Skocz do zawartości

[korba] problem z odkreceniem sruby...


Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Chciałem odkręcić te 2 śrubki, żeby ściągnąć korbę i wykręcić suport, ale problem jest już na samym początku. Korba ta nie była odkręcana on nowości. Seryjnie zamontowana w rowerze w 05' . Te śrubki niestety ani drgnął. zalałem to wd40 ale ...dalej nic. nie chce ciągnąć na siłę bo urwę śrubę i będzie całkiem kupa. pamięta identyczny problem miałem z pedałami w tym rowerze, również seryjnie zamontowane ... ale powoli poszło. Jaki macie pomysł na rozwiązanie problemu?... wole zapytać i zwrócić się z tym do was niż to zepsuć...

post-111577-1226144316_thumb.jpg

post-111577-1226144411_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalaniu WD40 czekałeś? Bo warto zalać i poczekać np 1 dzień, żeby wszędzie mógł dotrzeć. Rower jak widzę to Kona, czyli montowany w seryjnej produkcji - czytaj większość dużych śrub przykręcana kluczem pneumatycznym. Jak miałem Speca to był identyczny problem z suportem, który również został zalany jakimś specyfikiem i po 2 dniach puściło, ale... panowie w serwisie i tak używali rury na kluczu :P .

 

Czyli moja rada: jak zalałeś to poczekaj, potem zdejmij przednie koło, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, tak, żeby korba mogła się zablokować o podłogę, zawołaj ciężkiego kolegę i powiedz mu żeby dociskał bika do ziemi, weź dobry imbus 8mm i rurę, najlepiej stalową - co robić dalej już wiesz. Oczywiście nie przesadź z siłą, ale szczerze jeśli to nie pomoże to chyba nie ma innych nieniszczących rozwiązań. Jeśli śruba się ukręci na gwincie to suport będzie do wymiany, co jeszcze da się przeżyć, natomiast jeśli się przekręci gniazdo na imbus to będzie trzeba ciąć albo rozwiercać, oba mało przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce ciągnąć na siłę bo urwę śrubę i będzie całkiem kupa.

jak urwiesz srube (masz korbe na kwadrat?) to nie bedzie kupa... tylko suport sie nie bedzie juz do niczego nadawal a podejrzewam ze wymieniasz i suport i korby wiec co za problem urwac leb od sruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Podczepie się do tematu i mam nadzieje że to nie problem :)

 

Mam korbe na kwadrat przez pewien czas musiałem ją codzień dokręciać ponieważ na tej śrubie były luzy . Stwiedziłem że pojade do serwisu oddałem moją maszyne i kiedy wróciła było wszystko dobrze LECZ... ostatnio byłem na maratoniku i miałem strasznie brudny rower ( ah... ta pogoda) postanowiłem że wykręce korbe i sobie ją pięknie wyczyszcze ( miała troche zęby pokryte rdzą) no i zobaczyłem że ten kwardat na każdym rogu jest nabity tzn. nie moge go ściągnąć ponieważ jest "zespojony" z suportem czy to normalne czy coś zaprzeproszeniem z######a.... w serwisie

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jak jest ten kwadrat i on "nachodzi" na kwadrat suportu. i po każdej stronie suporu jest on nabity wygląda to mniejwiecej tak

X---X

------

X---X

 

X=nabite

- =suport

na każym rogu jest nabity nabijakiem i nie mozna go jego ściagnąć jeżeli nadal jest coś niewyjaśnione to zrobie foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...