Skocz do zawartości

Mniejszościowy KLUB użytkowników GT !


bikergonia

Rekomendowane odpowiedzi

powoli kompletuje czesci do zaskara, przez zime udalo sie upolowac rebe 2008 SL, kola shimano xt whm 775 disc 2009, naped xt 2008 i przyszla pora na hamulce. chcialem was zapytac co sadzicie o avid juicy 3 ewentualnie juicy 5. rower ma byc do xc wiec na poteznych hamplach mi nie zalezy :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego rocznika planujesz rame Zaskara ? :)

 

Bierz Juicy 5 z powodu jak wyzej.

 

A jeszcze się pochwalę nowością, którą właśnie wieczorkiem zainstalowałem na Zaskarze :P

 

Ha :D

433372e60af53bd5m.jpg

Jest biała, ma średnicę 27,2, ma 400mm długości :D

 

Teraz zgadnijcie co to za sztyca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytalem pare opini i ciekawy temat o avidach i jeda roznica jaka jest miedzy 3, a 5 to rodzaj oleju i wlasnie mozliwosc zmiany odleglosci klamki od kierownicy. Mysle, ze najlepiej bedzie jak sprawdze sobie w realu jak to z klamka 3 jest i jesli mi spasuje to nie bede kupowal 5 tek - zwlaszcza, ze jak pisza sila hamowania jest ponoc identyczna :)

 

btw moglby ktos scalic te moje dwa posty? nie bylem wstanie edytowac poprzedniego ...

 

 

kello mam juz kompletny naped xt z 2008, rebe sl z 2008, kola xt whm 775 disc '09 i teraz wybieram wlasnie hamulce. nie ukrywam, ze wszedobylski kryzys i kurs jena spowodowaly, ze do kol musialem dolozyc jakies pare stow wiecej niz poczatkowo zakladalem:D wiec czas na kompromisy :) zostaly mi do kupienia hamulce, kokpit i sztyca :voodoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten fullik był xtra okazją, ale niestety BYŁ, bo obecny dolar to <CENZYRA> niestety :)

 

Co do mojego i-drive - jako że wiosna idzie to pora zrobić remont. Na razie stoi sobie w serwisie w celu rozbebeszenia zawiechy i jej ogólnego remontu. Potem tylko hamulce (już są - Hayesy Stroker Ryde) i koła... z braku kaski rzucam opcję gotowców i na sezon przeplatam na obręczach Accent GenerationXC bo znajomy je ma i skoro on tego nie rozp.. to dla mnie wystarczą aż nadto :voodoo:

 

Może za miesiąc wreszcie nim wyjadę? WRESZCIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cień dobry. :icon_wink:

Może zacznę od tego, że jestem tu nowy, dopiero żem się rejestrnął, co nie znaczy, że GT nie odcisnęło na mnie jeszcze piętna. Wręcz przeciwnie:

* od 2001: GT Agressor 2.0

* od 2007 (po kradzieży tego wyżej): GT Avalanche 2.0

 

I generalnie dalej bym pewnie jeździł na Avalu ale nadarzyła się okazja aby wymienić sprzedając obecnego po dobrej cenie. Oczywiście mój nowy wybór padł na GT, no ale jakby to było takie łatwe:

* TYP 1: GT Zaskar Expert Disc

* TYP 2: GT i-DRIVE 4 4.0

 

Generalnie w ubiegłym roku startowałem w jednym z maratonów - wyniki mało imponujące - mało jeździłem w ciągu roku, w tym roku bardzo chcę to zmienić: minimum 2 wypady w ciągu miesiąca w górzysty teren, cały dzień jazdy + intensywna jazda minimum 3 razy w tyg.

Bardzo lubię zjazdy, aczkolwiek dużo ich nie ma zazwyczaj (poza brakiem dobrych hampli z przodu nie miałem zarzutu co do budowy Avala) no ale tak jak wspomniałem wcześniej - w tym roku nastawiam się mocno na XC.

Cena nie więcej niż 3000 PLN.

Czy na podstawie tej krótkiej charakterystyki jest ktoś w stanie pomóc dokonać wyboru? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś strasznie tanie te rowerki :icon_wink: Zalezy od twojego stylu jazdy. Jak jestes z tych co lubia cisnac na maxa pod gorke na stojaco i ogolnie lubia twardo to bierz zaskara. Jak lubisz krecic na miekko pod gorke i bardziej takie wloczegostwo to bierz i-drive

 

A zaskar ma o niebo lepszy osprzet patrz hample hamuja i amor wybiera a nie jak w i-drivie. Bierz zaskara :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz Lawinę to wiesz mniej więcej czego spodziewać się po Zaskarze. Obie ramy są rozwojowe, tylko, że I-Drive na więcej Ci pozwoli i będziesz mógł się cieszyć jazdą. Chyba, że chcesz drugiego sztywniaka, wtedy bierz Zaskara. Ja osobiście mam Zaskara ale drugiego sztywniaka bym nie brał. Tak się złożyło, że miałem Avalanche'a ale rama była o rozmiar za mała. Zaskara zawsze chciałem mieć i udało mi się zdobyć tę ramę. kello swego czasu też myślał nad I-Drive. Co do obu rowerków, Zaskar ma lepszy osprzęt i więcej włożysz w fulla by to miało ręce i nogi ale jak dobrze pokombinujesz to powstałaby niezła maszynka :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konstruktywne opinie. :P Myślę, że mój wybór padnie jednak na Zaskara (zawsze o nim maRZyłem) a i-Drive to taka niewiadoma trochę dla mnie.

Jak wziąłem udział w swoim pierwszym XC maratonie w Zieleńcu w ubiegłym roku to na trasie sobie pomyślałem: "dałbym wszystko za Zaskara"... dlatego w następnej edycji wyścigu (a ten właśnie konkretny wyścig biorę za punkt honoru) przejadę go na Zaskarze. :icon_wink:

 

PS. Zresztą... z tego co widzę Ty (ulvgar) i kello również macie Zaskary więc myślę, że to dobra rekomendacja. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goniu, celowo wspomniałem o wadze bo ten z linka metza to ten sam rocznik co mój więc to sprawdzone info. A o zróżnicowaniu wagi wiem, ten wątek już się przewijał :P

 

Chyba przekonam się do tegorocznych Zaskarów :D W nowym bB piszą o górnej i dolnej rurze, które mają przekrój zbliżony do rombu a i waga jest ciekawa - poniżej 1700 gram w rozmiarze L (dziwne czemu w tym, skoro testowany był M).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę na forum zaroi się od Zaskarów :) Okaże się, że bardziej elitarny jest teraz np. Tempest :) Ale to dobrze, dobrze ze brać rowerowa zaczyna doceniać to, co dobre :P

 

Może policzymy ile jest na FR Zaskarów? Można by również w jednym poście stworzyć małą galerię jeśli byliby chętni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... jednak nici ze sprzedaży póki co... B) I póki co również nici z Zaskara... Ale nie ma tego złego... Mój Avalanche dostanie nowe życie. Zaczynam od hampli Luizy, potem sukcesywnie napęd na XT by zwieńczyć całość jakimś dobrym damperem. Jak będzie galeria to się pochwalę. :D Tak czy inaczej Zaskar pozostaje przesuniętym w czasie celem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...