Skocz do zawartości

Kradzież rowerów w Krakowie - ostrzeżenie!


Jelitek

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu ostatniego miesiąca w okolicy Łobzów, Azory, Bronowice ktoś włamuje się do piwnic i kradnie rowery i inne cenne rzeczy (znane mi są 3 przypadki). Śmiem twierdzić że są to ci sami ludzie, jako że odległość bardzo bliska i włamania podobne (zuchwałe włamania i kłódki przecięte przecinakiem). Także jeśli trzymacie rowery w piwnicach to radzę Wam dobrze sprawdźcie albo zabezpieczcie sprzęt.

 

Mnie w nocy z 22 na 23 czerwca skradziono z piwnicy dwa rowery: Meridę Matts Sport 100 srebrno granatową z zielonymi płomieniami, amortyzatorem srebrnym manitou axel, karbonową sztycą i mostkiem FSA, kierownica boplight, korba Shimano LX, V-ki Avida, koła składane na obręczach czarnych alexrims przednia piasta novatec srebrna, tylna shimano LX. Dzisiaj (tj. 24 czerwca rower był widziany w serwisie CycloCentrum, a więc niedaleko od miejsca kradzieży)

 

Drugi rower to mongoose rockadile pro, bordowo biały, z białym amortyzatorem RST MOZO, siodło tioga, osprzęt shimano acera, koła całe czarne na oponach kenda, na kierownicy miał zamontowane mocowanie pod koszyk. DO roweru była przymontowana lampka sigma micro biała i tylna lampka cat eye.

 

Według relacji serwisanta z cyclocentrum kolesie którzy prawdopodobnie skradli rowery to typowe dresiarze, jeden wysoki i drugi niski, szczupli.

 

Gdyby ktoś spotkał wyżej wymienione rowery bardzo proszę o informację!!

 

I jeszcze raz apeluję, pilnujcie rowerów pozapinajcie jest na kilkadziesiąt kłódek, zapinek itp, nie myślcie sobie że Wam kradzież może się nie przytrafić. Złodziej nawet jeśli jest głupi to i tak znajdzie sposób na zabranie sprzętu, tym bardziej że teraz jest na to popyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dramat... :/

 

będę się rozglądał... zwłaszcza tą meridę trudno chyba będzie przeoczyć, jak się na nią trafi...

 

piwnice niestety nie są najlepszym miejscem do trzymania cennych rzeczy... u mnie w bloku włamywali się do piwnic kradnąc dosłownie co popadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kuźwa, Bronowice? Ale które? Widok, małe, czy zwykłe? Ja z Widoku jestem, ale odkąd kilka dobrych lat temu zabrano mi z piwnicy (sic) fajnego (wtedy tak myślałem) makrokesza, to bike trzymam w pokoju, ostatecznie na balkonie (8.p)...

 

 

Będę patrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też trzymam rowery w mieszkaniu (te wyścigowe) ale jak się ma 5 rowerów (no już teraz 3) to ciężko jest w małym mieszkaniu pomieścić tyle sprzętu.

Grvich Bronowice zwykłe mam na myśli (Zaraz przy stadionie wawelu), także...

 

Aha....rowery mogą wyglądać odrobinkę inaczej bo złodzieje mogą powymieniać części dla niepoznaki. Tak czy inaczej z tego co widziałem to po krakowie jeżdżą dwie meridy podobne do mojej, ale tamte były identyczne jak model katalogowy. Natomiast taki Mongoose jak mój widziałem tylko jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłódka wydaje się być zbędna.. więc takowej nie ma

nie wiem w ogóle skąd ojciec wytrzasnął takie zamknięcie.. budzi respekt u sąsiadów :(

ale prawda jest taka, że nasza piwnica jest chyba jedyną w bloku, do której nie udało się nikomu włamać.. drzwi są wpasowane w futrynę, więc z zawiasów też nie ma ich za bardzo jak wyciągnąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak widać na zdjęciu.. zamknięcie polega na wkręcaniu śruby w gwint zamontowany w ścianie.. służy do tego taki sporawy klucz, którego zdjęcie może też zamieszczę... śruba jest zakończona okrągłym bolcem, który jest ułożony niesymetrycznie i wpasowuje się w wyżłobiony w kluczu otwór..

 

prezentuje się to w ten sposób...

26062009001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to zamkniecie tez jest sposob, troche pracy szlifierka i po sprawie. Tyle, ze rabanu by ktos tyle narobil ze mogloby nie przejsc chyba ze... ktorys z sasiadow w tym samym czasie robil by remont :D

 

W sumie naprawde super patent z tym zamknieciem, u babci jest szopa zamykana w podobny sposob :P

 

Napisz z kad takie rozwiazanie wytrzasnac :)

 

Jelitek rowery byly zarejsetrowane na bazarowerow.pl???

 

Ja tego dokonalem dzisiaj, ty tez jesli wczesniej tego nie uczyniles, zrob to z pozostalymi rowerami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hrabia, patent fajny.

Jesli chcecie sobie zrobić taki zamek, to jest mozliwośc kupienia śrub do kół samochodowych, tych droższych.

Kołą mają takie śruby do których jest specjalny klucz np owalny z dokręcanym bolcem który blokuje srube - wtedy można odkręcić koło. Cel: przed kradieżą drogich felg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

O właśnie, a propos tematu...czy jest jakieś zapięcie, które naprawdę zabezpieczy mój rower, gdy zostawięgo na mieście? Na wiosnę planuję zakup nowego roweru i chcę nim jedzić na uczelnię (dla wiadomości Krakowiaków - na Ruczaj). No i jak już dojadę to muszę ten rower zostawić na ładnych parę godzin, chciałabym mieć pewność, że nie podejdzie ktoś, kto weźmie mój rower pod pachę i tyle go będę widziała. Nie wiem, no wg mnie najlepsze z dostępnych jest takie całkiem sztywne zabezpieczenie...ale ja jestem kobietą, nie jestem złodziejem i się nie znam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...