Skocz do zawartości

[rower] full do maratonow za ok. 7.500 zl


arek_wro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przy wzroście 180 cm wziałem ramkę w rozmiarze M. Pewnie że jak przejadę więcej kilometrów to dam znac czy dalej jestem zadowolony.Jeszcze taka mała uwaga.Obawiałem się jak bedą sie sprawować komponenty z grupy SLX(manetki,korba i przerzutka przód),szczególnie że w crossie ma wszystko w XTR.Jednak wszystko działa świetnie,zmiana przełozeń bezproblemowa, z tyłu XT tez swietnie działa.

Co do wagi to może przejadę sie do Ski teamu i tam zważę.Ale wydaje mi sie,że waga oscyluje około 12-12.4 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i to bardzo. Choc krotko, to rower potestowalem juz przed zlotem, bo w koncu Gory Sowie to moje okolice. Niestety nie mam wielkiego doswiadczenia z fulami, wiec ciezko mi porownywac treka z innymi rozwiazaniami jesli chodzi o zawieszenie. Ale przesiadka na fulla byla podyktowana paroma wzgledami i tu w najmniejszym stopniu sie nie zawiodlem. Przede wszystkim chcialem zeby rower mial lepsza trakcje na zjazdach i przez to dawal wieksze poczucie bezpieczenstwa. Po wypadku z zeszlego roku mam w glowie mala blokade na zjazdach, no i reka nie jest jeszcze w pelni ok, a z tym sie wiaze to ze musze wciaz na nia uwazac. Teraz kokpit jest wyzej, no i amor ma 5 cm skoku wiecej niz w sztywniaku. Kontrola na zjezdzie jest nieporownywalna, podobnie zreszta jak komfort. Tam gdzie wczesniej mialbym juz serce w gardle na wyboistym zjezdzie teraz jest jeszcze spory margines bezpieczenstwa. O dziwo nie zauwazylem zeby mi sie gorzej podjezdzalo niz na o kilo lzejszym hardtailu. Tu pomaga dluga rama - dla rozmiaru 18,5 ma 610 mm, oraz mozliwosc skrocenia amora do 110 lub 90 mm i to bez zatrzymywania sie. Nieco gorzej jest z powrotem do 130mm, bo pod obciazeniem amor jakos nie chce sam wrocic do najdluzszego polozenia. Poderwanie kola tez nic nie daje. Najlepiej sie po prostu zatrzymac i wtedy przekrecic dzwignie. Waga 12,3 kg jak na fulla o skoku 130/120 tez nie jest tragiczna, a wrecz powiedzialbym ze bardzo przyzwoita. Do niebieskiego ptaka tobo troche mi jeszcze brakuje, ale bog Wagomir nie ma we mnie az tak zarliwego wyznawcy ;) Pompowanie na podjezdzie nawet bez platformy nie jest na tyle duze zeby mi specjalnie przeszkadzalo. Tam gdzie sa spore kamienie na podjezdzie jedzie sie nawet duzo plynniej. Po wlaczeniu platformy pytalem sie obok jadacych czy cos sie ugina i mowili, ze nie.

Byc moze za te pieniadze moglbym kupic cos lepszego, ale ja i tak jestem w pelni zadowolony. Trance X w niemal tej samej cenie bylby nieco gorzej wyposazony i ponad pol kilo ciezszy, a do tego jakos nie do konca przekonuje mnie swoim wygladem. Na magiczne slowo "Maestro" tez jakos nie reaguje automatycznie orgazmem ;)

Seryjne opony zmienilem na Rocket Rony, ale jakos nie pieje nad nimi z zachwytu. I nie chodzi tu o dwa kapcie jakie zlapalem na zlocie, bo na pinezke sadze ze nie ma mocnych. No ale to juz kwestia na inny watek. Poza oponami wymienilem jeszcze chwyty, a poza tym wszystko zostalo bez zmian. O ile nie dopadnie mnie mania odchudzania, to nie widze tez potrzeby zeby cos na sile zmieniac, no moze cos pomysle nad kokpitem. Tak naprawde jedyne co mi w tej chwili przeszkadza to fatalna kondycja po bardzo dlugiej przerwie i nogi ktore nie chca podawac, no ale dla mnie sezon sie praktycznie dopiero zaczyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że jesteś zadowolony, co do technicznych podjazdów - nie po to jest zawieszenie żeby je blokować ;) , zmiana skoku to faktycznie super sprawa , mój amor sam się podnosi po poderwaniu kółka :) , co do opon , na takie tereny NN jest the Best ;)

 

Dla porządku jeszcze jeden sprzęt dla zainteresowanych :

e94e2235efc23a538e2a422.th.jpg

rama: Factor XC ISTP Alloy PBA 100mm

rozmiar: M / L / XL

damper: Rock Shox Monarch 3.3 165x38mm

amortyzator: Rock Shox Reba SL 100mm RMT

stery: FSA Integrated

mostek: Onoff XC 31.8mm

kierownica: Onoff Notion 0.0 31.8mm

gripy: Onoff Dice

sztyca: Onoff Notion 0-R 31.6mm

siodło: Fizik Pave CX

hamulec przód: Avid Juicy 3.5 160mm

hamulec tył: Avid Juicy 3.5 160mm

klamki: Avid Juicy 3.5

obręcze: Mavic XM 117

szprychy: CN stainless

piasta przód: Onoff Pro Qr

piasta tył: Onoff Pro Qr

opony: ITS-Mondraker System 2 2.0

korby: FSA Gamma Drive Megaexo 3.1

suport: FSA Exo

pedały: Cranck Brothers Egg Beater MXR

łańcuch: Shimano CN-HG53 9s

przerzutka przód: Shimano SLX FD M-660

przerzutka tył: Shimano XT RD-M772 Shadow

manetki: Shimano SLX SL M-660

kaseta: Shimano CS HG-50 11-32T

waga: 12,64 kg

Cena:

6550zł

http://www.7anna.com.pl/oferta.php?produce...ria=41#produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale platforma w RP23 to nie blokada ;) Gorzej bo gorzej ale cos tam sie wciaz ugina. A wlaczalem ja glownie na asfaltowych lub szutrowych podjazdach tam gdzie zawieszenie sie nie bardzo przydaje ;)

Co do regulacji skoku to bede sie musial jeszcze pobawic swoim talasem i popytac inne osoby jak to jest z tym powrotem do nominalnej dlugosci podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś miał okazje to testować bo pierwszy raz widze

Jakiś test jest, tylko trzeba wziąć poprawką na to, że gość dostał za małą ramę, oraz ma gorszy osprzęt, i testowana rama ma o 20 mm. większy skok (więc siłą rzeczy będzie mniej sprawna na podjazdach).

http://news.bikeworld.pl/rower/skomentuj/3...draker.Factor./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mój amor sam się podnosi po poderwaniu kółka :)

Dzisiaj sie chwile pobawilem amorem i moj tez wraca po poderwaniu kola. Wszystko jest kwestia cisnienia. Ostatnio amor byl dosc miekko ustawiony i nie bardzo chcial wracac. Po dodaniu paru psi jest juz ok. Ciagle szukam wlasciwego cisnienia dla siebie metoda prob i bledow. Strona Foxa nie jest zbyt pomocna, bo miedzy tym co sugeruja dla mojej wagi, a tym co wynikaloby patrzac na SAG jest spora rozbieznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale platforma w RP23 to nie blokada :D Gorzej bo gorzej ale cos tam sie wciaz ugina. A wlaczalem ja glownie na asfaltowych lub szutrowych podjazdach tam gdzie zawieszenie sie nie bardzo przydaje :D

Faktycznie to nie blokada, ale praktycznie do 0 niweluje bujanie będąc wciąż czułym na nierówności.

Tłumik foxa można zablokować praktycznie "na skałe" skręcając to czerwone pokrętło od odbicia i włączeniu pro pedala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... tja tylko ze w ten sposób mozesz rozwalic amortyzator. i co w czasie jazdy w terenie bedziesz kręcił regulatorkiem w te i na zad, dolatujesz do zjazdu i będziesz ustawiał powrot na tyle szybko by reagowal odpowiednio? kurde trzeba byc niezłym z matmy by w warunkach bojowych tak szybko policzyć kliknięcia regualtora ;)

u mnie przy trzecim stopniu pro pedala jedyne ugięcia amortyzatora w czasie jazdy to sag. pożniej, po przysiadzie zawieszenia, jest juz sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie zamierzam kręcić tym podczas jazdy w terenie, bo podczas jazdy w terenie używam pro pedala i to tylko czasem ;)

Ale wyobraź sobie, że raz z kolegą pojechaliśmy na asfalt, gdzie było z 50km korbowania po równym asfalcie, a na asfalcie raczej tłumik mi sie nie rozwali... Rower przy skręconym na maxa odbiciu zachowywał sie jak hardtail i o to mi chodziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arek_wro ile cie kosztował ten trek??

Obiecalem w sklepie, ze sie nie bede za bardzo chwalic, bo cene udalo mi sie calkiem atrakcyjna wynegocjowac. Nie bylo to co prawda 7,5k z tematu tego watku, ale tez duuuuuzo mniej niz tegoroczny model kosztujacy 12k. Generalnie blisko tego co kosztuje gorzej wyposazony trance x2. Trek sie tu znalazl dlatego, ze zalozylem tez watek i chcialem dac znac jak sie historia z zakupem zakonczyla.

Przy czym to za ile kupilem swojego fuela nie ma o tyle juz chyba znaczenia, ze o ile mi wiadomo byl to ostatni egzemplarz ex9 z 2008 dostepny w Polsce. Mozna jeszcze ewentualnie popytac w ssc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie kupno fulla do maratonów. Budżet to około 10k. Myślałem żeby rower był podstawą do zejścia w przyszłości w okolice 10kg.

Po analizie na placu boju zostały mi zasadniczo dwa modele Spark 30 i Anthem X2. Myślałem jeszcze o Merida 96 3500D (droższa z kinematyką Spark, mniej możliwości ustawiania zawieszenia i przez wyższą główkę ramy raczej odpada widelec 120), Blur XC 2 Carbon (zbyt drogi, a części do samej ramy nie mam).

 

Spark 30 (w sklepie dają na wejściu 10% zniżki)

+lżejsza węglowa rama (około 300g)

+blokada zawieszenia i zmiana skoku

+możliwość spróbowania z przodu skoku 120 i 100 (Reba)

 

Anthem X

+znacznie tańszy

+lepsza kinematyka zawieszenia (VPP)

 

Mam 168cm i ważę 55kg, więc z dostępnością Anthem nie powinno być problemów (rozmiar S i taki sam dla Spark). Który model wybrać i czy rozmiary S będą dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...