Skocz do zawartości

[rower]Czy wilgoć mu zagraża oraz jak go pomalować?


Rekomendowane odpowiedzi

No ja jeżdżę przeważnie po piasku, "kamyczkach" i błocie. Od czasu do czasu jakiś wypad na miasto (nie w sensie lansu :) ) ale wtedy tez wybieram jak najbardziej "brudną" drogę. Więc co? Ładować coś lepszego, czy wystarczy coś niezbyt drogiego. Jakbyście jakąś przykładową firmę podali. Rower, który mam (zresztą jak jest napisane po lewej) to Kross Hexagon V4 więc do niego super smarów nie ma sensu chyba dawać.

 

Wrócę jeszcze do "szprejów". Jeżeli kupię Motip (czarny) to uzyskam efekt metalic'a? Czy będzie totalnie matowy?

 

jeżeli kilka wycieczek i mycie z soli po powrocie, to ja bym go trzymał tam gdzie ciepło

I tak pewnie zrobię :blink:

 

Baltosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupię Motip (czarny) to uzyskam efekt metalic'a? Czy będzie totalnie matowy?
jak kupisz metalic to bedziesz miał metalic jak kupisz matowy to bedziesz miał matowy.

za 10 zł kupisz litr oleju EKOPIL ORLEN do smarowania pił łańcuchowych (wystarczy Ci do smarowania łańcucha na miliard kilometrów), za 5 zł tubke smaru do łożysk, za 8 zł kupisz 2 litry zwykłej benzyny euro 95 na stacji którą wymyjesz łańcuch przed smarowaniem a potem zlejesz znad brudu i wykorzystasz ponownie. Reasumując 23zł = środki smarne na dwa lata rekreacyjnej jazdy. Najważniejsze powtórzę żeby jeżdzić rowerem który ma czyste i nasmarowane podzespoły. To czym ma nasmarowane jest mniej istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze Panowie jedno pytanie dotyczące tego wątku. Przeszedłem dzisiaj 5 sklepów i znalazłem kilka tych osłonek tylnego widelca, w różnej cenie. I mam pytanie, czy różnią się a jeżeli tak to czy bardzo te powiedzmy za 15 zł i te za 30 zł? Ta za 15 to Author'a na rzepy z neoprenu. Taka by wystarczyła? I czy trzeba dopasować jakoś rozmiar tej osłonki do ramy? Jeżeli tak, to jaki trzeba byłoby rozmiar do Hexagon'a V4? Bo taka za 30 zł to już chyba do ostrzejszych zjazdów takich jak DH, a do XC powinna wystarczać taka tańsza.

 

Baltosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić za 3 złote taśmę samowulkanizującą i owinąć rurkę? B)

Przecież zadaniem osłonki jest jedynie żeby lakier się nie zdarł...a taka tasma jest na tyle mocna i w miarę elastyczna że spokojnie spełni takie zadanie. A jak się już trochę zniszczy...to ściagasz i naklejasz nową ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) I mam pytanie, czy różnią się a jeżeli tak to czy bardzo te powiedzmy za 15 zł i te za 30 zł? Ta za 15 to Author'a na rzepy z neoprenu. Taka by wystarczyła? (...)

Możesz spokojnie kupić tą za 15zł. Nie sądzę żeby trzeba było coś dopasowywać, wszystkie są robione mniej więcej tak samo, chyba że mają jakieś niestandardowe na stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...