Skocz do zawartości

[mostek] różnica między 25 mm a 31 mm


sebeq76

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma roznicy. Na moje oko, to ten standard 31,8mm zostal wprowadzony zeby troche zwiekszyc obroty czesci w rodzaju mostkow i kierownic. Jezdze caly czas na kierownicach 25,4mm i nie mam najmniejszych problemow ze sztywnoscia, a kierownice do downhillu/freeridu tez produkuje sie w standardzie 25,4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica na 31,8mm może bym bardziej wylajtowana (lżejsza) z racji większej średnicy w środkowej części.

 

Jeżeli nie masz mostka ani kiery to możesz się rzucić na 31,8mm bo koszty są praktycznie takie same jak przy 25,4mm. Jeżeli masz już jakiś mostek albo kierę to wybieraj taki rozmiar jaki już masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się z systemu 25,4 na 31,8 i czuję zdecydowaną różnicę na korzyść tego drugiego.

 

Niestety moje porównanie jest niemiarodajne, gdyż poprzedni set(mostek zoom na 2 śruby i kiera accent) był znacznie gorszej jakość od obecnego (mostek Ritchey Pro 4-axis + kiera ritchey logic).

 

W każdym razie ceny są podobne,a over-size ładniej wygląda i trochę podnosi poczucie bezpieczeństwa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...