Skocz do zawartości

[pedały] pól- Spd + buty dla początkującego


chips

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu pierwszych pedałów (Pół) Spd + buty

A więc: Co polecicie?

Ważne aby :

1. Cena była stosunkowo niska ( na pierszy twgo typu sprzęt nie chcę wydawać fortuny)

2. i to najważniejsze aby na pedałach można było jeździć bez problemu w zwykłym obuwiu

2. Były uniwersalne ( zarówno do jazdy terenowej jak i na szosę)

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jako że jestem "nowy" to się przywitam:

 

WITAM :P

 

też zamierzam kupić pierwsze pedały spd

mam następujące wątpliwości:

-czy lepiej kupić nowe m520 za 80zł czy m540 za ~150 (taniej nie potrafię znaleźć)

-czy taki sprzęt jak pedały spd, buty spd i nawet rowery (nie koniecznie spd;)) dostanę taniej w Niemczech niż w RP? wyjeżdżam za parę tygodni do RFN i zastanawiam sie czy sie nie wstrzymać z zakupem

-odnośnie butów to celuje w m122, choć northwave bardziej mi się podobają wizualnie, jakieś opinie (korzystałem już z "szukaj")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o pedały to polecam zdecydowanie:

 

http://www.cyklotur.com/x_C_I__T_SHIMANO+P...01__PZTA_0.html

 

sam na nich jeżdżę już ponad rok i powiem, że to rewelacja !!!

dobrze wyregulowane zatrzaski trzymają jak trzeba i z wypięciem nie ma kłopotu a w trudniejszym terenie

po prostu obracam pedał i mam zwykłe platformy

 

przydatne też jak się rano jedzie po bułki w adidasach ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, choć chyba nakładki i 520 wyszłyby dużo taniej.

W tej cenie to wolałbym (jesli to opłacalne) zainwestować w m540.

Zastanawiam się czy jest sens wydawać 140zł na 540, jeśli mogę bez problemu m520 za 80zł kupić, wiem że niby trwalsze 540, ale teraz to wolałbym na co innego te 60zł różnicy przeznaczyć (75% ceny m520)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz spokojnie m520, zanim je zajedziesz to troche minie :)

 

nie polecam raczej takich jak pokazał rzepkok. z reguły jak sie pojezdzi w spd to potem i nawet po bułki do sklepu ubierasz buty spd :) w terenie moze mocno przeszkadzac fakt ze sa jednostronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jestem w takiej samej sytuacji... ale stwierdzilem ze im dluzej bede czekac tym dluzej bedzie mnie szlag trafial ze na nich nie jezdze dlatego mysle ze takie promocje jak teraz czyli wyprzedaz po 40% sa dla mnie i tak atrakcyjne. Zdecydowalem sie na 520ski i buty m122 shimano :) standardowy komplet polecany zreszta nie tylko na tym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...