Skocz do zawartości

[korby] 165+170mm- czy na tym da sie jeżdzić?


oRd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem wczoraj bardzo okazyjnie stare korby shimano 600, ściągnięte prosto z jakiejś starej kolarki.

Niestety już w domu zorientowałem się że prawa i lewa mają różną długość. Na miejscu rzuciłem okiem tylko na jedną bo nie sądziłem żeby ktoś sobie w rowerze dwie rożne mógł zamontować...najwyraźniej miał jedna nóżkę bardziej czy coś.

Korby są bardzo fajne, klasyczne i najchętniej bym przy nich pozostał...pytanie tylko czy na dwóch różnych korbach ( 165/170mm długości ) w ogóle da się jeździć i czy te 5 mm różnicy jest aż tak bardzo wyczuwalne? Ktoś może próbował?

Z dokupieniem drugiego ramienia o właściwej długości, pasującego do kompletu raczej będzie problem bo to naprawdę stare shimano 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosiu nie doceniasz forumrowerowe.org :) , znalazłem i to nawet pare w innym subforum.

 

Co do znoszenia na bok (?) itp. to właśnie śmignąłem pierwsze 40km z tym zestawem i wygląda to tak:

O tym że mam dwie różne korby zdałem sobie sprawę dopiero po pierwszych 10km... jak sobie o tym przypomniałem ;)

Różnica jest odczuwalna minimalnie, jak bym nie wiedział to bym pewnie nawet nie zauważył różnicy.

Musze dla próby jeszcze wsadzić kumpla na rower nie mówiąc mu o różnicy w długości korb żeby wykonać obiektywny test, na zasadzie "ślepej próby"...ale założę nie zauważy.

 

Jednak żeby nie było tak różowo to mam wrażenie że taka jazda nie będzie zbyt zdrowa dla kolan...ale to też moje subiektywne odczycie bo miałem kontuzje jednego kolana i może stąd to wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...