Skocz do zawartości

[kaseta]Wymiana kasety na większą.


MlodyMce

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mam problem mam rower stary jeden z pierwszych górali ... no i mam problem bo ponad 12 latach popsuła mi się kaseta i mam problem nie mogę kupić nigdzie 5 rzędowej kasety i tu jest moje pytanie czy jak kupie tylną piastę 6 rzędową i przerzutkę to będzie pasować. Pewnie pomyślicie że lepiej kupić nowy rower ... Lecz tyle co ten rower przeżył to na pewno żaden nowy nie wytrzyma ;] Z góry thx za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz raczej wolnobieg nie kasetę^_^ Jak byś nie mógł odróżnić kasety od wolnobiegu to kaseta jest dokręcana dodatkową nakrętką znajdującą się między najmniejszą zębatką a widelcem, a wolnobieg jest przykręcony na zwykłą śrubę i zazwyczaj najmniejsza zębatka ma więcej niż 13 zębów:) Więc policz i zobacz czy masz kasete czy wolnobiej i zamawiaj na allegro bo nie wiem czy gdzieś w sklepach koło ciebie będa wolnobiegi na 5:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ty masz raczej wolnobieg nie kasetę:P Jak byś nie mógł odróżnić kasety od wolnobiegu to kaseta jest dokręcana dodatkową nakrętką znajdującą się między najmniejszą zębatką a widelcem, a wolnobieg jest przykręcony na zwykłą śrubę i zazwyczaj najmniejsza zębatka ma więcej niż 13 zębów:) Więc policz i zobacz czy masz kasete czy wolnobiej i zamawiaj na allegro bo nie wiem czy gdzieś w sklepach koło ciebie będa wolnobiegi na 5:P

 

 

Zgodze sie ze to wolnobieg ale np. moj staaary wolnobieg shimano wcale nie był zakrecany na zwykła śrube (cokolwiek to znaczy).

Fakt kaseta jest skrecana nakretką i spokojnie mozna zdjąc kasete po wyjeciu koła. Natomiast z tego co ja pamietam (było to dawno) to wolonobieg odkreca sie takim smamym kluczem (shimano) tylko trzeba wyciągnąc oś koła bo nie ma jak wsadzić tam slucza.

 

Jzezli chodzi o widełki to troszke siły perswazji i sie zmieści. Skoki w 5, 6, 7, a nawet i 8 są porównywalne i w maire kompatybilne (było na forum)

 

pozatym teraz nizej jak 6-7 ciezko kupić. Ja swoj wolnobieg odkrecałem z 2 kumplami i złamaliśmy klucz 24 ;) , wiec to potrafi być solidnie dokrecone z racji ze dokreca sie w tą strone co sie pedałuje czyli im mocniej naciskasz podczas jazdy tym mocniej sie to zakreci.

 

tak wygląda wolnobieg :

http://www.allegro.pl/item611018744_wolnob...jkszop_com.html

 

a tak kaseta :

http://www.allegro.pl/item614518253_kaseta...io_cs_hg50.html

 

Roznica jest widoczna chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zapieczony wolnobieg, pomaga palniczek <_<. Ja grzałem wolnobieg, ale tak żeby nie nagrzać piasty, do tego dobry klucz i długa dźwignia i puściło.

Bez palnika mocowaliśmy się pół godziny i nie drgnęło.

Wolnobieg większy wejdzie bez problemu, zawsze jak ktoś napisał wyżej można rozgiąć widełki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...