Skocz do zawartości

[łańcuch] Accent


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kupiłem owy łańcuch, przejechałem ok 40km i moje pierwsze wrazenia sa takie:

 

był strasznie zamaziany jakims smarowidłem. Lepkie dziadowstwo i bez wyczyszczenia z zewnątrz chyba by sie nie dało wiec w tej materii jak by minus.

jest cały niklowany co na pewno jest plusem, łatwiej jest czyścic i ciszej pracuje.

spinka wyglada i działa jak sramowska ale jest ciensza, znaczy blaszki ogniwa sa cieńsze.

wczesniej jeździłem na sramie i musze powiedzieć ze pracuje ciszej i na pewno ciszej zmienia biegi przy spokojnej jeździe.

jest o 0.1 mm szerszy od srama, mierzyłem ale nie ma to rzadnego wpływu na prace z moim napedem 9 rzedowym.

 

na razie jezeli chodzi o stosunek jakosci do ceny jestem zadowolony. Z czasem i wiekszym przebiegiem bede pisał swoje odczucia w trakcie zuzywania sie łańcucha ;)

 

EDIT: Kurcze nie wiem jak to sie stało ale napisałem w dziale amortyzacji a miało być w napędzie... :huh:

Prosze moderatowrów o przeniesienie do własciwego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeździłem na Accencie 8-rzędowym. Nie pamiętam którym, ale dobry to był łańcuch tylko spinka była jakaś dziwna (jest) bo z założeniem do samego Accenta były problemy a już do Connexa czy Srama dobrze pasowała, ale od czego jest rozkuwacz, po lekkiej korekcie spinka dobrze się dopasowała i teraz jej używam w Connexie. Ogólnie łańcuch wart swojej ceny. Zrobiłem na nim jakieś 600 km i już troszkę się rozciągnął, ale w przeciwieństwie do KMC nie zrobił mi niespodzianki na podjeździe (zerwany łańcuch po 200 km) i rozstałem się z nim tymczasowo, wróci zimą.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam jam mam aktualnie założony AC-991 PRO - Accent ma luz ok 1 mm jak by był za słabo ściśnięty jest bardzo giętki na boki i luźny, nie wiem czy to wada czy zaleta na poprzednim łańcuch przejechałem 1500 km i się rozciągnął a na obecnym ok 600 i na jednej z zębatce z tyły zaczął już przepuszczać (kaseta to HG-61) jeździć do końca czy wymienić na coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Przejechałem na tym accencie raptem 700km i okazało sie ze naciągna sie jak gumka od kaleson :P .

 

Naciągna sie do tego stopnia ze zacza wisieć na korbie i zazebiać ise tylko 3-4 ogniwami. TO nie dobrze bo korba cierpiała, nie mniej cierpiała kaseta (XT) w ktorej najczesciej uzywane zeby 5-6 był juz nie zdatne do jazdy na nowym lancuchu. Potych 700km nie było gramika luzu na sworzniach weic wyciągnęły sie ogniwa.

 

Lancuch poniekąd najwyzszy model zaniklowany od gory do dołu a taki szit ze tak powiem. NIe oplaca sie dac nawet tych ok. 35 zł na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie polecam żadnego łańcucha Accent. Po przejechaniu ok. 1,5 tyś (i tak podobno wytrzymał dużo jak na Accenta) łańcuch rozsypał mi się po asfalcie. Dodatkowo te łańcuchy powodują nadmierne zużycie kaset.

 

A ja przejechałem na nim cały TransAlp z Sant Anton do Rivy i z powrotem. Łańcuch spisał się znakomicie i teraz nadal pracuje w warunkach zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...