Skocz do zawartości

[geometria] Ramka merida UMF + Duro triple


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem złożyć sobie rower do jazdy po lasach, ale również po mieści. Mam okazję kupić ramę Meridy UMF 14,5" i chcę dokupić do niej amor dwupółkowy. I zastanawiam się nad amorem Duro Triple. Co prawda czytałem trochę na temat tego amorka, ale chyba te wszystkie opinie były od bardziej zaawansowanych riderów. Ja jeżdżę dla przyjemności i jakiś super komfort nie jest mi potrzebny. I tu pytanie czy na moje wymagania ten amor będzie dobrze pracować, i czy jak wstawię go do tej ramy to czy nie popsuję geometrii roweru? Wcześniej jeździłem na jakimś amorze za 50zeta i jedynym mankamentem było dla mnie, że za często dobijał, czy w duro to się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple jest bardzo wysoki. UMF jest przystosowana do sporo niższych amorków.

Z resztą ta rama jest bardzo krótka i kiepsko się na niej jeździ, więc nie wiem czy nie powinieneś rozejrzeć się za czymś innym.

 

Poszukaj fotek na pinkbiku, może znajdziesz umf'a z wysokim amorkiem. Ja mam za słaby net by to przeglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeździłem na UMF'ie w rozmiarze 14 cali i z Duro.

Geometria jak najbardziej w porządku, ale dla osoby o wzroście do 170 cm.

Powyżej warto brać 16 cali.

 

Rowerek używany w dircie i lekkim FR.

Spokojnie można na tym poszaleć.

Uważam, że na początek w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, zamiast Duro Triple chcesz teraz Mz compa ? ;) na pewno nie do takiej jazdy. To jest coś bardziej pod xc :) Na forum ktoś już chciał się skusić na tego marcoka, bo tani i marzocchi, ale ktoś potem napisał że to kiepski amorek i płaci się praktycznie za firmę. Nie wiem czemu za wszelką cenę pchasz się w tą dwupółkę, dla lansu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...