Skocz do zawartości

Kross Team


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam rower Kross Grand Energy - prawdopodobnie cos kolo 2000 rok - mowiac szczerze dokladnie nie pamietam. Problem w tym ze tylna oska jest wygieta i chce ja wymienic na nowa. Poki co nie planuje zmieniac piasty calej ze wzgledu na koszta oraz fakt ze z powodzeniem moglbym wymienic caly tylny system.

Mieszkam w UK i znalezienie odpowiednika nastrecza mi troche problemow.

Czy orientuje sie ktos dokladnie jaka oska jest montowana z tylu w tej piascie? Z tego co widze to chyba piasta Keyin (przednia jest na pewno Keyin) Kola to Remerx 559x18.

 

Z moich pomiarow wynika ze dlugosc oski to 185mm, srednica 9.5mm skok gwintu nie znam - czy moze ktos udzielic wiecej informacji na ten temat?

 

W UK sa dostepne oski 9mm, 9.5mm i 10mm nie wspominajac ze znalezienie oski dlugosci 185mm to juz wyczyn sam w sobie. Chcialbym uniknac komplikacji przy wymianie stad szukam szczegolowych informacji.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dołączyć z moim Hexagonem V3 z 2009 ;)

 

Zmienione zostały:

 

Opony: Continental Race King Continental 2.0

Przerzutka przód: Altus

Pedały: VP-196

Kierownica: Zoom MTB-110

Siodło: SELLE MONTE GRAPPA K2 GEL

Wolnobieg: Shimano MF-HG37

Łańcuch Shimano: CN-HG40

 

W planach jeszcze korba, suport no i te koła ale to może na zImę dopiero. chyba że go sprzedam

 

http://www.forumrowerowe.org/garage/vehicle/1430-kross-hexagon-v3-srzedam/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dołączyć z moim Krossem Hexagonem V3 2011r :002:

 

Dodatkowe wyposażenie:

 

-Oświetlenie Przód Tył Led

-Licznik SIGMA SPEEDMASTER 8000

-Wentyle świecące z czujnikiem ruchu zielone

 

Plany:

 

-Zakupić Krossa Hexagona X3 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam stocka hexagona v2 z 2010 roku. Zastanawiam się tylko czy wytrzyma moja wagę... 98 kg 188 cm. Jak na razie jest ok;) a pierwsza częścią jaka wymienię będzie widelec (o ile nie pójdą pedała wcześniej). Witam wszystkich użytkowników Krossa.

 

Wysłano z GT-S5570 z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jetsem nowy

posiadam Kross Hexagon V4(2010)

fajnei się jeździ szybki na asfalcie ale lasie też nie zawiedzie

do wyminy :

tylna opona

piasta tylna pod tarcze hamulcową

mechanizm tylnych przerzutek

i montarz traczy hamulcowych ( na poczatek tył )

później wstawie jakies fotki :) pzdr Akuku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podobno Kross na rok 2013 ma poszerzyć swoją ofertę o rowery szosowe :)

Co o tym sądzicie ? Czy Kross ma szansę zacząć robić dobre rowery szosowe , bo trzeba przyznać, że firma się rozwija szybko i robi coraz lepsze rowery :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś mieli w swej ofercie szosówki, nie wiem czemu z tego zrezygnowali... Kolekcja Venom: Enyo, Berus, Berus LE, Atrox -> http://wwww.katalogrowerowy.pl/produkty.php?kr=2008&id_kategorii=3&zakres_cenowy=0&id_firmy=27&id_dystrybutora=0

Mnie ciekawi kiedy do swojej oferty włączą carbonowe odpowiedniki Earth i 29er.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wczoraj dołączyłem do grona użytkowników roweru Kross, konkretnie Level A6 2012:)

Bardzo mi się podoba.

Mam pytanie - czy przy korbie w miejscu przykręcenia pedałów nie powinno być zaślepek?

Na stronie producenta nie ma ich, ale chyba lepiej by tak wyglądało i chroniło przed dostającym się tam brudem.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko...

Posiadam Krossa Level A2 z 2011r. na V-Brake zakupionego w styczniu tego roku. Przejechałem raptem dopiero 465km, a tylna opona jest praktycznie łysa, "środkowy" bieżnik (ten co leci przez środek opony) całkowicie się starł. Czy to normalne w tym modelu opon?

Szybkie ścieranie opony na pewno nie jest spowodowane gwałtownym hamowaniem, hamuję zawsze impulsywne, powoli. Po drugie starta jest wszędzie jednakowo, gdyby to było przez hamowanie spowodowane, to byłaby różnie starta w różnych miejscach.

 

A właśnie, czy ten czarny materiałowy pasek Kross ma jakieś zastosowanie ochronne, czy tylko dla ozdoby on jest?

 

Jeszcze 35km i można serwis gwarancyjny zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o który pasek dokładnie chodzi, ale jeśli o neopren po stronie łańcucha lub naklejkę (nie wiem co tam masz), to ma zastosowanie ochronne - aby nie porysować ramy łańcuchem

 

Nie wiadomo też jakie tam masz oponki, bo trzeba by znać specyfikację roweru, ale opcji jest kilka

a) hamowanie, bez powolnego zwalniania

b ) robienie uślizgów tylnym kołem

c) jesteś ciężki i jeździsz głównie na asfalcie

d) opona jest z miękkiej mieszanki i jeździsz nią głównie po asfalcie

e) zjeżdżasz z ze stromych górek hamując głównie tylnym - co też powoduje uślizg koła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymień oponę na Continental/schwalbe/maxxis/ a zobaczysz że już tak szybko jej nie zedrzesz :thumbsup:

 

To ja również dołączę ze swoim budżetowym i bardzo skromnym sprzętem a mianowicie Kross Hexagon v3 :sweat:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...