Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 9


Ecia

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie to nie disiaj bo w niedziele zrobiłem opony zimowe. Na warsztat poszły stare zużyte o przebiegu 10kkm Dębica Gronostaj, których nie zdążyłem wywalić. Jakieś 190 wkrętów ;) na oponę (ale to bleckmetalowo wyglądało ;) )a później jeszcze dwa razy przycinałem bo po pierwszym razie okazały się za długie. Teraz to jestem PANEM LODOWYCH PRZESTRZENI :P:):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie disiaj bo w niedziele zrobiłem opony zimowe. Na warsztat poszły stare zużyte o przebiegu 10kkm Dębica Gronostaj, których nie zdążyłem wywalić. Jakieś 190 wkrętów :) na oponę (ale to bleckmetalowo wyglądało :devil: )a później jeszcze dwa razy przycinałem bo po pierwszym razie okazały się za długie. Teraz to jestem PANEM LODOWYCH PRZESTRZENI :D :D :D

 

 

Zarzuć jakieś fotki jak Ci to wyszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł MR, przyszedł BB jest co czytać ;) rower w odstawce ale zamówiłam Zinn'a, też do poczytania ;)

w MR fajne dwa artykuły jeden o ochraniaczach na buty a drugi o trenażerach, trzeba pomyśleć :)

zamiast roweru chwilowo snowboard i bieganie. a w weekend może wypożyczymy biegówki i zobaczymy czy umiemy się na tym poruszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakąś chwilę temu przyszła centrownica. Zabawa maxx - przykręcam ją do stołu przed TV, browar i jazda. Nawet żona szczęśliwa, że zamiast w piwnicy to siedzę w domu :) Wszystkie 6 kół już wycentrowane do tego stopnia, że bicie praktycznie nie występuje :D Urządzenie boskie - centruje się szybko i bardzo dokładnie. Takie to sympatyczne coś: tacx-t3175-exact-centrow_934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć jakieś fotki jak Ci to wyszło :)

http://picasaweb.google.com/Medzamir/MojRower#

Proszę bardzo. Jakość niestety nie najlepsza bo robione z telefonu. Gwoli ścisłości "wkręcałem się" w klocki. Nie wszystkie wkręty są też równo przycięte, opony mają niesamowite opory toczenia, są czasem uślizgi na zmrożonych kawałkach śniegu na asfalcie, ale rower prowadzi się o niebo pewniej niż na zwykłych opnach i nie mam nawet uczucia, że lada moment wpadnę w poślizg i gleba. Jak hamuję to przy blokadzie koła czy targam nawierzchnię czy to asfalt czy lód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://picasaweb.google.com/Medzamir/MojRower#

Proszę bardzo. Jakość niestety nie najlepsza bo robione z telefonu. Gwoli ścisłości "wkręcałem się" w klocki. Nie wszystkie wkręty są też równo przycięte, opony mają niesamowite opory toczenia, są czasem uślizgi na zmrożonych kawałkach śniegu na asfalcie, ale rower prowadzi się o niebo pewniej niż na zwykłych opnach i nie mam nawet uczucia, że lada moment wpadnę w poślizg i gleba. Jak hamuję to przy blokadzie koła czy targam nawierzchnię czy to asfalt czy lód.

 

No Tak patrząc na te oponki twoje to raczej z tym wynalazkiem lepiej się prowadzi rower :) ale w teren ten bieżnik ??? hmm to jest 1,75 ??

Fajny kicek :bye2:

Ok oglądnę sobie ładny materiał Trial Girl z Węgier :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tak patrząc na te oponki twoje to raczej z tym wynalazkiem lepiej się prowadzi rower :) ale w teren ten bieżnik ??? hmm to jest 1,75 ??

Fajny kicek :D

Ok oglądnę sobie ładny materiał Trial Girl z Węgier :);)

Opony to przełajówki, rozmiar 700x32, więc sporo węższe. Szerszych nie wsadzę na tył. Jak były nowe to miały bierznik coś ala Schwalbe cx pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka kilometrów po mieście sprawiło mi dziś wielką frajdę, tym bardziej, że utwardzony śnieg pozwolił na osiągnięcie (chwilami) dość niezłej prędkości.

Dodatkowo zrobiłem przegląd sprzętu, bo ostatniego minęły 4 miesiące. Najpierw kąpiel a potem wycena strat.

 

img240y.th.jpg

 

Na zdjęciu nie widać, ale rowerek skrywała potężna ilość błota, bynajmniej nie tego pośniegowego.

Ogólnie jest dobrze, bo do zrobienia "na już" jest tylko rozebranie wolnobiegu i smarowanie pedałów. W najbliższym czasie muszę wymienić linkę tylnej V'ki bo się przeciera. A do końca roku wypadałoby wymienić przednie klocki.

 

Tak czy inaczej idę wypolerować ramę, może odzyska połysk. Sól źle wpływa na lakier.

 

EDIT:

 

D0cent, prawdziwi faceci robią takie rzeczy przy użyciu kombinerek :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...