Skocz do zawartości

[Trening] Indoor cycling


onczylija

Rekomendowane odpowiedzi

tętno raczej miałem raczej równe, ale możliwe, że wahało się troszkę.

mój wiek to 22 lata. Mnie zastanawia duże tętno maksymalne. Mama mówi, że jest ono straasznie wysokie, że mi serce wyskoczy:P No ale tak pokazuje tabela polecona przez Ciebie, bikergonio.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

onczylija w/g wzoru:

1 ????????????????????????? nie znam Twojej wagi

2 wyszło mi dla Ciebie HR max = 198

3 wyszło mi dla Ciebie HR max = 190.73

4 wyszło mi dla Ciebie HR max = 190.66

5 wyszło mi dla Ciebie HR max = 198.3

Jak widać rozbieżność jest spora

 

W/g mnie pierwszy wzór jest najbardziej dokładny (podaj wagę to wyliczę) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszk, wyluzuj. ja też nie biorę tej tabeli tak na serio serio. chcę się tylko orientacyjnie dowiedzieć co i jak. jestem początkujący w tym temacie i już w ogóle zadziwiło mnie, że AŻ tak wysokie tętno jest możliwe.

co do 'wyrobienia' tętna max to kupię sobie pulsometr i będę liczył, ale dopóki go nie posiadam opieram się o powyższą tabelę.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onczylija - dla amatora lepszym będzie zastosowanie obliczeń wg formuły Karvonena. Po drugie nie sądzę, żebyś jechał ciągle na jednym poziomie tętna, bo to niemożliwe :rolleyes: Mój wykres z 90 minut wygląda tak. Najważniejsze to nie jest jak wysoko idziesz, tylko jak szybko spadasz :)

post-114906-1236639581_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Też chodzę na spinning od 3 miesięcy i dopadły mnie ostatnio wątpliwości czy to ma sens w tym okresie roku.

Chodzi o to czy nie przesadzam z intensywnością (u mnie średni puls ok 83%HrMax na godzinnym treningu ) .

Chodzę 2 razy w tyg , raz 2 godz i drugi na 1 godz. Chciałem w ten sposób zastąpić zimowe jazdy, które przecież i tak są do najdłuższych nie należą w naszym klimacie.

W marcu zamierzam odpuszczać spinning i w ramach możliwości pogodowych wprowadzić dłuższe jazdy na powietrzu.

 

Czy ktoś z was przepracował podobnie jedną z poprzednich zim i ma jakieś spostrzeżenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawą dyskusyjną jest takie, a nie inne, wyznaczenie progów, ale to długi temat i dość indywidualny. Nie wiem na ile mój spinningowy trening zimowy przełoży się na jakość kręcenia w terenie, ale jedno na pewno działa...od 1 grudnia schudłem 10kg :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pociesz się że ja też jestem ciekawa jak mój spinning przełoży się na teren. :icon_mrgreen:

A tak przy okazji Svolken to jest Twoim instruktorem?

Będziesz startować w Mazovii?

 

A i : "Hehehe smile.gif PKOL czyli Polski Komitet Olimpijski, a w nim na 3 pietrze klub "Gymnasion". " to się nazywa chyba Centrum Olimpijskie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...