Skocz do zawartości

[amortyzator] jaki na 29``?


borekd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Poszukuje amortyzatora przeznaczonego do xc, dla kół 29``. Chcę go zamontowac do mojego roweru trekingowe, ale niestety amortyzaotry to trekingu raz ze nie oferują tak duzego skoku, a dwa na pewno są mniej wytrzymałe....

Póki co znalazłem jedynie RST 29`` czy jest on godny polecenia do zastosowan jakie wypisałem??

Zalezy mi własnie na skoku 80 mm lub więcej, i cenie porównywalnej z tym rst :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro odbieram ten amorek z serwisu

tu jest link: http://www.velo.com.pl/www/produkt.php?m=1...p=%&id=1639

z tym, że tak nie ma już wersji 80 mm skoku tylko nowy model na 2009 rok ze skokiem 100mm

po pierwszych jazdach coś skrobnę na jego temat [też mam rower crossowo/trekingowy - niedługo zmieniamy ramkę i powstanie coś pokroju 29-era:)]

 

pozdrawiam Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amor jest dokładnie tak samo długi jak trekkingowe. 490 mm.

 

Przeciętny amor 29" o skoku 80 mm zazwyczaj jest krótszy od trekkingowych, 100mm sa dłuzsze.

 

Miałem go kupowac, ale w czasie jak chciałem to dystrybutor ich nie miał. I dobrze zrobiłem bo za niecały miesiac siostra wraca z USA i przywiezie mi REBĘ, za 380 dolarów, przy ówczesnym kursie na poziomie 2 zł (jak go kupowała).

 

Edyta: Jedyna róznica może by w offsecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien problem z tym M29 - na goleniach pojawiają się czarne smugi - jakby wycierały się uszczelki - jest to opisywane na forach, to samo ma mój kol. który zakupił tego amorka.

Sama praca amorka nawet niezła, ale bez rewelacji (na pewno dużo lepsza noż amorów trekkingowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazja to nie była tylko wtedy bo amor cały czas jest do kupienia w treefortbikes za 376 zielonych. Nawet przy obecnym kursie wychodzi ponizej tauzena, tyle, ze trzeba miec kogos kto go przywiezie. Przesyłka przynajmniej pod Nowy Jork była za frajer więc w większości stanów powinno tak byc.

 

Szczerze mówiąc to troche jestem zły na siebie, ze nie szarpnąłem się na WB Magic za 570 dolarów. Po wielkich górach nie jeżdżę więc Reba powinna by ok.

 

Co do M-29 to nie miałem z nim styczności, ale mam wrazenie, ze to jest amor mimo, ze powietrzny to jednak trochę "cieższego" kalibru. Jest chwalony przede wszystkim za sztywnośc. Wybieranie lisci to przy 29" załatwiają koła jednak mimo wszystko.

 

@ zgud.

Jaką ramę chcesz kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do amora pierwsze kilometry sztywny ok, chodzi bardzo ładnie - porównując z Torą wg mnie podobnie

troszkę kijowa manetka blokady przy kierownicy

 

Huhu

 

najprawdopodobniej na razie z braku kosztów zamówie cos w mielcu - później zobaczymy albo myślałem o Accencie Shannonie - ze względu na krótką główkę i geometrię mniej trekingową

 

P.S. teraz geometria roweru jest typowo trekingowa - strasznie wysoko kokpit - po redukcji 2 podkładek

 

pozdrawiam Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie velo jest dokładna geometria.

 

Od razu powiem, rower nie będzie jeździł jak 29". Jest o jakieś 4-5 cm za krótki. To własnie najbardziej odróznia crossy od 29". I to decyduje o tym, ze crossy zdecydowanie gorzej podjeżdżają. Głównie dlatego zmieniłem rower na 29".

 

Druga sprawa to opony. Z autopsjii wiem, ze do Shannona nie wsadzi sie nic szerszego niz 2.0 w zasadzie, a przydałoby się miesce na szerszy kapec.

 

Kończąc OT. Dyskusje mozna by przeniesc do watku klubowego 29", coby tu nie smiecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shannon - chyba jednak ciut bardziej wyprostowany nieprawdaż Huhu :P

 

co do różnic 29er i treking oczywiście gorzej się podjeżdża itd, teraz mój rower wygląda troszkę jak zjazdówka;p

 

co do amora bardzo łatwo ustawic go pod siebie

przy mojej wadze 72kg mogłem testowac też torę w A6 kumpla - powiem tak ja wielkich różnic nie odczuwam

 

to może już na tyle OT

 

P.S. Huhu nie wiesz może o jakiś w miarę tanich ramach 29" bo szukam, myślę kombinuję, a troszkę nie powiem śpieszy mi się

jakbyś mógł coś polecic, albo chociaż jakieś ciekawe geo to może jednak w mielcu ją pospawam

 

Pozdrawiam Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem. Nie powinno się nic zmienic. Róznica moze byc max kilka mm a to w zasadzie tyle samo zmienia gdy opone wyższa/nizsza sie zalozy.

 

Ja mam superiora. Sprobuj do nich skrobnac maila ile za rame sobie zyczą, ale od razu uprzedzam, ze to trochę autobus jest. Bardzij zwrotna niz trekking, ale jednak. Ma bardzo długi ogon to dlatego.

 

Geo ciekawe mozesz sobie sprawdzic na stronach większości topowych producentów takich jak cannondale, specialized czy orbea. Tylko patrz na macierzyste strony.

Najwiecej recenzji znajdziesz na mtbr.com.

Generalnie jesli kojarzysz podstwowe parametry geometrii to powinienes coś dla siebie znaleźc. Pamietaj, ze sprzęt amerykański się trochę rózni w koncepcji od europejskiego (krótsze mostki i szersze kierownice).

 

@ rulez.

 

Uswiadczasz mnie w przekonaniu, że jednak dobrze zrobiłem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z Tora jest ten problem, ze nie wystepowała oficjalnie jako sam amortyzator. Jedynie jako montowana w rowerach. Tak samo z Dartem 3, który w zasadzie całkowicie by mnie pewnie satysfakcjonował.

 

Kupi obecnie mozna ja jedynie w USA i to przyszłoroczne modele, które sa chyba jedynie w cenniku. Była tez w chainreactioncycles za ok 160-180 funtow.

 

Generalnie duzo latwiej jest kupic rebe czy zdecydowanie bardziej egzotyczne marki jak White Brothers niż TORĘ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawa jasna:)

Huhu gratuluję okazji:)

Tak przy okazji - jak już będziesz ją ujeżdżał to napisz coś na jej temat:) Żebym wiedział czy duży błąd zrobiłem kupując M-29:)

 

pozdrawiam Bartosz

 

 

HUHU i ja bede "czatowal" na Twoje opinie odnosnie tego widelczyka :)

pozdrower :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...