Skocz do zawartości

[model 3D] Części rowerower modelowane w 3D


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kamill - ładnie, wreszcie coś o bardziej skomplikowanej geometrii :) Nie myślałeś o jakichś renderkach poszczególnych części? Tylko trzeba by dopracować rzeczy typu gwinty, wielowypusty itd. Ps: studiujesz może na polibudzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Był kiedyś na forum taki temat, ale nie dość, że zamknięty, to zagubiła się część postów, bo nie kończył się w tym miejscu.

 

W każdym razie udzielałem się w nim trochę i chwilowo chciałbym go pociągnąć. Jeśli ten temat też utonie niedługo to trudno ;)

 

Tak więc, projekt, który ciągnął się od ok. 3 miesięcy z paroma przerwami. Oczywiście pewnie nigdy nie uznam go za skończony, ale aktualnie jestem nim lekko zmęczony :P :

ostre1.jpg

 

Niestety tylko jeden render, bo robił się trochę ponad godzinę, a czasem potrzebuję kompa do innych rzeczy ;) Postaram się zrobić więcej jutro.

Wszelkie uwagi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś próbowałem tworzyć taki model w Inventorze. Częściowo go zrobiłem, potem go zostawiłem, i skasował mi się jak dysk padł. Jak przeglądam tego posta, to chyba wezmę się za i nowy rowerek zacznę modelować ;P Generalnie super Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko,

 

Kiedyś zrobiłem ramę Felta RXC w Rhino. Wrzucam efekt poniżej :P Chętnie wymienię ją na jakieś części typu amortyzator, koła, żeby mógł cały rowerek do kupy złożyć i wyrenderować do końca :) Części of kors wirtualne, najlepiej w formacie Rhino :) .

 

exc2.th.pngexc1.th.png

 

Pozdrówek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam troszke poprawione. Czesc dziwnych artefaktow niestety za sprawa renderera. Suport, a raczej wchodzace w niego polygony nie maja zadnego znaczenia do skladania calosci a oszczedzily mi wykonywania docinania, zreszta moj komputer nie radzi sobie z operacjami boole'a. Hak oczywiscie poprawiony, troszke lepszy render, bo z Vray'a a nie wiesniackiego Flamingo :woot:

 

rxc1.th.pngrxc2.th.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, pisałem już wcześniej w innym temacie ale już pora przejść do odpowiedniego działu ;) Chciałem Wam przedstawić mój model 3D Scott'a Scale'a 20 :) Jeszcze będę dopieszczał szczegóły ale mniej więcej będzie to wyglądało tak :D Już wcześniej pisałem że chciałbym zamodelować całość ale potrzebuje rysunków technicznych jakby ktoś posiadał rysunek korby, piast itd to byłbym wdzięczny jakby się podzielił :)

Pozdrawiam

post-115627-1267974027,95_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Hej, odkopię ten temat trochę. Oto co udało mi sie zamodelować ostatni:

17005805.th.jpg

 

Projekt na uczelnie, a konkretnie animacja zawieszenia więc niespecjalnie przykładałem się do detali, wzorowałem sie na Duncon Tosa inu.

W planach mam pełen model roweru, więc jak cos sie urodzi to na pewno zaprezentuję.

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...