Skocz do zawartości

[rower] MTB XC za 2300 zł


swiatek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie jaki kupić rower w kwocie 2300 zł , będę jeździł bardzo dużo w każdych warunkach 60% asfalt 40% Las itp. szukałem dużo ofert w internecie i znalazłem kilka rowerów które wg. mnie są dobre , ale nie znam się więc pytam tutaj .

 

Cube Analog Disc - 2250 zł

Kross A6 - 2100 zł

Kross Level A4 Disc - 2000 zł

Unibike Flite - 2300zł

 

Jako , że będę jeździł dużo to myślałem nad tarczami więc wybrałem Cube , Unibike i A4 Disc , ale z drugiej strony a6 pewnie ma najlepszy osprzęt(tylko , że nie ma Tarcz )

 

ps. waga 70kg i wzrost 176 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po lekturze ostatniego Bike Boardu i zobaczenia rowerku na żywo MBIKE Renegade 0.5

http://allegro.pl/item658426171_rower_gors..._5_11_5_kg.html

 

który ma zdecydowanie najlżejszą ramę i bardzo dobry układ napędowy, oraz leciutkie opony

 

NA pewno najslabsza strona beda hamulce, ale żaden z powyższych rowerów nie powala na kolana jakimiś superowymi hamplami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Kross A6, zdecydowanie lepszy o klase osprzet Deore LX, duuuuzo lepsza korba, hamulce i AMORTYZATOR. W tym Renegade Suntour a w Krossie Tora, chyba nie musze mowic co lepsze. Jedynie opony i tylna przerzutka w tym Renegade sa lepsze, ale nie oszukujmy sie, RR znikna po miesiacu jazdy, a pare g na przerzutce nie wplynie na jakosc jazdy. Dla mnie wybor jest jasny...

 

Ramka bardzo sztywna nawet pod moim 90kg wagi, i wcale nie jest taka ciezka bo ok 1700g 19"

 

W tej kategorii cenowej wybor wiec jest tylko jeden:

 

KROSS!

 

Odradzam w tej kategorii cenowej kupowania rowerow z tarczami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ten KROSS jaki opisujesz to rocznik 2007 albo 2008 dostępne praktycznie tylko przez internet, gdzie kolory i rozmiary ram już też są mocno przezedzone.

A co do KROSSa 2009 to głęboko zastanowiłbym się nad jego kupnem ze względu na tylko roczną gwarancje, gdzie inni producenci dają minimum 2 lata, a Ci najbardziej uznani gwarantują ramie 5 lat użytkowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike jest jedynym rowerem w którym od razu masz zamontowany amorek, który będzie pod tobą działał (Darty będa za twarde) i ma przyzwoitą jakość (XCM to porażka). Poza tym Cube ma geometrię pod 80mm.

 

Ja przy tej wadze brałbym unibike. Fakt ma najgorszy napęd, ale ten i tak się najszybciej z całego roweru zużywa. Heble biją wszystkie inne na głowę, przyzwoite koła i amorek jak wyżej napisałem.

 

Geometria też jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Miałem podobny ból głowy co kupić za około 2.400zł. Po długich godzinach spędzonych w internecie na różnych forach oraz studiując specyfikacje różnych rowerów kupiłem Kellys'a Imagine z 2008 roku za 2.400 zł.

Jutro lub w piątek rowerek ma do mnie dotrzeć :wub:

A oto link do testu, może się przydać:

http://bikeboard.pl/index.php?art=733&d=sprzet&g=13

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz krossa '09 wszystko na slx fajna rama lżejszy od cube,może i dart 3 jest trochę gorszy od tory ale i tak przebija suntourów

chociaż unibike też najgorszy nie jest...

 

Kross 09' to juz nie to samo. Nowa niesprawdzona rama, chyba widzialem profil tylko jednej osoby ktora miala a4 na tym forum z 09'

Zawyzone ceny w polaczeniu z klase gorszym osprzetem skutecznie odstraszyly nabywcow modelow 09'

Mam nadzieje, ze producent wyciagnie stosowne wnioski

 

Wszyscy wiemy ze dart to porazka...

 

Ten Kellys Imagine... Strasznie ciezka rama, poza tym Kellys nie slynie ze sztywnych ram :/

Osprzetowo bardzo podobny do Krossa ale wciaz na minus :/

 

Moze ja podkresle jeszcze raz

 

W CENIE 2300ZL NIE MA NIE MA NIE MA NIE MA ROWERU Z LEPSZYM OSPRZETEM NIZ KROSS A6 08'!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy ze dart to porazka...

 

Moze ja podkresle jeszcze raz

 

W CENIE 2300ZL NIE MA NIE MA NIE MA NIE MA ROWERU Z LEPSZYM OSPRZETEM NIZ KROSS A6 08'!!!!!!!

Dlaczego Dart ma być porażką. Świetnie sprawdza się w 29" w podstawowych modelach i w turytycznych rowerach dla osób +80 kg.

 

Może i nie ma z lepszym osprzętem niż A6, co nie znaczy, że nie ma lepszych rowerów. Osprzet nie jeździ.

 

Trzecia sprawa, nie ma racji ten co głośno mówi, więc nie wiem po co krzyczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to już sam nie wiem , osobiście wybrał bym tego Krossa a6 ale szkoda , że nie ma tarcz z drugiej strony ma super v-b , ale mam w swoim starym rowerze (1000zł) zapomniałem nazwy tam też miałem v-b i hamowały słabiutko ;/ . Także psuły się po roku czasu może to normalne(nie mówię tu o ścieraniu się klocków)

 

A jak ten kelly's madman 08r. Jest dobry czy jednak odstaje osprzętem od a6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie moge doradzic jedno :P przed zakupem Krossa propnuje wsiazc i sie przejechac..

 

Mialem wczesniej Gianta teraz przymierzam sie do Mongoosa ale mnie jazda na Krossie jest po prostu dziwna...

Poza tym w zyciu bym nie ladowal 2300zl w rower o którego wykonanie/niezawodnosc to jedna wielka niewiadoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznę z innej strony.

 

Przymierzałeś się do jakiegokolwiek z tych rowerów czy w ciemno kupujesz?

 

Kazdy rower jest inny, w tym przedziale cenowym wybór jest ogromny, więc trzeba wszystkie apekty wziąc pod uwage. To nie jakies elektroniczne ustrojstwo, tylko rower który oglednie mówiąc powinien pasowac pod twoje cztery litery. Może się zdarzyć tak, ze kupisz najlepszy osprzetowo rower, a będziesz musiał wymienic siodełko mostek i kierownicę ,bo pozycja bedzie nie teges, siodełko będzie w dupę uwierało, a jeszcze na dodatek się okaże, ze są zamontowane klamki, które nijak do twoich dłoni nie pasują. I nagle parę stów trzeba bedzie wywalić na dopasowanie roweru pod siebie. A to już lepszy rower mógłby być. Połaź po sklepach i zobacz jaki ci najbardziej pasuje(jesli kilka to bierz ten najlepiej wyposażony z teojego punktu widzenia). Kupujesz cały rower, a nie super osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w zyciu bym nie ladowal 2300zl w rower o którego wykonanie/niezawodnosc to jedna wielka niewiadoma
teraz tak popatrzylem na ta A6 na LX 2100zl cena tego roweru jest przynajmniej dziwna, bardzo mnie interesuje ta rama...

 

Zgadzam sie z przedmowca:-)

 

O niezawodnosci ram Krossa i osprzetu 07-08' chyba nie trzeba nikogo przekonywac... Masa osob jezdzi ja rowniez i jestem w 100% zadowolony. Moje 90kg rama znosi bardzo dzielnie, nie gnie sie wszystko w jak najlepszym porzadku. Mysle, ze to samo powiedza uzytkownicy innych Krossow, mozecie popytac na forum.

Komponenty dobrane naprawde przemyslanie, wytrzymale i sprawdzone. Przyczepic sie mozna tylko do dlugosci ladowanej fabrycznie sztycy. 300mm to dla kogos o dlugich nogach moze byc ciut za malo.

 

Zreszta, bylo tyle razy bite o tym na forum... wystarczy uzyc szukajki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszego wyboru niz A6. Nie sprawdzona rama? Jak to? Przeciez bardzo duzo osob jezdzi na tych rowerach i czy ktos sie skarzyl na rame? Lekka jak na swoja cene, dosc sztywna, calkiem ladnie odrobiona (czerwony wyglada najladniej w real). Osprzet bije na glowe wszystkie inne rowery. Tora to calkiem inna klasa niz Dart, naped o klase wyzszy, i reszta czesci takze lepsza. Fakt ze sztyca krotka ale przeciez nie jest to czynnik ktory glownie zawazy na kupnie. Ludzie maja jakis spaczony obraz firmy kross dlatego, ze jest polska. Poza tym ramy krossa 07 i 08 maja bardzo fajna sportowa geometrie. Co do tarczowek to uwazam ze sa Ci calkowicie zbedne. Jesli nie bedziesz jezdzil w bardzo trudnych warunkach to ich nigdy w pelni nie wykorzystasz. Dobre v-ki z dobrymi linkami i pancerzami moga zdzialac cuda hehe. Poza tym sa lzejsze :P na pewno nie odczujesz wielkiej roznicy w wadze, ale zawsze cos :) Bierz a6 ale tego z Tora. To na pewno bedzie najlepszy wybor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się w ciemno kupić kross a6? , mam 183 cm wzrostu 70 kg wagi , mam teraz unibike misson o bardzo podobnej geometrii i mam nadzieje ze kross bedzie tez dobry. mam jeszcze inna propozycje vs kross ale nie moge sie zdecydowac, doradzcie http://allegro.pl/item653659944_ghost_se_5...x_xt_warto.html

 

Jeszcze jedno pytanko: jak się sprawują Avidy SD 7 , jak działaja z klamkami dual controlo, wymieniasz okładziny w tych klockach czy kupujesz nowe? Przerzutka Lx nie uderza Ci o ramę jak jedziesz przez dziury itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...