Skocz do zawartości

[rower] Składanie roweru - Cross


grissley

Rekomendowane odpowiedzi

Ok,

Rama, amorek i BB7 już są, piastę przednią i DT Competition też dzisiaj Teutoni nadali - zaczyna się pojazd kompletować.

Teraz, co do tylnego koła:

 

Jakie są różnice (oprócz sposobu mocowania tarczy i oprócz roku produkcji) między tymi piastami:

 

SHIMANO XT FH-M756 (6 śrub)

SHIMANO XT FH-M775 (centerlock)

SHIMANO XT FH-M765 (centerlock)

 

?

 

Różnica w cenie jest nieistotna, w razie czego wymiana obecnej tarczy BB7 na centerlocka byłaby też zerokosztowa (centerlockowe tarcze są tańsze niż 6cio śrubowe).

 

A może jakąś jeszcze inną się zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się trochę opinii o XT - ludzie jadą równo po wszystkich modelach od 2005r wzwyż... :|

 

A co powiecie na takie piasty:

 

Dartmoor X-Force

Dartmoor Free-Force

NS Coaster

NOVATEC D-042SB

NOVATEC D-142

 

?

 

To już dość ciężkie sprzęty - wyglądają jak coś do katowania, a ja w sumie 80% czasu będę spędzał na asfalcie (albo i 90%).

Z drugiej strony chciałbym, żeby piasta była de facto bezobsługowa (i to przez parę lat) i żeby w razie czego nie czuła się źle po przejażdżce z 95kg jeźdźcem jadącym z 30kg sakwami.

W deszczu.

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opony - poluję na Schwalbe Hurricane Reflex - w Polsce nie do dostania, w Niemczech od ręki - ale koszt przesyłki nieco zniechęca. Dystrybutor z kolei może sprowadzić na zamówienie - ale dopiero na Styczeń... Jeśli miałbyś takie, to chętnie wezmę.

 

 

Właśnie doszła do mnie piasta przednia i szprychy - ciężkie dziadostwo.

Piasta z zaciskiem to 551g, a szprychy 205g.

Wyjdzie na to, że koło z dętką i oponą będzie ważyć tyle, co rama...

Jedno koło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga jest własnoręcznie zmierzona - to jest piasta z solidnym dynamem, stąd ta waga :)

A to i tak najlżejszy model, dostępny chyba tylko w Niemczech (przynajmniej Brytyjczycy i Amerykanie skarżą się na forach, że muszą to z DE sprowadzać, bo u nich nie ma - u nas zresztą tez Pawlak nie oferuje).

Szprychy na przód to DT Competition (32 - z tyłu będzie 36 championów).

Obręcz miała być najpierw Rigida, Potem Alex ACE18, ale w końcu zamówiłem ZAC'a 2000 - w razie, gdybym wpadł na dziwny pomysł wyprawy z jakąś sakwą z przodu, to nie będę musiał się martwić.

Niestety, to oznacza też kolejne 100g więcej w stosunku do Alexa :)

 

piasta1fh9.jpg

 

piasta2uo8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...