Skocz do zawartości

[uczciwość] transakcje z użytkownikami forum


Kanonier

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało się tanich kół do zimówki....kupiłem.....jeżdżone 5 miesięcy...doskonały stan.

User : 4ngus a dokładniej :

[CIACH]

Nie radzę publikować czyichś danych adresowych, można mieć kłopoty przez to...

Safian.

[/CIACH]

Pech chciał,trafiłem na dzieciaka.....

Przednie - bez zarzutu

Tylne - kwadratowe kulki,zjechane bieżnie.....co tam,wymienie......zmielone szprychy przez łańcuch.......to już kłopot.

Przyznam....wysyłka bez zarzutu,nawet byłem informowany o postępach:

"(cytat)

Przepraszam, że muszę jeszcze raz pisać..

 

Byłem na poczcie i Pani cofnęła mi przesyłkę, bo rzekomo była źle zapakowana. Było pół godziny do zamknięcia oddziału. Muszę ją przepakować i dokupić brązową taśmę i dopiero wtedy będe mógł wysłać. Prosze o informacją jak bardzo Ci się spieszy i czy jeszcze raz mogę Cie prosić o cierpliwość, a kółeczka na pewno będą..

 

Pozdr!" (koniec cytatu)

O Jezu...pasem lać,czy się śmiać...........

 

(Proszę wyedytować,jeżeli podanie nazwiska i adresu narusza zasady forum,wstawiłem dla potomnych)

Edytowane przez safian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przeproszeniem - stuknij się w czoło !

Takie sprawy należy załatwiać najpierw między sobą. Robisz publiczną nagonkę na człowieka i podajesz jego dane osobowe jakby to był jakiś oszust recydywista. Kolega powinien Ci ładnie za to podziękować. No ale jak się trafia okazja żeby kogoś oczernić, to trzeba korzystać ze swoich pięciu minut.

Zdjęć kół nie widziałeś ? Nie podjąłeś żadnej próby kontaktu po kupnie, próby zwrotu ? Nie popieram wysyłania kół innych niż w opisie, ale Twoje zachowanie jest równie żenujące.

 

ps. gratuluję wieku, jak Ty w ogóle możesz tu funkcjonować ? Same dzieciaki po 20-30 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech07

 

Odradzam interesy z tym człowiekiem.

Kupiłem od niego ramę, w ogłoszeniu było napisane że wysyła w 24 h po otrzymaniu pieniędzy.

Wysłał ramę dopiero po interwencji moderatorów ok 30 dni po otrzymaniu przelewu.

Rama doszła bez haka. Miał go dosłać , nie mam go do tej pory.

 

Omijajcie z daleka.

Edytowane przez mrmorty
dodałem kolorek ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech07

 

Odradzam interesy z tym człowiekiem.

Kupiłem od niego ramę, w ogłoszeniu było napisane że wysyła w 24 h po otrzymaniu pieniędzy.

Wysłał ramę dopiero po interwencji moderatorów ok 30 dni po otrzymaniu przelewu.

Rama doszła bez haka. Miał go dosłać , nie mam go do tej pory.

 

Omijajcie z daleka.

 

 

A Ty te ramy skupujesz hurtem czy jak? Bo zwinąłeś mi sprzed nosa ramę kross'a, gdzieś też widziałem że jakąś ramę wziąłeś, teraz też o jakąś ramę chodzi :)

 

@MokryxD:

 

Wiek kontrahenta ma wiele wspólnego z możliwością wtopy, powiem Ci z moich obserwacji jak to wygląda. Młode pokolenie za nic ma takie pojęcia jak słowność, prawdomówność, honor. Za to nie obce są im pojęcia: lenistwo, cwaniactwo, wulgarność czy niesłowność. Osobiście jeszcze mi się nie udało przeprowadzić poprawnie jakiejkolwiek transakcji z dzieciakami nowej ery, zawsze był jakiś problem. Za to 95% transakcji z ludźmi w moim wieku lub starszymi przebiega bezproblemowo, szybko i przyjemnie.

 

Z resztą jak można przeprowadzić poprawnie transakcję z kimś kto o wszystko musi sie pytać rodziców? Są wyjątki, ale rzadko.

 

Podam Ci nawet przykłady:

 

1. Piszę do chłopaka z zapytaniem o rozmiar ramy jaką sprzedaje, na co on mi odpisuje że nie wie, ale jak ją kupie na 100% to pójdzie zmierzyć, bo jak nie to mu się nie chce. No jak mam mu to zagwarantować skoro nie wiem czy rozmiar będzie odpowiedni? (Wiek 13 lat)

 

2. Założyłem temat że kupię ramę. Odpisuje pewien chłopak, że ma taką i taką i sprzeda. No to odpisuję, żeby podał cenę i jakieś zdjęcie i biorę, bo rozmiar odpowiedni i malowanie mi się podoba. Na co dostaje odpowiedź że jej nie sprzeda bo jest pęknięta i radzi mi [sic!] bym kupił inną WTF (wiek 12 lat)

 

3. Chłopak sprzedaje ramę z amortyzatorem (na tym forum), ktoś składa ofertę, piszę do chłopaka że przebiję tą ofertę i on ją przyjmuje. Jak dochodzi do finalizacji transakcji wycofuje się z niej bo nie ma 15 zł żeby wyłożyć na wysyłkę pobraniową (nie chciałem się zgodzić na płatność przelewem gdyż nie ma gwarancji że coś dostanę jak kupuję przez gadugadu), nie wystawi na allegro bo nieopłacone i zablokowane. Ręce opadają, wiek <15.

 

Wymieniać dalej? Podobnych sytuacji nie miałem z ludźmi dorosłymi, jeden telefon, adres do wysyłki mailem bądź sms'em i kilka dni później mam towar na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

do worka a worek o ścianę :)

w dużej mierze się zgadzam i popieram tezy przedmówcy. Ja kilka razy ogłaszałem się że sprzedam po taniości sprzęt który mi zalega w garażu albo sprzęt który mi pozostał po przekładce i za każdym razem gdy odzywał się jakiś użytkownik w młodszym wieku to transakcja ciągnęła się jak flaki z olejem.

Inny przykład - sprzedaję ramę na której jeździłem rok czasu - nie zakatowana itd. Dorzucam sztycę z zaciskiem stery, hak, proponuję kilka zestawów suportów do wyboru i krzyczę sobie za to 100 zł byle szybko miejsce zwolniło a w zamian za to przychodzi do mnie mail z obelgą tj czy nie sprzedam za 50 - 60... Ręce opadywują ale też kończymy ten offtopik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2i

 

Owszem są dorośli którzy robią większe świństwa niż dzieciaki są w stanie wymyślić, ale taki już niestety mamy świat że każdy każdego by ruchał na kasę. Jak w piosence grabarza "Żyję w kraju", no ale nie o tym temat.

Edytowane przez Pixon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, z młodszymi różnie bywa. Przede wszystkim boli brak znajomości podstaw prawa cywilnego, choć w przypadku "dorosłych" to też powszechne.

 

W sumie wielu narzeka, ale po co przelewajcie kasę obcym ludziom w ciemno? bierze się kuriera, np pocztex, +5zł za otwarcie paczki (nie musicie odbierać) za pobraniem i problem znika (jak ktoś już nie chce z allegro korzystać)

 

Co do cen to nie mam pretensji, jaką się ustali, taka będzie, byle się wywiązać :)

Edytowane przez EpicPoznan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wydałem na graty rowerowe naprawdę mnóstwo pieniędzy, większość rzeczy kupowałem na forum.

I z nikim nie miałem najmniejszych problemów, nawet jak coś się opóźniło to miałem zaraz PW co i jak.

Więc nie było sprawy.

Jestem człowiek ugodowy i rozumiem różne sytuacje życiowe.

Ale tam chłopaczek po prostu jaja sobie robił, nie odpisywał na PW, dopiero po postraszeniu policją i interwencją moderatorów wysłał ramę.

Gdybym miał więcej wolnego czasu pewnie odebrałbym ja osobiście....

Miałem tez PW od innego użytkownika, który także czekał na swój towar od tego sprzedającego.

 

Dlatego uważam że powinien być skutecznie odsunięty od społeczności forum, bo albo jesteśmy zwartą grupą przyjaciół albo tolerujemy cwaniactwo, kombinowanie i gówniarstwo.

 

PS Bardzo dziękuję innym uczciwym Userom za wszystkie transakcje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hornet100 - omijać szerokim łukiem, kolejny dzieciak z którym nie można dogadać tematu do końca.

 

Jaśniej: Oferuje w temacie zakupu hamulca Grimece sys8, na gg pisze ze wszystko z nią ok, kompletna sprawna itp, następnie mówi że jednak nie do końca wszystko ok bo raz działa raz nie, później mówi że się nie zna bo jest dziewczyną i to chłopak zamontował ona się nie zna, obiecuje wysłać zdjęcia po dogadaniu ceny i warunków wysyłki, nic nie wysyła po czym blokuje na GG, no paranoja, cała sprawa trwała 5 dni. Szkoda czasu i nerwów.

 

Tu prośba do adminów, żeby podanie wieku było obowiązkowe, będzie prościej oceniać czy jest sens w ogóle zaczynać biznes z takim jegomościem czy nie.

 

 

Mansua - polecam jak najbardziej, słowny konkretny gość. Widać że młodzieńczy trądzik już nie przyćmiewa logicznego myślenia :) Zamówienie przyszło szybko, zgodnie z umową, jestem w 100% zadowolony.

Edytowane przez miloszrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiek nie jest wyznacznikiem uczciwości i solidności. Naciąłem się tu na forum dwa razy i dwa razy na dorosłych oszołomów. Raz był to koleżka co to czasem publikuje wypociny na jednym z portali o tematyce rowerowej a raz na kolesia co to prowadzi serwis rowerowy w Wielkopolsce.

 

A chcecie przykład solidności - proponuję przejrzec temat ciuchów rowerowych gdzieś gdzie temat drugi rok z rzędu ogarnia Kuba (bigos97) który do pełnoletności ma jeszcze sporo czasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dziwi Cię fakt że większość pełnoletnich użytkowników podaje datę urodzenia w profilu, a większość małolatów tego nie robi? W tym wątku już została poruszona kwestia małoletnich użytkowników, nie musimy jej powielać. Poddałem taką sugestię, ażeby to pole było wypełnione, no bo po coś w końcu jest. A to co kto zrobi z tą informacją to już indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak dać się zrobić

Pobranie kurierem lub pocztą polską jest naprawdę tanie.

Jak można robić interesy z anonimami z forum. Ja wszystko z neta kupuje za pobraniem i otwieram przy kurierze.

Marne szanse na odzyskanie gotówki poniżej 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak można robić interesy z anonimami z forum. Ja wszystko z neta kupuje za pobraniem i otwieram przy kurierze.

 

 

 

Ale tu chodzi o co innego, najpierw się umawiasz że ktoś CI coś za pobraniem wyśle, po czym się wycofuje z tej transakcji, tracisz czas i nerwy na szukanie, i D z tego wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...