Skocz do zawartości

[rower] Kellys , Phanatic vs. Exqiusite !


mike920

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak już wcześniej pisałem ale w innym temacie uzbierałem trochę forsy na mój wymarzony rowerek .

Meridy już raczej odrzuciłem i teraz myślę czy wybrać Kellysa Exqiusite`a czy Phanatica ??

 

Cały czas marzyłem i myślałem o Exquisicie ale teraz pojawiła się taka szansa , budżet trochę się zwiększył ( chociaż to bd na granicy ) i może lepiej dopłacić te 800 zł i mieć lepszy rower , tylko nie wiem czy się opłaca , w końcu kasa nie mała.

 

Pomóżcie mi wskazać rożnicę i czy one się przekładają na różnicę w cenie , ja się raczej na osprzęcie nie znam i nie wiem czy wykorzystam go w przyszłości ale może kiedyś , jak będę starszy to może lepszy rowerek się przydać.

 

Mam DYLEMAT : Phanatic czy Exquisite ???

 

Proszę o radę . Dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj miałem dokładnie taki sam dylemat jak Ty. Chyba z miesiac sie zastanawiałem. Mocno nagiąłem budżet i nie żałuę phanatica. Jest super. Lepszy amortyzator, ma mozliwosc regulacji nie tylko on/of. do tego lepszy w kazdym prawie miejscu osprzęt. pytanie czy tarczówki są potrzebne - troche z nimi zachodu... ale dla mnie super. Phanatic tez moim zdaniem lepiej wyglada. Lepsze siodełko zdaje sie. I jak pisałem: jesli placisz gotówka, to trzeba sie targowac (najlepiej w mniejszym sklepie kupuj. 10 % powinieneś utargowac ;) a to bedzie 2610 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też zamierzałem kupić Phanatica(rama 21 cali - 194cm-100kg), lecz po ostatnich obniżkach cena topowego Kellysa Definite spadła do około 3.000 pln, nie powiem, kusi B)

Zastanawiam się czy warto go kupić, osprzęt lepszy, amor też, lżejszy no i cena jest dla mnie akceptowalna. Choć Phanatic jest teraz wręcz tani i myślę czy Definite to już trochę nie fanaberia, czy odczuję różnicę pomiędzy tymi modelami ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w serwisie u kumpla, to właśnie przyjechał do niego na centrowanie koła pan na phanticu. Rozmawialiśmy sobie luźno przez ponad 15 minut na temat jego nowego bike. Mówił, że jest zachwycony i powiedział, że wcale za tą cenę nie zamienił by go na nic innego. Powiedział, że znakomicie i wygodnie się nim jeździ. Tak nas zainteresował opowieściami, że kumpel nic od niego nie wziął. Pozdrawiam tego pana, jeśli jest na forum.

 

Patryk - Bydgoszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Definite.

Sam chciałem go kupić na wiosnę za 3,5tys, ale zanim się zebrałem to cena podskoczyła do 4tys ;)

W końcu zdecydowałem, że za podobną cenę sam sobie złożę crossa.

I faktycznie za 3,5tys wyszedł fajny i lekki rower ;)

 

A teraz kiedy cena jest poniżej 3tys! to chyba najlepsza oferta na rynku.

Wcześniej miałem Exquisite i byłem bardzo zadowolony.

Dlatego następny też miał być Kellys.

 

Jeśli szukasz szybkiego i lekkiego crossa to właśnie Definite.

Do tego amortyzator z najwyższej serii NRX i świetne malowanie.

Polecam.

 

SuperCross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam Phanatica '09 kilka miesięcy. Kupiłem drogo bo za 2900 ale dostałem gratisów za 300 więc lżej trochę na sercu. Tak czy inaczej nie żałuję ani złotówki. Rower super. Nie jestem specjalnie wybredny ale myślę, że spokojnie można go polecić bardziej wymagającym użytkownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...