Skocz do zawartości

[Kurtka/bluza] mix z bliezny termoakt+polar+WS - wasze opinie


nightpatrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jutro mam zamian skompletowac zestaw do jazdy na zime, o ktorym czytalem na tym i innym forum od jakiegos czasu. Mowiac w skrocie, ponizszy zestaw powstaje wlasnie glownie dzieki opinion tutjeszych forumowiczow i wiedzy zebranej z calego forum.

 

Zatem 3 planowane warstwy "cebuli" to:

1) Craft Pro Zero (100% polyester)

2) Polar (Polartec 100) - w celu docieplenia

3) Biemme Fondo z Windstopper Argon 60.

 

Pierwsza kwestia: Trenuje na XC relatywnie krotko(75-90min) ale na 100% i poce sie niemilosiernie. W ziazku z tym, czy powyzszy zestaw bedzie dobrze oddychac/bedzie przewiewny/bedzie w nim dobra wentylacja?

 

I drugie pytanie. Warstwe pierwsza(Craft) juz mam i on przylega obcisle do ciala. Czy warstwa 1. i 2. oraz 2. i 3. powinny ciasno do siebie przylegac, lub czy drobne "luzy" sa wskazane w celu lepszego odciagania ciepla i potu? Jak sadzicie?

 

Jesli macie wszelkie komentarze na ten temat albo nazwy produktow, ktore kosztuja podobnie a beda jeszcze lepiej sie sprawowac, to bede wdzieczny!

 

z gory dzieki!

nightpatrol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

zestaw, ktory zaprezentowałeś jest jak najbardziej ok

co do oddychania poszczególnych warstw powinny byc jak najbliżej siebie

i co do nadmiernego pocenia, mam ten sam problem, którego na tym etapie prac nad materiałami oddychającymi nic nie rozwiąże - poprostu jeszcze długo nie będzie tkaniny któraby odprowadziła wiekszość potu jaką wydala człowiek uprawiający sport

także jak nie ma różnicy to po co przeplacać [chodzi o kurtki, WS itd...]

 

pozdrawiam,

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się sprawdzić - skoro się bardzo pocisz to kurtka z odsuwanymi/odpinanymi rękawami jest jak najlepszym wyborem - zawsze można trochę rozsunąć i zrobić wywietrzniki pod pachami.

Niestety im więcej warstw tym trudniej wszystko ze sobą spasować. Przy Polarku nawet cieniutkim i dość przylegającym warstwa zewnetrzna powinna być średnio dopasowana, bo inaczej będzie krępowała ruchy.

 

Co do rozwiązania koszulka termiczna + polar + kurtka to np w poniedziałek po 18:00 jeździłem w takim zestawie (kurtka bez membrany Biemme REM i cieniutki polar Forclaz 50 + koszulka z Coolmaxu) po Kabackim i po mieście. Było w sam raz - przy ziemi miejscami był przymrozek (mijałem "zeszklone" kałuże) i trochę wiało. W kurtce z membraną powinno być OK przy ujemnych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra reguła przy ubieraniu się na zimę to ubrać się tak, jakby było 5-10 stopni więcej. Na początku powinno być lekko chłodno, ale po rozgrzaniu się jest OK. Grunt to wrócić też w miarę rozgrzanym do domu i nie robić przystanków po drodze, podczas których można się szybko wyziębić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...