia czasem takie rzeczy, aczkolwiek chcesz zafundowac swojemu organizmowi niezly szok. Lepiej bylo by stopniowo sie rozkrecac i dochodzic w rejony takiego dystansu, wtedy byloby to bardziej przemyslane i naturalne dla organizmu. Walor treningowy takiej wycieczki nie bedzie duzy. Lepiej jezdzic mniej, ale bardziej systematycznie.

Najprawdopodobniej nie zaszkodzi, ale skok jaki chcesz wykonac jest bardzo duzy, wiec radze to dobrze przemyslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niee, nie musisz mieć potężnej kondycji do tego, jeśli teren łatwy i motywacja jest, ale jeśli Twoje jazdy trwają rzędu godziny, a to potrwa w zależności od roweru itd przykładowo 10h, to to nie jest ok. Zdrowo to nie. Nie chodzi nawet o robienie wielkich dystansów wcześniej, ale zdecydowanie powinieneś porobić dłuższe jazdy, jeśli to ma być bez uszczerbku na formie i również długoterminowym zdrowiu ;) Może masz dobrą kondycję na krótki dystanse, nie wiem, jak intensywnie trenujesz, ale długodystansowa jazda jest inna, a jeśli nie trenujesz poważnie, to 200km może się zdecydowanie nie udać. 100 to też sporo i może od tego zacznij, jak mówi kolega wyżej :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl też że na takie długie wycieczki trzeba mieć dosyć wygodne siodełko i dopasowane do swojego tyłka ,wiem co mówię:icon_lol: bo nogi były dobre nawed na 300km a tyłek wysiadł po około 140km i następne 100 miałem już straszne problemy aby mieć przyjemność zjazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...