Skocz do zawartości

[amortyzator przód] problem z wymianą amortyzatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To mój pierwszy post. Jestem laikiem w sprawie części rowerowych.

 

Dodam, że czytałem przyklejony temat "[amortyzator przód] wymiana, montaż".

 

Chcę zmienić zwykły widelec na amortyzator. Problem polega na tym, że widelec ma rurkę gwintowaną, a amortyzator gładką.

 

Co muszę zrobić, kupić żeby zamontować amorek?

 

Nie mam dwóch lewych rąk i chciałbym amortyzator zamontować samemu.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak stary widelec ma średnicę rury sterowej 1 cal (25.4mm), a nowy ma 1 i 1/8 cala (28.6mm) to nie zamontujesz. Musisz sobie kupić wtedy amortyzator z gwintowaną rurą 1 cal (mały wybór, ale są). Jeśli stary ma średnicę 1 i 1/8 cala, to musisz sobie dokupić tylko nowe stery na "a-head", czyli te wszystkie miseczki, podkładki, łożyska które są umieszczone w dolnej i górnej części główki ramy. Komplet to wydatek od około 15zł w górę. W sklepie rowerowym powinni Ci to zmontować w pół godziny - znaczy przekładka starych sterów na nowe - warunek tylko taki, że Twój stary widelec ma rurę sterową o średnicy 1 i 1/8 cala. Jeśli taka operacja się uda, to musisz jeszcze kupić nowy mostek a-head, wydatek od około 25 zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Gościu, który sprzedawał mi ten amortyzator napisał że rura sterowa ma ~25mm.

Zmierzyłem i rura sterowa ma ~28,5 mm, a poza tym jest gładka, a ja potrzebuję gwintowaną.

Nie pozostaje mi nic innego tylko sprzedać amorek i kupić 1".

Człowiek się uczy na błędach.

 

Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...