Skocz do zawartości

[rower] Iron Horse MKIII Comp


Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, ciekawa koncepcja :)

Przy DW-Linku już raczej zostanę, bo co jak co ale ten system jest niemożliwy!

To może przywieźć każdemu po ramce z US & A w przyszłym roku? Hurtowo będzie taniej :thanks:

 

Tak z ciekawości - ktoś wie czemu Turner zmienił zawieszenie z Horsta na jednozawias? Przeca to jakby krok w tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Tak z ciekawości - ktoś wie czemu Turner zmienił zawieszenie z Horsta na jednozawias? Przeca to jakby krok w tył...

 

Sprawa prosta... Kasa... Ostatnie Horsty Turner'a wyszly w 2006 roku. Wtedy wlasnie Spec opatentowal Horsta jako FSR i zaczal domagac sie oplat licencyjnych.

A ze patent obowiazuje w Hamburgerowie, a Turner ciagle buduje swoje bajki tamze wlasnie...

 

Faux bar TNT nie byl pono taki zly. Uzytkownicy wypowiadaja sie pozytywnie.

 

Dwa lata TNT - 2007 i 2008 a potem DW-Link :)

 

Pryszcz z DW-Linkiem jest opisywany jako agresywniejszy sprzet niz TNT i Horst. Oficjalnie mozna tam zenic amora 160mm :D

Pisza o nim jako o Mini-RFX'ie

 

A to juz jest naprawde duuuzo...

 

Dzieki Janislaw ale ja zostane (przynajmniej na razie...) przy Horscie.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że Turner nie zmienia geometrii, mimo różnych systemów zawieszeń (2005):

http://www.turnerbikes.com/Catalog/Turner2005old.pdf

Z tego co zauważyłem u Janisława, DwLink pochłania naprawdę niewiele energii i łatwiej startuje przy depnięciu.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem u Janisława, DwLink pochłania naprawdę niewiele energii i łatwiej startuje przy depnięciu.

To fakt, ale coś za coś...

Jako że kucyk leży odłogiem za sprawą Mańka, a 4 litery już mi się przyzwyczaiły do fulla, przed weekendem porwałem bratowego Cake'a do lasu :)

No i jednozawias ze Swingerem chociaż o mniejszym skoku to jednak lepiej wybiera "liście" i na małych nierównościach jest bardziej komfortowy. Tyle że buja jak cholera, a mnie jako że to jednorazowa jazda nie chciało się bawić z SPV.

No i ogromna różnica przy pokonywaniu większych kamyków i korzeni - Iron połyka z cichym mlaśnięciem, a Gary najpierw się zapada po czym wybija w powietrze.

 

Ivan, złożyłeś już Spota czy cały czas podziwiasz jak pięknie wygląda nieruchomy i milczący?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

Wlasnie dlatego mimo potencjalnej mozliwosci wybrania Spota na DW-Link'u zdecydowalem sie na Horsta.

Bo jak mowia Homers DW-Link jest fajowy i agresywny ale to wlasnie Horst wybiera przyslowiowe liscie ;)

 

No z checia bym juz oblatal Pryszcza ale jak kalkuluje nie bedzie to wczsniej niz na wiosne. Zbyt duzo nakladow mnie czeka, nawet jakbym skanibalizowal czesc komponentow z Inbred'a

Najwiekszy wydatek to oczywiscie amor i przynajmniej przednie kolo.

 

Mam juz kilka pomyslow w temacie, jeden niestety bardziej kosztowny od drugiego...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-ro zawias Horst nie jest zły (zero kopania w pedały), wiem coś o tym (a zwłaszca, że rama za 399 Euro) ;) choć moja rama jest dosyć twarda jak na Horsta.(ale ja akurat nie lubię kanap)

Jednak trochę mi brakuja mi tego startu Kucyka :blink: chociaż rama ramie nie jest równa i sprzęt Ivana na pewno będzie się inaczej prowadził (samo umieszczenie tłumika w jego konstrukcji powoduje większą miękkość).

 

Ivan, co do składania, to faktycznie lepiej poczekać i kupić odrazu docelowo dobre podzespoły.

Janisław, muszę stwierdziś, że Ivan ma jak na razie ,<puk,puk,puk> szczęśliwą rękę - Mineta chodzi bez problemów.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, nie macie ochoty zrobić jakichś jazd próbnych na różnych ramkach?

Brać rowerki w góry i jazda, kto na co ma ochotę :)

Ja osobiście jeszcze nie śmigałem w życiu na Horście, a chętnie przetestowałbym i ten system :)

 

Co do amorka - widać kwestia sztuki albo rocznika, jak by nie było ja mam ten rok wcześniejszy... No ale mam nadzieję że po naprawie będzie już latał jak złoto. Tylko ciekawe na kiedy go zrobią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ej, nie macie ochoty zrobić jakichś jazd próbnych na różnych ramkach?

Brać rowerki w góry i jazda, kto na co ma ochotę :)

Ja osobiście jeszcze nie śmigałem w życiu na Horście, a chętnie przetestowałbym i ten system :)

 

Co do amorka - widać kwestia sztuki albo rocznika, jak by nie było ja mam ten rok wcześniejszy... No ale mam nadzieję że po naprawie będzie już latał jak złoto. Tylko ciekawe na kiedy go zrobią...

 

nie no ochota to jest jak wszyscy diabli... Ino budzet juz tak rozciagniety ze trzeba bedzie pykac pomalenku. Nawet w najslabszej wersji musze kupic amora zeby postawic Pryszcza na kolach... Jaskies stare zapasowe komponenty by sie trafilo mimo to Maniek to wydatek okolo 500 funciorow. Niestety promocje sie pokonczyly i sa dostepne tylko modele 2009 w cenie sugerowanej... :(

 

Nie wykluczam jednak ze moglibysmy jakbogiallach pozwola spotkac sie w jakims radosnym miejscu na weekend, gdzies tak na wiosenke i zrobic tesciki porownawcze.

 

Tylko najpierw poskladac to-to trzeba do kupy...

 

A jak mnie sie zdawa tylko Rulez ma aktualnie sprawny rower ;)

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Mariano dojechał po naprawie :D

Dzisiaj dopiero odebrałem i zamontowałem bez jazd próbnych jeszcze, ale tak na sucho wygląda że zrobiony - z automatu już się nie chowa. Zmienili też linkę od IT bo starą ciut poszarpałem przy demontażu.

Ale co najbardziej cieszy, to że nie wiem jak ale coś ze skokiem zrobili bo teraz w pełni 140 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japier... :)

Teraz znowu coś strzela z tego amora...

Wczoraj zrobiłem traskę maratonu Kwidzyńskiego i tak gdzieś w połowie drogi zaczęło coś się tłuc z widelca.

Prawdopodobnie coś z tą blokadą nie teges, bo właśnie zaczęło to występować po tym jak chciałem ją przetestować i zacząłem kręcić w różne pozycje. I teraz przy małych, szybkich nierównościach występuje takie głuche stukanie...

 

Chyba mój pierwszy i ostatni widełek Manitou :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Oj Janislaw, Janislaw...

 

Jak bys czytal posty popelnione przeze mnie w temacie Minuty to bys wiedzial ze platforma Absolute stuka po zalaczeniu. Pomaga wymiana igly w damperze. I faktycznie Manitou wysyla ja za friko, wraz z instrukcja montowania.

Poza tym ze stuka nie robi nieczego zlego, aczkolwiek potrafi to zjadowic...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że Ivan o tym napomykał, jak i o igle , mój Maniek nie stuka pom zał. platformy, tylko coś trzeszczy i nie mogę zlokalizować czy to na sterach czy na koronie, na razie jednak trzeszczy słabo, więc się zbytnio nie przejmuję, za to mocno trzeszczy jarzemko sztycy i to mnie wkurza :D

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...