Skocz do zawartości

[rower] Magnum co to za firma?


adiq92

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz nieco wiecej o tym rowerze napisane: http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=27903

 

Poza tym, zly dzial smile.gif

 

No chyba żartujesz z tym porównaniem Magnuma do marketowego sprzętu opisanego przez amoniaka! :o

Magnum to dobrej jakości rowerki produkowane w Polsce i sprzedawane w przystępnej cenie. Gdybym miał je sklasyfikować postawiłbym gdzieś obok Krossa.

 

Co do opisanego wyżej sprzętu - według mnie za tą cenę to warto. Dobra, aluminiowa rama, przyzwoity napęd a do tego amor który nawet się ugina i można go zablokować. Trochę odstraszają tarczówki, bo szczerze mówiąc w tej cenie wolałbym dobre V-ki, no i niestety waga 14kg. Chociaż z drugiej strony konkurencyjny Hexagon V4 czy nawet V6 wypada znacznie słabiej.

 

Ogólnie do rekreacyjnej jazdy jak najbardziej opłacalny zakup, z czasem można się nawet pokusić o zmianę opon / amorka żeby zrzucić parę kilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny co nie wie co to jest SIS... Ku polepszeniu wzrokowego i czytanego rozpoznawania sprzętu - w Magnumie z pierwszego postu jest z tyłu Alivio, a z przodu C050, któremu już bliżej do TYków, ale i tak da się to i wyregulować i używać, aż nie dostanie dużych luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a zwrociles uwage na nieregulowalne przerzutki shimano SIS?

A co w nich jest nieregulowalne? Bo kiedyś jeździłem z taką przerzutką, wyregulować się dała i zmieniała biegi - tyle od niej wymagałem. Zresztą za ~25 zł można ją zmienić na Alivio.

Więc wybacz, ale mówienie że rower jest makrokeszowy na podstawie przedniej przerzutki to jak dla mnie lekka przesada.

A swoją droga to taka C050 jest i tak lata świetlne przed tym co pakują do marketowych rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Jakis czas temu w MR byl artykul o Magnumach. Kolpaki zami "warza" wegiel i buduja wyczynowe handbike'i nie tylko dla polskich paraolimpijczykow.

Owszem maja w swojej ofercie makroszczety (Kross tez ma :D ), ale stawianie znaku rownosci miedzy makroszitem i Magnum to duuuze nieporozumienie...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Magnum to MZ firma z niewykorzystanym potencjałem, niedoceniona i będąca w cieniu Krossa (kompleks Krossa?). Swego czasu rzeczywiście produkowali tanie komunijne makrokesze, ale jest to firma z ambicjami (głównie za sprawą garstki zapaleńców którzy w niej pracują). Ich problem polega chyba na tym że próbują robić biznes na rożnych, zupełnie odmiennych płaszczyznach. Z jednej strony opony samochodowe, z drugiej rowery. Gdyby skupili się na rowerach, promocji i reklamie, Kross miałby groźnego konkurenta, a tak pierwsze skojarzenie z Magnum to makrokesz lub... lody :)

I ciekawostka:

Rok 2004: 2004v.jpg:D

Rok 2009: 2009b.jpg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...