Skocz do zawartości

[Rower]Jaki rower do szybkiego poruszania sie po mieście?


osrolek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadzam się do większego miasta(krakowa) i potrzebuje roweru do szybkiego poruszania się po mieście, do szkoły, sklepu.

Moje wymagania:

-musi być jak najlżejszy

-musi być mało atrakcyjny dla złodzieje więc raczej singla

-musi być zwrotny dlatego że nie zamierzam się po turlać chodnikach, wole szaleć pomiędzy samochodami :)

-musi być szybki

-musi być mało awaryjny

No i się zaczyna pytanie z jakim napędem rower będzie najlepszy zwykły z wolnobiegiem czy może ostre?

Bardziej jestem przekonany do ostrego (poprostu można przy szpanować i jest to niemała niespodzianka dla potencjalnego złodzieja :)) ale cały czas trzeba pedałować i to chyba utrudnia manewrowanie pomiędzy samochodami. Jak bym brał ostre to oczywiście z hamulcem, nie wiem czemu ale jakoś lubię to swoje życie :P Widziałem zdjęcie ostrego z tarczą przy korbie, sprawdza się to?

 

Mam nadziej że mnie przekonacie do któregoś rozwiązania (a może jakieś inne?)

Rower morze być kupiony w całości bońć składany, nowy lub używany nie robi mi to różnicy.

Odpowiedzi uzasadniajcie.

Jak coś miałbym składać to podajcie dokładną listę części.

Na kupno roweru mam jakiś miesiąc.

Wzrost 167cm waga 65kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup se szose za trzysta zlotych z allegro i jezdzij az sie rozpadnie a gdy sie rozpadnie bedziesz juz tyle wiedzial że sam dokonasz następnego wyboru. serio. tu każdy napisze co sam myślisz i nic z tego nie wyjdzie:D ostrego se nie składaj. szosa za czysta złotych, ladną wybierz i funkcjonalną dobraną do wzrostu. potem możesz z tego zrobic ostre singla, założyć szersze opony itd. mialem przez chwile wrażenie że jesteś z gazety i piszesz tekst bo tak to pytanie Twoje brzmi, ale to nic złego. hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem potrzebna ci jest hybryda. Najlepiej na kołach 28" i ramce najniższej dla twojego wzrostu {15-17"}. Dobrym pomysłem jest kupienie używanego crossa {authora, kellysa, meridy czy cube'a} i poeksperymenowanie z napędem i z sztywnym widelcem. Do takiego roweru obowiązkowo SPD, kiera nie szersza niż 580mm i napęd singlespeed lub dwurzędowy {2 * 8 np} z korbą compact 34-50 lub mtb 36-48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zostawić rower za 3000 zł pod szkołą czy sklepem?

 

Ja do jazdy po mieście (aczkolwiek w moim przypadku jest to w połowie jazda przez las) mam 15-letniego górala Specialized kupionego za 130 zł na allegro. Oczywiście musiałem doprowadzić go do stanu używalności (wymiana linek, pancerzy, klocków hamulcowych, pedałów na SPD, dętek i opon na 1,5 cala), ale ważne jest to, że jest strasznie odrapany i przez to nieatrakcyjny dla złodziei - zamykam go u-lockiem i mam spokój, kiedy np. siedzę kilka godzin w bibliotece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do jazdy po mieście używam Meridy Speeder i8, szkoda ze juz jej nie produkują :). Rower za 1300zł, fakt, troche ciezki, ale w mieście az tak tego nie czuć. Jak sie pokombinowało z ustawieniem mostka to nawet dosć agresywną pozycje udało sie uzyskać. Choc chcialem mieć rower właśnie z nie za bardzo wymagającą pozycją, ale w miare efektywną. Do tego przekładnia planetarna 8biegowa, po prostu cudo! jedyna wada to jej ciezar, a tak w warunkach miejskich sie idealnie sprawdza. Mozna naprawde szybko przyśpieszać, a biegi wchodzą o wiele szybciej niz z przezutką. Do tego hamulce rolkowe, 10tys km i zero problemów! zadnego bawienia sie z klockami, po prostu bezobsługowe jak do tej pory. Dla mnie to jest kanon idealnego roweru na miasto :) Jedynie zamieniłbym go na Cannondale Bad Boy 8, ze sztywnym wiedelcem ala lefty, juz prawie go kupilem, ale stwierdziłem ze za bardzo rzuca sie w oczy i mógłbym sie długo nim nie nacieszyć.

Ostre koło moim zdaniem jest przereklamowane, ale jak kto uważa, moze nie mam jaj na takie wynalazki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat ponieważ już się przeprowadziłem (przez to nie miałem czasu na wcześniejsze zrobienie sobie roweru) i wie już jaką trasę będę co dzień pokonywał (będzie ona mniej więcej wyglądać tak jak u tego gościa na filmiku

). Na tej trasie niema za dużo nierówności i krawężników, dlatego zdecydowałem się na ostre koło. Dlaczego na ostre a nie SS? Ponieważ mam w domu starą piastę pod tarczę shimano deore i żeby się nie zmarnowała zrobię z niej OK(razem z nią mam jakąś obręcz, to jest zwykła obręcz jak w każdym mtb da się na nią założyć oponę taką jak najcieńszą, nie wiem na jakich najlepiej jeździć) . Najwyżej jak mi sie nie spodoba to przerobie na singla (każdą piastę z szosy da sie przerobić na SS, czy trzeba jakąś specjalna piastę?) Zmianie uległa też cena, stwierdziłem ze niema sensu wydawać 3000 zł na rower który będzie stał 8 godzina na mieści bez opieki, postanowiłem na rower wydać nie więcej niż 500 zł. Postanowiłem kupić na allegro starą szosę, i tu zaczyna sie moje pytanie jaką kupić? poczytałem troche o doszedłem do wniosku że muszę się wzorować na czymś takim:

Rama:Mam 167cm wzrostu, będę potrzebował ramy ok. 52cm(czasem na allegro podają w calach, ile to będzie?) dobre są columbus, reynolds, Tange, ale takie ciężko kupić jakie jeszcze mogą być, a najlepiej jakich na pewno nie kupować, czytałem że jaguar nie warto kupować.

suport: chyba najpopularniejszy jest angielski

korba: kwadrat, tylko jaka firma najlepiej a czego unikać?

Widelec: 1 czy 1 1/8? Który jest bardziej popularny?

Obręcze: na co zwrócić uwagę, i jak rozpoznać że to nie są szytki?

To chyba tyle jak coś omiąłem to wyprostujecie. Na co jeszcze zwrócić uwagę żeby później przy wymianie jakiejś części nie mieć problemów?

 

Znalazłem takie dwa rowery co o nich myślicie:

http://www.allegro.pl/item792998525_szosowy_puch_kurierka_fixed_baza_pod_ostre_kolo.html tylko nie znam rozmiaru ramy, a poza tym wart swojej ceny?

i drugi

http://www.allegro.pl/item789422639_felt_dispatch_singielek_prawie_nowka_wyprzedaz.html ale chyba raczej za 500 zł nie pójdzie?

 

P.S nie wiem czy to dalej pasuje pod ten dział, jak nie to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to ja bym się nie przejmował rzeczami, o które pytasz, bo za bardzo nie masz na nie wpływu - kupując cały rower wszystko będzie do siebie pasować, więc tu nie ma problemu.

Takimi niuansami jak średnica rury sterowej to można się interesować jak się 500 zł chce wydać na samą ramę :)Najlepiej zwrócić uwagę na to, żeby rower był po prostu w dobrym stanie technicznym i z legalnego źródła. A ten Felt sprzeda się za sporo więcej niż 500 zł.

Kupując szosówkę na miasto, szczególnie taką starszą, musisz wiedzieć, że jej wadą są słabe hamulce - co czasami może być dość istotne :rolleyes: Szczególnie, jeśli obręcze będą stalowe, bo takie też się zdarzają w tych rowerach.

Rower morze być kupiony w całości bońć składany, nowy lub używany nie robi mi to różnicy.

To jest niezłe :unsure::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tylko holender na 28 kołach i rama męska ja śmigam nim 10 lat po mieście i zdarzyły mi się tylko niewielkie usterki nielicząc dziurawych dętek.A jeśli chodzi o kraweżniki to musisz założyc tylko opny z większym balonem a i biegi w piaści 3 i tylko 3 niesamowite przyspieszenie na 1 i ogromna predkosc na 3 niezbyt atrakcyjny chociaż na mój to się wszyscy czaja bo mam odpicowy około 40 procent roweru to chrom.Może nie jest taki lekki ale naprawdeeee jest dobry polecam polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi się jakoś holendry wo gule nie podobają (kwestia gustu).

 

Szosa nie musi spełniać tych wymagań, po prostu chciał bym żeby jak coś się zepsuje to będę mógł to spokojnie wymienić (tzn. żeby te części były ogólno dostępne)

Szukam czegoś na allegro z mojego miasta żeby nie musiał płacić ok 50zł za przesyłkę.

Odpowiedzielibyście mi na te pytania:

1.Każdą piastę z szosy da sie przerobić na SS, czy trzeba jakąś specjalna piastę?

2.Jak rozpoznać obręcz na szytki?

 

Znalazłem na allegro coś takiego http://www.allegro.pl/item801960006_swietna_kolarka_super_stan_i_wyglad.html tylko mi się korba wydaje jakaś taka dziwna i nie mogę się dogadać ze sprzedawcą jaki to rozmiar ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...