Skocz do zawartości

[Stery] Cięzko chodzą stery


grynio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, a mianowicie stery bardzo cięzko chodzą... ostatnio rozkręciłem stery(zdjełem tylko dystans(amor-stery) i głowke sterów z napisem... po zlozeniu sterów z powrotem chodziły cięzko ale znośnie... myślałem, że podczas jazdy to wróci do normy lecz stało się gorzej... dziś podczas jazdy zaczeły tak cięzko chodzić, że jazda na rowerze stała się męcząca a kolo skręcało np. w prawo i aby odbić musiałem użyć dużej siły... co może być zrypane?? stery AHEAD zintegrowane w ramie DARTMOOR STREET FIGHTER... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że któreś łożysko założyłeś odwrotnie. Jeśli są to łożyska kulkowe to muszą się one toczyć po bieżniach...

Sprawdź to bo to częsty błąd.

A jeśli jest wszystko dobrze złożone to śruba którą dokręcasz top-cap'a jest za mocno skręcona i uniemożliwia swobodne kręcenie się łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

mam stery maszynowe fsa pig dh pro i chodzi o to ze skręciłem kapslem jak najlżej, żeby nie było luzów. Stery okropnie ciężko chodzą, wcześniej mialem stery jakies tnaie vp na kulkach i chodziły lepiej. Co jest nie tak? dlaczego chodzą ciężko? jak można temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam stery maszynowe fsa pig dh pro i chodzi o to ze skręciłem kapslem jak najlżej, żeby nie było luzów. Stery okropnie ciężko chodzą, wcześniej mialem stery jakies tnaie vp na kulkach i chodziły lepiej. Co jest nie tak? dlaczego chodzą ciężko? jak można temu zapobiec?

 

a same łożyska lekko się kręcą? Albo, jak dokręcisz lekko to czy są luzy? Sterów na łożyskach maszynowych nie trzeba tak mocno dokręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...