Skocz do zawartości

[opony] Race King 2.2 Continental Supersonic


Pulse

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

witam

Mam pytanie jak beda sie spisywały race king 2.2 supersonic w porównaniu z

Schwalbe Rapid Rob Performance 2.25 które mam aktualnie ? Duzo smigam po lasach górach itd asfalt oczywiscie tez na codzien.

jakie dętki polecacie w miare lekkie i mocne, chciałbym troche odchudzić rower zaczynając od opon i detek w tej chwili ww. schwalbe oraz Impac AV14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Większych pierdół nie czytałem. Przede wszystkim. Temat dotyczy wersji SS która jest z zupełnie innej mieszanki gumy. Następnie, jest to bardzo cicha opona. Poza tym nadaje się dla mniej doświadczonych wyłącznie na twarde nawierzchnię, widać chyba gołym okiem że nie jest to agresywna guma? Więc. Przejedzie niech 10x więcej i się wypowiada. To raz. Dwa. Kup wersję SS i porównaj. Trzy. Nie dziw że nie trzyma na zakręcie jak nadmuchales prawie 4. :unsure:

 

Wysłane z mojego Dołączona grafika za pomocą Dołączona grafika

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mieszanka nie różni się aż tak diametralnie, żeby opona przytrzymała przy złożeniu w zakręcie. Pompuje od 3.5(rekomendowane) do 3.8 bo mi ta guma po prostu pływa na boki, najbardziej żałuje że nie wybrałem węższej 2.0 . Moj błąd, że wyraziłem swoją opinie w wątku o supersonicu.

Z twojej wypowiedzi wnioskuje, że jesteś zadowolony z rk w wersji supersonic. Czy mógłbyś napisać jakie ty masz odczucia co do tej opony? pływa? jak przy złożeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK! Pływa, poniekąd to jej zaleta i trzeba przywyknąć do tego jednocześnie nauczyć się z tym jeździć. Jadąc z ciśnieniem rzędu 1.8-2, nierównomiernie z wysoką kadencją rower potrafi skakać jak "piłka". Mieszanka Chilli jest znacznie miększa co wyraźnie czuć, szczególnie na asfalcie. Ta opona (SS) nie lubi wysokich ciśnień i właściwie zabijamy jej wszelkie właściwości pompując tyle. Jeżdżąc na sztywniaku dodaję sobie kilka mm "skoku" dzięki niższym ciśnieniom i dużemu balonowi. Stąd najczęstszy wybór pada na rozmiar 2.2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja waga to jakieś 65 kg. Pokombinuję faktycznie z tym niższym ciśnieniem, nieraz jak widzę to na maratonach ludzie śmigają dosłownie na flakach z tyłu, z tym, że to specjalnie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dodam kilka słów od siebie apropo omawianej gumy z małą różnicą, ponieważ jest to wersja RaceSport.

 

- rozmiar 26x2.2 wersja RaceSport,

- system dętkowy; cięnienie przód/tył = 1.8/2.3 bar,

- waga kierowcy 73 kg + rower z dodatkami ca 13-14kg,

- stosunek teren/asfalt szacuje na 65/35; styl jazdy raczej ostry (braki techniki nadrabiam brawurą :icon_cool:),

- teren po jakim się poruszam to okolice Wawy, więc raczej płasko, piach i czasem błoto (czarne torfowe), single z ubitą ziemią,

- przebieg ca. 900km,

- naciągnięte na obręcze Alexrims, ZX 24,

- poprzednio użytkowałem Maxxis Crossmark 26x2.1 drut oraz Schwalbe Nobby Nic 26x2.25 EVO.

 

Plusy:

 

- Genialne opory toczenia; zdecydowanie szybsza od wszystkiego co do tej pory miałem,

- Zadawalające trzymanie boczne na twardych powieszchniach (asfalt, ubite ścieszki leśne) - porównywalne z NN EVO,

- Spory komfort jazdy w terenie - porównywalny z NN Evo (korzenie, małe kamienie itd, połyka bez problemu)

- Z błotka po jakim zdarza mi się jeździć (czyli czarne torfowe) oczyszcza się niesamowicie sprawnie. Gdy dodamy do tego gliny to już    znacznie gożej.

- Po przebiegu ca. 900 km wogóle nie widać zużycia - na przykład NN z tym samym przebiegiem były już zauważalnie zużyte i posiadały uszkodzenia klocków.

- W głębszym piachu leci zadowalająco prosto jednak przy zmianie toru jazdy trzeba uważać.

-Na razie nie złapałem żadnej gumy, a ścianki bocznie nie mają żadnych uszkodzeń (tereny bez ostrych kamieni, wiec nie mają o co się uszkodzić)

-Na podjazdach jakie mam w okolicy nie uślizgiwały się.

 

Minusy:

 

- Pomimo dobrego oczyszczania się z błota trzymanie bardzo kiepskie. Nawet przy szybkiej jeździe na wprost przez płytkie błoto potrafi się uśliznąć. Ostrzejszych zakrętów wolę nawet nie próbować.

- Na wilgotnych korzeniach uślizguje się (na suchych bez problemów) - NN Evo trzymało korzeni jak przylepione.

- Problemem jest trzymanie boczne na twardych nawieszchniach pokrytych drobnymi kamyczkami (szutrem) - NN Evo były o niebo lepsze, nawet Crossmarki drutowe były ciut lepsze. Naszczeście zanim przód komplenie ucieknie da radę to wyczuć i się ratować, więc opona w miarę przewidywalna.

- na ubitym śniegu (jak pewnie się domyślacie :033: ) jest bardzo kiepsko - NN były zadowalające pod tym względem.

- wysoka cena

 

Podsumowując jestem bardzo zadawolony z wyboru tych gumek, ponieważ do mojego stylu jazdy są prawie idealna. Jeżeli się zużyją to ponownie po nie sięgnę, ale na przód wybiorę raczej X-Kinga 2.2. RS (jeżeli do tego czasu moja technika się znacząco nie poprawi :icon_cool:).

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam od sobie ze posiadam w wersji Race sport x king + race king. Bardzo lekkie i szybkie trakcja w terenie w duzej mierze zalezy od techniki.

 

Moj problem z tymi gumami polega na tym ze opony po zalozeniu i napompowaniu ukladaja sie w jajko i jest bicie na maxa. Pompoealem juz do 5 barow oponka fajnie strzela przy pompowaniu a jajko jak bylo tak jest. Paragon zgubilem wiec nie mam jak zareklamowac. Rozmawialem juz z.kilkoma uzytkownikami tych opon i mialy podobny problem.

 

Niby to nie jest szkodliwe ale podczas jazdy czuc jak kolo z ta opona powoduje bicie. Dlatego chyba wiecej tej opony raczej nie kupie.

Edytowane przez GhOsTwrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

- rozmiar 26x2.2 wersja RaceSport,

- system dętkowy; cięnienie przód/tył = 1.8/2.3 bar,

- waga kierowcy 73 kg + rower z dodatkami ca 13-14kg,

 

...

Z uwagi, że dopadła mnie z rana burza moge napisać co nieco odnośnie jazdy w bardzo mokrych warunkach:

 

- Trzymanie na mokrym asfalcie bardzo dobre. Bez problemu pokonywałem zakręty nie dużo wolniej niż przy suchych warunkach.

- Trzymanie w mokrym piachu i na mokrych ubitych ścieżkach leśnych - zadziwiająco dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Moj problem z tymi gumami polega na tym ze opony po zalozeniu i napompowaniu ukladaja sie w jajko i jest bicie na maxa. Pompoealem juz do 5 barow oponka fajnie strzela przy pompowaniu a jajko jak bylo tak jest. Paragon zgubilem wiec nie mam jak zareklamowac.

Jak chcesz to mogę ci podesłać rachunek RK 26x2.2 to sobie zareklamujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam pytanie z innej beczki ale dotyczace Race King.

Mianowicie ile atmosfer powieniem nadmuchac w moje Race King w rozmiarze 29x2,2 zeby :

a ) lekko jechalo sie po asfalcie?

b ) w terenie byla dobra trakcja?

moja waga 90 kg

Edytowane przez aarmando
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeśli sam poeksperymentujesz z ciśnieniami bo nikt Ci tego precyzyjnie nie poda.

Jeśli chcesz mieć jak największą trakcję to dmuchaj do minimalnego ciśnienia przy którym nie złapiesz snake'a.

 

Im większe ciśnienie tym mniejsze opory na równym asfalcie. Pamiętaj żeby nie przekraczać zaleceń na boku opony bo może tego nie wytrzymać.;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...