Skocz do zawartości

[uczciwość] transakcje z użytkownikami forum


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o polecanych ale do mojej listy dodam jeszcze użytkownika o nicku: grzegorz904. Pisałem do Niego w sprawie butów które sprzedawał, prosiłem o zdjęcia robione aparatem fotograficznym gdyż te z aukcji były robione telefonem i to w marnym świetle, po kilku prośbach odparł że nie ma czasu ani ochoty robić nowych, gdy odpisałem że nie dziwię się iż nikt ich nie chce kupić ze względu na słabe fotki odparł krótko i (nie)politycznie "je..j się". Sądzę, że nie warto z takimi chamami nawet ubić muchy w kiblu. :)

 

 

P.S.

A na stronie o mnie szczyci się swą "porządnością":).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update ode mnie:

 

Po upływie około 37 dni od ostatniego maila bikemike do mnie informującego o tym, że wysłał hamulce, dostałem w końcu odpowiedź na moje zarzuty (te z forum także).

 

Zero konkretów.

Wg niego ultimate'y oryginalnie sprzedawane są z 1 adapterem (!), a urwana blaszka to zapewne sprężynka rozpychająca klocki, gdzie normalnym jest że ona wypada - pozostawiam to bez komentarza - odbicie piłeczki w drugą stronę.

 

Dodał też że hamulce finalnie działają idealnie - więc wszystko jest OK. Szkoda tylko że wie o tym, tylko dlatego że się wygadałem. A ile mnie kosztował serwis finansowo i nerwowo to przecież nieważne :-]

 

W końcu stwierdził,(podsumowując) że jednak zależy mu na swojej dobrej renomie (to jego pierwszy przypadek kiedy ktoś jest niezadowolony (co za pech:-) ), więc jest w stanie zrekompensować mi koszt serwisu.

Ja chciałem tylko, żeby mi zwrócił koszt oryginalnego adaptera avid'a, razem z przesyłką, na co bikemike zgodził się.

 

Minęło 7 dni od tej informacji.

Nie zamierzam się o kasę upominać, jednak będę konsekwentny w upominaniu się o przyznanie mu odpowiedniej rangi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukcio, wyprowadz mnie z błędu, ale z tego co zroumiałem to: kupiłeś spałowane, niekompletne hamulce które wymagały pełnego serwisu (którego koszt sam pokryłeś) za "normalną cenę" a teraz uważasz, że wszystko jest ekstra bo sprzedający oddał Ci za jeden brakujący adapter??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endurorider, chyba rozumiem o co Ci chodzi.

 

Tak się umówiłem na zwrot kosztów tego adaptera i ze swojej strony sprawę uważam za zamkniętą.

 

Natomiast to co wywnioskuje reszta na temat sprzedawcy na podstawie mojego przypadku to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejna transakcja, tym razem z użytkownikiem kello, powiedzmy w połowie udana. W piątek, 14 stycznia zakupiłem u niego kierownicę, o ile dobrze pamiętam w sobotę lub w niedzielę zrobiłem przelew. W każdym bądź razie w poniedziałek pieniądze siedziały już na koncie kontrahenta. Jak to jest w dobrych zwyczajach, dzień - dwa po zaksięgowaniu przesyłka powinna być wysłana, paczka priorytet to kolejny dzień-dwa więc w najpóźniej w piątek kierownicę powinienem mieć u siebie. Oczywiście listonosza w tym czasie nie zostałem, więc 21.01 poszedł mail z pytaniem kiedy kierownica będzie u mnie, odpowiedź - na początku tygodnia. Ok zdarza się ale do wtorku popołudnia nic nie przyszło, więc napisałem kolejnego maila co się dzieje, prosząc o potwierdzenie nadania. Okazało się, że dopiero we wtorek paczka została wysłana, dzisiaj doszła, więc mija 13 dni od kliknięcia kup teraz i 10 dni od zaksięgowania gotówki. Chodź choć znając życie, gdyby nie upomnienia do dzisiaj nic by do mnie nie dotarło...

 

Druga sprawa, zgodność opisu aukcji z rzeczywistością. Zarówno w samym opisie jak i w tytule aukcji dumnie wisi "170g", podobnie jak na kierownicy. Myślę sobie, jak się tym tak chwali to ją ważył, podejrzanie waga zgadzała się z danymi producentami, ale cóż, takie sytuacje zdarzają się. Kładę u siebie na wadze, wychodzi 193g. I jak tu nie być podirytowanym?

 

Dodam tylko, że paczka było starannie zapakowana, na kontakt z kontrahentem też nie mogę narzekać. Mimo wszystko radzę uważać, być może był to przypadek, być może nie...

Edytowane przez mrmorty
orty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Muszę się poskarżyć na użytkownika netta1987

W dziale kupię zamieściłem ogłoszenie, że kupię sztycę 30.9mm. Odezwał się netta1987 - kupiłem od niego sztycę za 34zł z wysyłką. (25zł sztyca, 9zł wysyłka). Należność wpłynęła na jego konto 3 stycznia. Paczka rzekomo była wysłana 5 stycznia. Nic do mnie nie dotarło. 24 stycznia netta1987 napisał, że paczka właśnie do niego wróciła - "...postaram się jeszcze raz wysłać jutro mam nadzieję że dojdzie normalnie wyślę poleconym by mieć namierzanie paczki"

Pisałem jeszcze na PW i na gg by przesłał mi potwierdzenie nadania paczki, ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałem, a paczki jak nie ma, tak nie ma:/

Różne rzeczy się zdarzają i rozumiem to, ale ignorowanie moich wiadomości jest "lekko" niepoważne.

Ktoś coś kupował od tego użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Muszę się poskarżyć na użytkownika netta1987

W dziale kupię zamieściłem ogłoszenie, że kupię sztycę 30.9mm. Odezwał się netta1987 - kupiłem od niego sztycę za 34zł z wysyłką. (25zł sztyca, 9zł wysyłka). Należność wpłynęła na jego konto 3 stycznia. Paczka rzekomo była wysłana 5 stycznia. Nic do mnie nie dotarło. 24 stycznia netta1987 napisał, że paczka właśnie do niego wróciła - "...postaram się jeszcze raz wysłać jutro mam nadzieję że dojdzie normalnie wyślę poleconym by mieć namierzanie paczki"

Pisałem jeszcze na PW i na gg by przesłał mi potwierdzenie nadania paczki, ale żadnej odpowiedzi nie otrzymałem, a paczki jak nie ma, tak nie ma:/

Różne rzeczy się zdarzają i rozumiem to, ale ignorowanie moich wiadomości jest "lekko" niepoważne.

Ktoś coś kupował od tego użytkownika?

 

Cierpliwości kolego. Za Tomka ręczę głową, jest moim dobrym kolegą i nie jest oszustem!

Chyba ma problem ze skrzynką na forum, bo moje wiadomości też nie dotarły, ale jutro do niego zadzwonię i poproszę by odniósł się do tematu i wyjaśnicie sobie sprawę.

Pozdrawiam i jeszcze raz cierpliwości.

Józek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dziś nie mam sztycy ani zwrotu wpłaconych pieniędzy.

 

Po mojej wiadomości w tym temacie, netta zareagował i tego samego dnia (10 lutego) odpisał mi na jego forum http://www.rowerowanie.fora.pl/ (bo tam też wysyłałem mu PW, a adres tamtego forum znalazłem w jego profilu):

 

"przepraszam za brat kontaktu. sztyce wysyłam jutro gdyż byłem za granicą i dopiero dziś wróciłem. przepraszam za opóźnienie"

 

Raczej nie wierzę w jego pobyt za granicą, bo logował się na swoim bikestacie (tam też w komentarzach przypomniałem o transakcji ze mną) i regularnie pisał posty na swoim forum, nawet o wspólnej jeździe w rejonach Augustowa - czyli był na miejscu.

Na tą wiadomość odpisałem mu, że mam dość już jego kłamstw (wcześniej 2x mówił, że już wysłał paczkę, ale potwierdzenia nadania nie dostałem ani jednego) i chcę zwrotu należności.

Znowu nie odpisywał. Pisałem do niego na gg i PW.

Wnerwiłem się i 16.02 napisałem posta ze skróconą wersją jego poczynań na jego forum. Posta skasował i wysłał mi na PW zrzut ekranu potwierdzenia dokonania przelewu z którego wynika, że 14.02(sobota) przelew był wykonany, a 16.02(poniedziałek) zrealizowany. Problem jednak w tym, że do dziś zwrotu nie mam i wątpię, żeby przelew szedł ponad tydzień. Pisałem mu, że kasy ciągle nie mam, oczywiście bez odzewu.

 

mrmorty, ile mam mieć tej cierpliwości? Uważasz, że postępowanie kolegi Tomka W. jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kurcze, głupia sprawa. Na pewno zaszło jakieś nieporozumienie. Ciężko mi się odnieść do sprawy, zwłaszcza, że nie jestem stroną ani nie znam całego przebiegu sprawy. Ręczę za Tomka bo jest to mój kolega z Teamu i wspólnie startujemy w maratonach.

Co do zagranicy - jest to możliwe, bo Tomek często wyjeżdża do Niemiec(z tego co pamiętam to pół rodziny tam ma), zresztą Litwę mamy o rzut beretem od Augustowa. Mam nadzieję, że sprawa zostanie wkrótce wyjaśniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miskov17

z trenażerem się nie wyjaśniło?

Niby się wyjaśniło, 21 stycznia otrzymałem PW:

Sorki że dopiero teraz odzywam się ale przez czas jakiś mnie nie było a wysyłkę przekazałam kumplowi który wystawiał moje gadżety na swoim koncie. Z tego co mi przekazał w listopadzie to sprzedał go. Muszę sprawdzic komu :icon_wink:

Ale i tak w takie bajki nie wierzę, gdy już teoretycznie trenażer miałem kupiony, kontakt się urwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem zwrot od netta1987

 

Z mojej strony temat zamknięty. Długo to trwało, ale się udało. Administratorom zostawiam decyzje nt. nowej metryczki netty1987. Ja pieniądze odzyskałem. Całą historię niedoszłej transakcji zna premier2.

Dzięki mrmorty :thumbsup:

Żalu nie mam, pokój wszystkim:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...