Skocz do zawartości

[rower] Go-sport Scrapper scr Race


Franekstein

Rekomendowane odpowiedzi

Śmieszny powiadasz , hmm ... co do testów w Polskich magazynach to często są one sprzeczne z opiniami magazynów Bike i Mountain Bike , ciekawe dlaczego .

Większość tych " testów " jest tylko subiektywnymi wrażeniami , " testerów ".

Więc proponuje więcej czasu spędzić na rowerze a nie wertować kartki w gazecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?...r=68&id=459

 

1. topowa Merida - też raczej do XC, baza kół przy tym samym rozmiarze (20" w Meridzie czyli 50,80 cm czyli L w Scrapperze) mniejsza niż w Scrapperze o 5 mm (gdzie ta karykaturalna krótkość Scrappera ?)

2. krótsza górna rura o 15 mm w Scrapperze (rzeczywiście nietypowe) - jeszcze raz odsyłam do mojego pierwszego wątku - mi do XC ta długość odpowiada

3. kąty zbliżone

4. mam żal - ze względu na niekorzystny obrót dyskusji na forum zwolnili mnie z pracy :P

5. kolego Xanagaz - to nieładnie obrażać kogoś, kogo się nie zna (proponuję sprawdzić odmianę rzeczownika "leszcz")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rowerymerida.com.pl/rowery.php?...r=68&id=459

 

1. topowa Merida - też raczej do XC, baza kół przy tym samym rozmiarze (20" w Meridzie czyli 50,80 cm czyli L w Scrapperze) mniejsza niż w Scrapperze o 5 mm (gdzie ta karykaturalna krótkość Scrappera ?)

2. krótsza górna rura o 15 mm w Scrapperze (rzeczywiście nietypowe) - jeszcze raz odsyłam do mojego pierwszego wątku - mi do XC ta długość odpowiada

3. kąty zbliżone

4. mam żal - ze względu na niekorzystny obrót dyskusji na forum zwolnili mnie z pracy :P

5. kolego Xanagaz - to nieładnie obrażać kogoś, kogo się nie zna (proponuję sprawdzić odmianę rzeczownika "leszcz")

 

Merida jest rowerem i tak krótkim jak na ściganta. Jednak akceptowalnie krótkim. Te 15 mm to wbrew pozorom bardzo dużo

1/2 Merida ma ostrzejszy kąt główki, dlatego baza kół jest mniejsza. Zachowujemy tę sama bardzo dużą zwrotność i tę sama pozycje przy krótszym mostku, lub bardziej przysunietym do przodu siodełku. To pierwsze daje pewniejsze sterowanie rowerem, to drugie pozwala na łatwiejsze kręcenie z wyższą kadencją i mocniejszy nacisk na pedały - nie trzeba wstawac tak szybko na pedały, na czym się traci. Co do tego, że ci odpowiada geometria scrapera, to i tak wiem, ze nic innego napisać ci nie wypada.

3. Kąty to kanon.

4. Najwidoczniej się nie nadawałeś do tej roboty :).

5. A tu się akurat w pełni zgodzę. Niektórzy jak tylko wyczują ofiarę to muszą zaatakować. Tacy "łowcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. krótsza górna rura o 15 mm w Scrapperze (rzeczywiście nietypowe) - jeszcze raz odsyłam do mojego pierwszego wątku - mi do XC ta długość odpowiada

A to już nie nasza wina , że jesteś nieproporcjonalnie zbudowany, jednak takich ludzi jest tak mało, że trudno ten rower polecać normalnym bikerom, pod kątem startów w zawodach :D

Więc proponuje więcej czasu spędzić na rowerze a nie wertować kartki w gazecie

Tak żałosne, że nie skomentuję :D

 

Objeździłem tyle ram, że spojrzenie na geometrię mówi mi wszystko, a test wrzucam bo jest potwierdzeniem z innego źródła, tego co sam wiem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez - nie tylko ja mam frajdę ze ścigania się na tym rowerze, ale nie ukrywam, że nie wszędzie i nie wszystkim odpowiada. moje gratulacje, że miałeś okazję testować wiele ram i nie zapomniałeś o tym wspomnieć na forum - szkoda tylko, że nie tą, na temat której masz tak dużo do powiedzenia (no chyba, że już wcześniej jakiś producent miał odwagę na takie wymiary ramy - wtedy chętnie go poznam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci napisałem panie telemarketerze, żebyś sobie darował, bo ten rower nie jest dla normalnie zbudowanych :)

GoSpory to niszowa firma egzystująca tylko we Francji, Polsce i Belgii - wypuszczają niektóre rowery tylko w jednym rozmiarze - czy to znaczy, że ten rozmiar pasuje wszystkim :) , oni nie mają żadnego zaplecza konstrukcyjnego , ani odwagi , kupują gotowce z katalogu na Tajwanie :)

Moim zdaniem nie nadajesz się na sprzedawcę-wciskacza - jesteś zbyt nachalny i nie masz argumentów , żal mi cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zamówiona z katalogu bez żadnych zmian, więc twierdzenie, że GoSport się na coś odważył to banialuki, GoSport poprostu spartaczył zamówienie.

Kross też zamawia z katalogu , ale przynajmniej zmiena geometrię, choć pozostaje w stagnacji w porównaniu z Rometem który ma kilka swoich ciekawych projektów.

A Decathlon przynajmniej opracował swój własny system zawieszenia i wyższe modele ram spawa w Hiszpanii.

Niech mi koleś nie wytyka Decathlona, bo jest poprostu nieźle zrobiony i wyposażony. Zawsze doradzam taki rower, jaki jest w tym momencie najkorzystniejszy, czy najciekawszy.

Nie wciskam bezczelnie jak inni, nic ze swojego sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez -

1. tracisz na wiarygodności - teraz (standardowo) masz jakieś "ale" do SCR 3 - choć wygrał test MR na fulla...

2. proponuję dokładnie czytać posty - nigdzie nie napisałem, że SCR Race pasuje każdemu (wręcz przecwinie)

3. trochę dystansu - zamiast pretensjonalnych wypowiedzi typu "żal mi cię", "jesteś śmieszny" (psują wizerunek forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym ja miejscu napisałem, że SCR 3 jest zły, gdzie jest to moje "ale" (chyba że uważasz iż jeden rozmiar ramy jest ok. dla wszystkich, jeśli to jest normalne to gratuluję poczucia humoru) :D kłamiesz bezczelnie, wrzuciłem przykład żeby pokazać gdzie GoSpory zamawia ramy :down:

Teraz każdy widzi jaki jesteś zakłamany :)

No i juz wcześniej napisałem, że pasuje takim nietypowo zbudowanym jak ty.

żal mi cię jesteś śmieszny :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, stoczyliśmy się do dyskusji o wyższości Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem, czytaj gdzie, kto, jakie kupuje ramy i dlaczego z tego powodu jest mniej lub bardziej "kreatywny"...

 

O tytułowym rowerze wiemy prawie tyle samo co na początku a test w MR też zbyt wiele nie mówi, "Rekreacyjna wyścigówka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zakupiłem scrappera...

w ogóle rozmowa jest żenująca z dwóch powodów.

Pierwsza sprawa buzzowiec pracujący dla agencji wynajątej przez go sport jest słaby, bo popełnia podstawowy błąd buzzowca - używa formalnego języka w swoich wpisach i stara sie minusy sprzętu zamienić z jego plusy - np. kiedy mówi o łańcuchu - jak słaby to słaby i już. Lepiej jest pojechac po czymś, aby nabrać wiarygodności.

Druga sprawa, to rozmowa toczy się bez punktu odniesienia, jakim jest, w tym przypadku cena. Ten rower można kupić na części i sprzedając je po najniższych cenach na allegro wyjść do przodu. Ja kupiłem sztukę za 5 stów taniej i na fakturę - wynik? 4900 zł z jakimś tam haczkiem. Za full carbona, z xtr z tyłu i xt resztą [bez napędu :) ] sidem racem, avidem elixirem??? I to wszystko na gwarancji??? PAnowie i ewentualne Panie - czego chcieć więcej?

 

Powiem tak, rower w granicach 10 kg zawsze był moim marzeniem, ale z powodu złożonej psychiki i wyrzywania się na wielu polach, nie mogłem przez długi czas sobie na to pozwolić. Gdybym się trzymał przeciętnej ceny katalogowej za carbona z takim osprzętem, to musiałbym wykosztować się dwa razy... Taka jest smutna prawda - sieci typu go sport, czy decathlon zamawiają po 10 tys podzespołów od producenta i dlatego moją takie dobre ceny gotowych rowerów. Nasi dystrybutorzy nie mają szans na takie warunki finansowe, więc klienci, również ci wymagający, przechodzą do supermarketów sportowych... Smutne to, ale cóż... w pierwszej kolejności jestem realistą, dopiero póżniej ideowcem.

 

Podsumowując, rower za te pieniądze z takim osprzętem - rewelka.

 

Celowo nie piszę o jeździe, bo na razie zrobiłem na nim 6 km...

 

Odezwę się nie bawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...