Skocz do zawartości

[8828g] Giant XtC by Wax'


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Gość R3surrection

ja już nie myję szkoda czasu błoto samo odpada tylko napęd i zawiechę czyszczę :thumbsup: no ale twój aż lśni napę szczególnie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower przytył, przyszedł licznik Cateye Micro + opaska z dętki na rurę podsiodłową, która zabezpiecza przed dostawaniem się syfu w okolice redukcji, zacisku i samej sztycy. Koszmarnie to wygląda, ale póki nie zmienię sztycy pod wymiar muszę tak jeździć.

 

Licznik + opaska - 53g.

 

Rower waży 10120g, niedługo kolejne, większe zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ? Hmm, nie chcę poczynić błędnego kroku tylko po to by mieć 9 z przodu. Ma być przemyślanie i konkretnie.

9.XXX będzie jak fundusze jakieś przyjdą (sierpień~~wrzesień).

Opony na pewno do wywalenia, kokpit i myślę wciąż nad sztycą. Na zime koła...pod tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

70g w dół. Stuningowałem pedały XTR'a :D - wpięcie z jednej strony.

 

Planuję także tytanowe ośki, więc da się zrobić z nich 200g bez większych akcji :thumbsup: Da się jeszcze zejść dodatkowo z 10g jak wymyślę czym zaślepić dziury po śrubach. Póki co wkręciłem je, żeby syf nie nachodził.

 

Rower waży 10043g.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z 4 dnia testów (dużo terenu) i nie widzę problemów. Widzę za to, że bardzo dużo ludzi ma problem z samym sobą, przejmujecie się tak i lamentujecie jak to Wy mielibyście na tym jeździć. Świat do odważnych należy, czasami dobrze jest spróbować czegoś nowego by wiedzieć jak smakuje i czy warto wracać do tego co było wcześniej.

Ścigam się...z samym sobą. Póki co do ścigania w maratonach i XC brakuje mi jeszcze kół i kokpitu wraz ze sztycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam nowy config. Nowa rozpiska wyróżnia wszystkie zmiany po ostatniej rozpisce.

 

Bar Ends: (Rogi) - BOPLight + alu śrubki 54

Bar Plugs: (Korki do kierownicy) - BOPlight 2

Brakes: (Hamulec przedni i tylny) - Avid Single Digit 7 + fajki + alu śrubki 352

Brake Levers: (Klamki Hamulcowe) - Kooka Racha 89

Cables: (Pancerze i linki) - Clark's Competition / Nokon 138

Cassette: (Kaseta) - Shimano Deore XT CS-M770 11/32 252

Chain: (Łancuch) - Shimano CN-7701 263

Crankset: (Korby + Suport) - Shimano Deore XT FC-M770 44/32/22 + śruby tytanowe ProBolt 868

Derlr (Front): (Przerzutka przednia) - Shimano Deore XT FD-M770 Top Swing + alu śrubki 146

Derlr (Rear): (Przerzutka tylna) - Shimano Deore XT RD-M771 Top Normal SGS + alu śrubki 232

Fork: (Widelec + gwiazdka + manetka + pancerz + piwoty) - Rock Shox Reba SL + PushLock 1702

Frame: (Rama + hak + 2 alu śrubki + piwoty ) - Giant XtC S' 1469

Grips: (Gripy) - Merida owijka 14

Handlebar: (Kierownica) - BOPlight Team XL 150

Headset: (Stery + miski w ramie) - Cane Creek VP-A45AC 85

Pedals: (Pedały) - Shimano SPD XTR PD-M970 wpięcie z jednej strony 256

Seat: (Siodło) - Tune Speedneedle w/alcantara 90

Seatpost: (Sztyca) - BOPlight Team 350mm 27,2mm + tuleja redukcyjna Giant + opaska z dętki 249

Seatpost clamp: (Zacisk sztycy) - BBB Carbonstrangler 23

Shifters: (Manetki) - Shimano Deore XT Rapid Fire Plus bez monitorków + alu śrubki 229

Skewers: (Zaciski koł) - Dartmoor Bolt-On w/o springs 65

Spacers: (Podkładki pod mostek) - KCNC 5mm 5

Stem: (Mostek) - BOPlight Team XL 90mm 115

Tire (Front): (Opona przednia) - Schwalbe Racing Ralph Evo 2.1 (used) 480

Tire (Rear): (Opona tylna) - Schwalbe Racing Ralph Evo 2.1 (used) 473

Top Cap: (Top cap) - Giant (tuned) + alu śrubka 7

Tubes: (Dętki) - Geax Titanium Presta 226

Wheel Front: (Koło przednie) 845

-Hub: (Piasta)

-Rim: (Obręcz)

-Spokes: (Szprychy)

-Nipples: (Nyple)

-Rim tape: (Opaska) 4

Wheel Rear: (Koło tylne) 1007

-Hub: (Piasta)

-Rim: (Obręcz)

-Spokes: (Szprychy)

-Nipples: (Nyple)

-Rim tape: (Opaska) 4

Misc : (Inne)

Licznik Catyey Micro Wireless 50

Neopren BBB 15

 

Upragniona waga - 9959g.

 

Chris pytałeś kiedy 9.XXXg - chyba długo czekać nie musiałeś ? ! :)

 

Proszę o komentarze. Jak zamontuje klamki to będą zdjęcia.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To pogratulowac, teraz musisz uwazac zeby nie pofrunac :)

Kiedy 8xxx? :(

Teraz kola i opony, jak sie dobrze zakrecisz to ok 500g w dol. Dopiero poczujesz jak rower moze pomykac.Wtedy zamiast kasku to juz na pewno pilotka :)

 

Hahaha to dobre :P dopiero co zbił masę z ponad 10kg, a już dopytujesz się o ósemkę z przodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ścigam się na tym rowerze-pisałem już o tym wyżej. Na treningi, wycieczki i wyjazdy spokojnie sobie radzę.

Potencjał jest wielki, moja planowana rozpiska pokazuje, że z Rebą jestem w stanie zejść do około 8,5kg więc póki co amortyzator zostanie.

Koła będą, ale cały czas szukam pieniędzy w portfelu, bo będzie to inwestycja w granicach 2000zł.

Do tego wszystkiego szykuje się na sztycę, mostek + kierownicę.

 

Jeśli się dobrze zakręcę jak to mówi Chris to 8.9kg powinno przyjść stosunkowo szybko. Wszystko zależy od nakładów finansowych.

 

Wciąż czekają na mnie opony RoRo 2.25 w dobrej cenie więc będzie 9,8kg "za chwilę" :) - zobaczymy ile są warte.

 

Zdjęcia na szybko :

 

img4858e.th.jpg

 

img4856ss.th.jpg

 

img4855.th.jpg

 

Ze względu na to że owijka przestała już dobrze wyglądać, wg niektórych nigdy dobre nie wyglądała, kupie gripy Bontragera :(

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przyszła tylna przerzutka - XT Shadow - z alu śrubkami 221g + zacisk sztycy KCNC Road PRO SC-9 34,9mm czerwony. Producent podaje 16g, u mnie waga pokazała 13g.

9930g.

 

Póki co tak jak zapowiadałem, nie wielkie, czesto okazyjne zmiany. Za około 2-3tyg może uda się zejść do 9,5kg.

Przerzutkę tylną wymieniałem ponieważ nie mogłem już znieść ciągłego nawalania o ramę, teraz sądzę, że będzie lepiej.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...