Skocz do zawartości

[8828g] Giant XtC by Wax'


Wax

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Ciebie pytanko bo zauważyłem że masz śrubki kcnc w korbie....czy masz je przykręcone do oryginalnych tulejek shimano z korby xt czy do tych od kcnc bo ja szczerze mówiąc próbowałem przykręcić z tymi kcnc i nie dało rady:(

 

Tak z oryginalnymi, poszło bez problemu. Nie dało rady bo gwint nie pasuje, za krótkie, czy jak ?

W korbie XT 08 oryginalne śrubki są też aluminiowe, więc spróbuj z tamtymi kominami...

 

 

Omen, v-ki spisują się bardzo dobrze, nie "gotują" się przy moich 60kg, także na razie o kołach nie myślę. Tak jak pisałem w 1 poście tego tematu, są w planach koła i hydrauliki ale kiedy to będzie nie powiem...bo nie wiem...:D

 

Dzięki za doradzenie z pancerzami i miłe komenty...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu opony i dętki, oczom mym ukazała się pęknięta a raczej przerwana opaska marki Schwalbe...nie przejmując się zbytnio postawiłem zastąpić ją taśmą izolacyjną, to samo zrobiłem z przednim kołem gdzie opaska była cała.

Opaski Schwalbe - 20g szt. (!!!) poszły do piekła a taśma izolacyjna - komplet na 2 koła - 8g :)

W wyniku szeroko zakrojonych operacji rower schudł o 32g :D

 

Obecna waga konstrukcji - 10.470g

 

Niestety nie mam na razie kasy na większe akcje, ale to się zmieni :P, mam nadzieję, że nie długo :)

Jakieś propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na wadze, ważona była w sklepie, do domu przyjechałem już z korbą.

Hmm...tylko tak się teraz zastanawiam czy była ważona z piwotami czy bez...

 

Pamiętam jak dzisiaj że ważona była z hakiem, śrubkami i zaciskiem sztycy (30g) i waga wtedy pokazała - 1485g.

Jeśli ważone było bez piwotów to trzeba doliczyć 20g na komplecie...czyli 1455 + 20 = 1475g

 

Pwe swego czasu miał taką ramę i jemu ważyła bodajże, a raczej na pewno 1465g.

 

Dzięki Fifi że zapytałeś, a w sumie zagiąłeś mnie...bo możliwe że z rozmachu nie uwzględniłem i brakuje tych 20g.

Jak będę miał chwilkę to przeanalizuje to :)

 

Masa ramy w zestawie z hakiem, piwotami, 2 śrubami i tak się będzie zmieniać, bo są w planie śrubki alu i piwoty Ti, więc wyjdzie coś w granicach 1460g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wyszło na to że waga w sklepie była ważona BEZ piwotów, dlatego rama w rozpisce jest za lekka :) .

Do ramy należy doliczyć 20g (komplet piwotów), całość wyniesie 1475g

 

Tak jak pisałem wcześniej, to się zmieni, bo przyjdą piwoty Ti i 2 śrubki alu. Po tym zabiegu rama będzie ważyła ok. 1460g.

 

Rower teraz waży 10.490g

 

Dzięki ( :) ) Fifi :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos po fotce widac ze masz 1 srube w sztycy i jest jarzemko przesuniete do tylu

A co do setbacka to poprostu teraz mam, lubie jak siodlo jest wysuniete do tylu, a jak kupie bez to wtedy bede mial bardziej z przodu siodlo, ale to jeszcze musze kupic nowe siodlo i zobaczyc jak ulozone sa w nim prety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...