Skocz do zawartości

[filmy] Ostrokołowe filmy


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

uuu... uważaj coby cię nocą komando mścicieli nie nawiedziło. Gwara? Chyba właśnie nadepnąłeś kaszubską dumę. Gwara? Zdaje mi się (aczkolwiek mam w zwyczaju plątać fakty), źe to jest pełnoprawny, uznany język, w którym wydaje się prasę, ksiąźki i uczy dzieciaki w szkołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo i Kaszuby obecnie (w UE:|) mają duże szanse na stanie się pełnoprawnym państwem vide: Kosowo, Czarnogóra... bo pan premier Tusk uznając Kosowo stracił wszelkie argumenty przeciwko. spiskowe teorie to mój konik;) a trailer jest pro, przypomniała mi się 4 część Johna Rambo.

 

ale to już offtop na maxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak Wy się na to zapatrujecie, ale tego typu triki są moim zdaniem idiotyczne jeśli wykonuje sie je na fixach(nie chodzi mi o triki na fixach w ogóle). Wiem, że może to brzmi staroświecko, ale aż się na płacz zbiera jak oni tak katują te rowery(w końcu nie do skakania zostały stworzone). To trochę tak jakby koleś na fulu z grubymi oponami ogłosił sie królem asfaltu na swoim osiedlu....po prost niektóre rzeczy warto robić na sprzęcie przystosowanym do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy się na to zapatrujecie, ale tego typu triki są moim zdaniem idiotyczne jeśli wykonuje sie je na fixach(nie chodzi mi o triki na fixach w ogóle). Wiem, że może to brzmi staroświecko, ale aż się na płacz zbiera jak oni tak katują te rowery(w końcu nie do skakania zostały stworzone). To trochę tak jakby koleś na fulu z grubymi oponami ogłosił sie królem asfaltu na swoim osiedlu....po prost niektóre rzeczy warto robić na sprzęcie przystosowanym do tego.

 

A ja nie widzę w tym nic złego. Ostre koło to popularne narzędzie cyrkowe <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie podziela mojego zdania, ale nie szkodzi ;). Chciałbym podkreślić, iż tricki typu różnych wariacji skidów strasznie mnie rajcują. Dodam też, że ostre(o geometrii torowej) mają geo zbliżone do streetówek(!) nie licząc oczywiście długości rury podsiodłowej. Chodzi mi tu konkretnie o krótkie tylne widły, małą bazę kół i duży kąt główki ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko gdybyś się rzeczywiście zastanowił nad tymi geometriami, to mógłbyś dojść do podobnych wniosków co ja. Poza tym chciałem się odnieść do tego co mówił KAZUMI:

 

A do tego wszystkiego zrobić jakiś tam trik na zwykłym rowerze jest łatwiej niż na ostrym :)

 

Nie był bym tego taki pewien, właśnie poprzez wspomnianą wyżej geometrię, poza tym waga fixów na poziomie 8-9 kg to chyba nic nadzwyczajnego, w przeciwieństwie do innych rodzajów rowerów. Co oznacza kolejne ułatwienie w robieniu tricków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
No tak, tylko gdybyś się rzeczywiście zastanowił nad tymi geometriami, to mógłbyś dojść do podobnych wniosków co ja. Poza tym chciałem się odnieść do tego co mówił KAZUMI:

Nie był bym tego taki pewien, właśnie poprzez wspomnianą wyżej geometrię, poza tym waga fixów na poziomie 8-9 kg to chyba nic nadzwyczajnego, w przeciwieństwie do innych rodzajów rowerów. Co oznacza kolejne ułatwienie w robieniu tricków.

 

Czy ty kiedys kolego bardzo sympatyczny siedziales na szosowce o klasycznej geometri lub ramie torowej?

Wydaje mi sie ze nie po jak bys siedzial to nie wymyslalbys takich dyrdymalow... Sproboj podniesc kiere na ostrzaku na ktorym siedzisz wysoko od ziemi i w centrum grawitacji. Nie bardzo to sie ma w jakikolwiek sposob do streetowych sprzetow gdzie siedzi sie wlasciwie na tylnym kole i podciaganie kiery jest wpisane w budowe tego sprzetu.

 

To ze ramy torowe i streetowe maja krotki tylny widelec swiadczy o niczym. to tak jakby porownywac malucha i dajmy na to forda pume. Dwa male samochody. Prawie zupelnie takie same ;)

 

 

Prosze... skonczmy te wydziwniania...

 

KAZUMI!

Czyn swoje czyli porzadek :)

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karać nie będę za odmienne zdanie nawet jak jest błędne.

Podniesienie przedniego koła ku niebu nie tylko zależy od geo ramy ale tak że od przełożenia w rowerze. Czym lżejsze tym łatwiej. Zwróćcie uwagę na wheelie mastera jaki ma blat z przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...