Skocz do zawartości

[Koła] Mavic Crosslink - czy wytrzymają ostrą jazdę?


mufi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania skierowane do osób które dużo jeżdżą i znają się na rzeczy...

Mianowicie mam okazję nabyć w miarę rozsądnej cenie koła Mavic Crosslink, koła mają wymienione nowe łożyska maszynowe i są po serwisie tzn wycentrowane itd. Czy cena 500zł jest dobrą ceną?

 

Moje drugie pytanie... ważę 85kg często jeżdżę po trudnym terenie z maksymalną prędkością jaka gwarantuje jeszcze przeżycie po kamienistych drogach, koła wtedy są katowane dość konkretnie. w związku z tym nasuwa mi się pytanie czy Crosslinki wytrzymają? 28 szprych... (nigdzie nie widzę w sieci sklepu gdzie kupiłbym szprychy do tych kółek, mogę je centrować z tym nie ma problemu, ale czy nie będzie mi zrywało szprych raz w tygodniu :D) Tutaj pytanie do posiadaczy tych kółek jeśli ktoś ma :P Alternatywą było by złożenie kół na piastach XT 36 otworów, obręczach mavica 717 i jakiś firmowych szprychach.

 

Proszę doradźcie coś sensownego bo nie wiem co zrobić :D. Kusi cena tych używanych kół... w dodatku wygląd mają super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mavic robi porządne rzeczy wiec ilosc szprych nie jest problemem crosslink nigdy jakis ppularne niebyly jest ich malo na rynku . problemem moze byc przeszlosc kol ktore pzez iles tam sezonow byly katowane i cena 500zl wydaje sie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z tabelą nt. obciążeń, którą znajdziesz tutaj: http://www.harfa-harryson.com.pl/new/stron...obciazenie.php5 wprawdzie nie ma tam Crosslinków ale są to koła pokroju Crosstrail czyli max 100kg z rowerem, ekwipunkiem itd. Poza tym, kół za 1300zł nie kupuje szary biker a uwierz mi, że naprawa zestawów Mavica jest bardzo droga...

 

Dlatego moim zdaniem lepiej byłoby złożyć koła, proponuję obręcze DT X430/X450 bez żadnych limitów wagowych (ważę 90kg i nic się z nimi nie dzieje, mam znajomego ważącego 110kg i zero centry), do tego w miarę solidne piasty i 32 szprychy, bowiem 36 jest zupełnie nie potrzebne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A miałeś kiedyś koła Mavic'a, które musiałeś oddać do serwisu z powodu, że coś zepsuło sie ze strony mechanicznej lub materiałowej?

 

Wiesz jakie są ceny części?

Ostatnio się tym interesowałem i nie ma w tym nic nienormalnego.

Fakt jest taki, że szprychy do tanich nie należa, lecz zniszczyć je jest bardzo trudno.

 

Ta firma naprwadę wie co robi i co sprzedaje.

 

Jeśli koła są w dobrym stanie technicznym, nikt ich nie katował to śmiało bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...