Skocz do zawartości

[pedały] regulacja spd itp.


cusek

Rekomendowane odpowiedzi

A nie masz kogos znajomego z spd? Niech wsiadzie w swoich butach na Twój rower i pojezdzi. Potem niech pojezdzi w Twoich butach. W ten sposob mozesz sie dowiedziec czy to wina pedalow, blokow czy Twojej techniki jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 6 miesięcy masz prawo zwrócić z tytułu niezgodności towaru z umową kupna/sprzedaży

 

To sklep ma ci udowodnić, że nie masz racji. Do 6 miechów przynosisz sprzęt do sklepu i zwracasz z tytułu niezgodności. Jeżeli robią problem, to proś o pisemne uzasadnienie. Ty też zanieś im pismo w 2 egzemplarzach i poproś o podpisanie 1 dla ciebie(tylko nie pisz, że reklamujesz, bo to co innego!) Chyba, że się dogadasz z nimi normalnie po ludzku i wymienią ci bloki od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d0cent

uwierz mi probowalem wszystkiego, wsiadlem nawet na rower ze skrzyzowanymi nogami, co w efekcie prawie przeplacilem utrata zebow, jednak efekt byl taki sam but z feralnym blokiem wypinal sie.

kumpel jezdzil na moim rowerze tyle ze mial inne buty jakie accenty, i bylo ok zero nie kontrolowanego wypinania, ja z kolei na jego rowerze mialem ten sam problem. buty sa noweczki wlasciwie mam je krocej niz pedaly, dokladnie caly zestaw buty plus pedaly zaczlem wykorzystywac 18.04.

 

za motywem wady fabrycznej przemawia fakt ze staralem sie wypinac naprzemian raz lewa raz prawa noga, na drugim bloku na wspomnianej przedniej czasci brak jakich kolwiek oznak zuzycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to reklamuj bloki albo kup sobie nowe - to przeciez juz smieszna kasa w porownaniu do butow i pedalow :)

 

 

 

A z innej beczki - ja wkoncu kupilem sobie te 540ki (jednak) razem z jakimis butami Scotta. I mala watpliwosc. Do tej pory na normalnych platformach jezdzilem tak, ze mialem noge przesunieta mocno do tylu - tzn niewiele tego buta z przodu wystawalo za pedal - tak jakos mi bylo wygodnie i wydawalo mi sie, ze tam jest najlepszy punkt przylozenia jesli chodzi o zuzycie energii :confused:

 

A tu sie okazuje, ze jak zamontowalem bloki tak zeby wlasnie z przodu tego buta jak najmniej wystawalo - to jednak wzgledem tego jak jezdzilem wczesniej - but przesuniety troche do tylu.. kosmos. Do tego czuje jakas asymetrie, mimo, ze bloki na obydwu butach sa tak samo pozakladane. Kwestia przyzwyczajenia i mi sie tylko wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od anatomicznego ustawienia blokow, zauwaz ze teraz zapewne masz znacznie twardsza podeszchwe. anatomiczne ustawienie to taki w ktorym rzut izometryczny osi bloku naklada sie na os pedala. pozniej w zalaznosci od tego czy masz problem z kadencja, bolem miesni itp przesuwasz tyl lub przod ;>

 

wracam wlasnie ze sklepu na C w poznaniu, okazalo sie jest to wada fabryczna. zostawilem bloki w sklepie i kupilem nowe, stare pojda na gwarancje, w momencie jej uwzglednienia dostane zwrot kosztow...troche naokolo, problem jest paragon ktorego po miesiacu nie moglem odnalesc ;/

mam nadzieje ze wszystko pojdzie ok, i bede mogl chwalic wspomniany sklep za szybkie rozwiazanie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia :P

 

A moj problem z butem przesunietym zbyt do tylu to chyba problem... zbyt duzego buta :thumbsup: numer mniejszy wydawal sie zbyt ciasny, a ten wydawal sie byc ok. Ale jak nic po prostu stopa mi sie przesuwa w trakcie jazdy do przodu, wiec pedal idzie w kierunku srodstopia za bardzo.

 

Wypcham sobie czubki gazeta, a do tego mocniej zwiaze z przodu - moze to cos da. Swoja droga ten problem mam tylko na lewej noce - widac jestem mocno asymetryczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie - odnosnie samej techniki jazdy na spd. Normalnie pedalujemy naciskajac na pedaly... w spd mozna probowac tez jeden pedal naciskac, a drugi w tym samym czasie ciagnac do gory. Ma to sens, cyz lepiej sobie darowac..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruba skarpeta daje rady - moze mi stopy nie odpadna :)

 

A co do krecenia naokraglo - wlasnie przed chwila probowalem w drodze do pracy - kosmos. Pobilem swoj rekord o 2 minuty na tej trasie ;) Startujac na swiatlach praktycznie od zera do setki w 2 sekundy ;) A na prostej 45 wyciagnalem w miejscu, gdzie zazwyczaj dochodzilem do 38.

 

Zdecydowanie SPD r0xx :) Chyba sobie wydluze droge do pracy o drugie tyle teraz.. w sam raz na trening przed maratonem w Krakowie =)

 

Swoja droga ciekawe czy odwaze sie w tym w zimie jezdzic - jednak zima zaliczam jedna glebe na tydzien, a wiele razy ratuje sie podparciem nogi - moze na zime po prostu skrece je na minimum zeby wypinaly sie pod byle pretekstem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ciekawe czy odwaze sie w tym w zimie jezdzic - jednak zima zaliczam jedna glebe na tydzien, a wiele razy ratuje sie podparciem nogi - moze na zime po prostu skrece je na minimum zeby wypinaly sie pod byle pretekstem ;)

 

Oj to bym odradzał. Można sobie większą krzywde zrobić.. Jakaś przeszkoda, podrzucenie koła, zapmnisz ze jestes slabo wpięty i mogą dziać się dziwne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie racja - dzis robilem sobie trase mini krakowskiego BM i 2 razy (raz po wjechaniu w piasek a raz przez jakichs ludzi) musialem sie ratowac wlasnie - nawet nie podejrzewalem, ze tak szybko mozna to wypiac :)

 

Swoja droga zastanawia mnie jedna rzecz. W instrukcji do pedalow pisza, ze srebrne wypinaja sie w 3 kierunkach, a zarne w jednym. Mam srebrne, a zdaje sie wypinaja sie tylko w bok..? Chyba, ze cos pominalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji do pedalow pisza, ze srebrne wypinaja sie w 3 kierunkach, a zarne w jednym. Mam srebrne, a zdaje sie wypinaja sie tylko w bok..? Chyba, ze cos pominalem...

Ja myśle że Twoje bloki były czarne od nowości, kilka wpięć i wypięć i są srebrne B) To samo miałem ze swoimi (51).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie wszystkim miłośników szeroko pojętego kręcenia...:) Mam nadzieję, że w odpowiednim temacie znalazłem się ze swoim pytaniem. Otóż zakupiłem ostatnio pedały spd Shimano 540, nie ukrywam że przy wyborze kierowałem się Waszymi opiniami i sugestiami. No i mam mały problem z regulacją sprężyny, to znaczy nie moge poruszyć żadnego z czterech gniazd, już ukręciłem dwa imbusy (takie z marketu) i nie wiem, czy to normalne zachowanie i powinienm zakupić imbus z jakiejś utwardzonej stali, czy może powinienem jakoś inaczej podejść do tej regulacji. Czy powinienem próbować odkręcać inne elementy pedałów? Myślałem, że regulacja polega tylko na kręceniu gniazda imbusowego. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że kręcisz w dobrą stronę ? Bo jeśli jest ustawione np. maksymalnie na - , a kręcisz dalej w stronę minusa to nic dziwnego że nie da rady.

Jak jest przekręcone na jedną ze skrajnych pozycji i dodatkowo jeszcze bardziej przekręcisz obierając mylny kierunek kręcenia za pierwszym razem, to faktycznie trudno potem ruszyć w tą właściwą stronę. Podczas kręcenia powinieneś czuć taki jakby przeskok pomiędzy obrotami.

 

na pewno nic nie trzeba rozbierać, chyba że obrobisz śrubę imbusową to wtedy sprzedam Ci sposób jak wyregulować "ręcznie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a defaultowo jak sa ustawione ? bo ja za chwile bede mial 520stki i tez sie obawiam troche tego ustawiania... mowim oczywiscie o ustawieniu mocy co by sie mozna bylo wypiac lekko lub nie ?

 

Różnice w kierunkach wypięcia mają bloki, nie pedały.

 

SM-SH51 - wypinają się tylko na boki

SM-SH55/56 - wypinają się na boki i góra-dół

 

pozdr

 

a pytanie mam powiedzcie jak wypinaja sie m122 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 540ki i nie mialem zadnego problemu z ich regulacja. Imbus jest raczej nieistotny - jak jest odpowiedni rozmiar to to musi dzialac :D Jak nie dziala to do sklepu i reklamowac.

 

foly: m122 to zdaje sie buty..? Wypinaja sie pewnie tak jak kazde buty - jak sa prawidlowo zalozone na noge to bez problemow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foly: m122 to zdaje sie buty..? Wypinaja sie pewnie tak jak kazde buty - jak sa prawidlowo zalozone na noge to bez problemow :unsure:

 

Tak to buty shimano. Ale nie chodzi mi o to czy bez problemow bo to tak jak mowisz logiczne kiedy sa zalozone prawidlowo. Chodzi mi o to czy wypinaja sie tylko na boki czy na boki i góra-dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...