Skocz do zawartości

[rower] kupić (co) czy składać do 12-13 tys pln


LUKI79

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadz się kazdy ma swoje zdanie .

Dodam tylko że Magura Wotan na targach Eurobike 2007 zdobył nagrodę najlepszego widelca w swojej kategori .

Trudno tej decyzji zarzucić brak obiektywizmu . To tak odnosnie kichowatości Magury .

Stwiasz skrajne opinie , które nie są zgodne z prawdą , a włąsciwych dróg jest kilka ;)

 

Warto więc na koniec wyciągnąć jakieś wnioski , który według ciebie , amortyzator jest obecnie najlepszy do XC ? Ja nie potrafie odpowiedzieć , dlatego nie stawiam skrajnych opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wezmiemy pod uwage to ze wiele amorow jest dostepnych np na allegro za niewielką czesc ceny a durin w ofercie allegro kosztuje 2999.... sid 2009 kosztuje polowe tego. jesli mialbym zrobic eksperyment nowy sid a nowy durin - to pamietajac ze gl mankamentem sida byla niska sztywnosc moj wybor padlby na sida. w razie jakichkolwiek problemow mam mozliwosc dokonana za cala durinową sume zakupu dwoch sztuk widelcow.

 

wracajac jeszcze do durina: jesli firma chwali sie ze jej rozwiazanie podwojnej podkowy jest lepsze niz tradycyjne bo poprawia sztywnosc widelca to wydaje mi sie ze widelec nie powinien polec w tym punkcie.

wg mnie podkowa w manitou z tylu czy po obu stronach w magurze to po prostu dobry gag marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylo że jeden ze sklepów , który posiada SID Team w swojej ofercie za 1700 zł , Durina może sprzdać za 2000 zł.

Więc nie można jako argumentu podawać tego że cena katalogowa to 2990 zł , ponieważ mozna go kupic taniej , jeżeli ktoś jest zainteresowany to szuka i pyta , a nie klika bez zastanowienia zakup za 2990 zł

Ja uważam że nie ma argumentów , aby przekreślac jeden lub drugi amortyzator . Przez najblizsze dwa zezony prawdopodobnie rynek XC bedzie podzielony ,miedzy Durina a nowego SIDA plus Fox RLC.

Tak wiec zainteresowany w temacie , nie popełni błędu wybierając jeden lub drugi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Marty SL w wersji Magnesium :

"Eurobike GOLD Award for Marta SL Magnesium!!

Sabine Spitz wins the gold medal with Marta SL Magnesium on board in Beijing, now the Passion People win gold ourselves at the world's biggest cycle show, the Eurobike in Friedrichshafen!

 

Among 300 new products only seven got the much sought-after GOLD award!

 

"The lightweight design of MAGURA's top end disc brake sets standards in its class and incorporates both technique and esthetics in an excellent way", so the laudation of the committee. "

 

To też tylko marketing i oczywiście na niczym się nie znają . Cytat ze strony Magury , informujacy o tym wydarzeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręcz przeciwnie , to oznacza że są dobre , nawet bardzo dobre , inaczej stwiasz pod wątpilwość zasadność wybrania innych produktów nagrodzonych .

Jest to hamulec XC , nie do długich zjazdów , przynajmniej nie z tarczą 160 mm .

Paradoksalnie kobiety częściej przytrzymują hamulec na stromych zjazdach , w miejscach gdzie faceci nie hamują . Dlatego mogą zdarzać się takie sytuacje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie, po czesci zwiazane z tematem. taniej wyszloby kupic, czy zlozyć rower w ww cenie? jak i w kazdej innej.

Najczesciej oplaca sie skladac rowery na drogich komponentach, bo wtedy gotowce, szczegolnie tzw. uznanych firm, wychodza znacznie drozej. W przypadku tanich rowerow skladanie czesto przestaje byc oplacalne.

Przy kwocie 12-13 tys. lepiej sobie zlozyc rower. Nie chodzi tylko o koszty, ale wydajac tyle kasy ma sie zazwyczaj okreslone preferencje co do sprzetu, i ciezko spotkac gotowca, ktory je spelni w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic , nie oto chodziło aby wyniki pokazać , notabene Christoph , wygrał ostatni puchar swiata , a spowalnia go Marta.

Informacja mówi o wyróżnieniach na Eurobike 2008 dla nowych produktów .

w jakim sensie magura marta/marta sl jest nowym produktem w roku 2008?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie, po czesci zwiazane z tematem. taniej wyszloby kupic, czy zlozyć rower w ww cenie? jak i w kazdej innej.

Trudno odpowiedziec na to pytanie , poniewaz wszystko zalezy od konkretnej ofetry , gdyby brac pod uwagę ceny katalogowe , to zmontowanie roweru we własnym zakresie wyszłoby znacznie drożej , ale jezeli wziac pod uwagę oferty np. internetowe , wtedy mozna próbować .

Oferta moze byc również dobra na zakup całego roweru . Poniewaz przy tej cenie sprzętu , cene roweru ustala się indywidualnie , co w efekcie moze być korzystniejsze niż zmontowanie samemu.

 

w jakim sensie magura marta/marta sl jest nowym produktem w roku 2008?

Nagroda dotyczyła Marty SL Magnesium .

No i oceniane są produkty na 2009 rok , na targach w 2008 roku.

 

Ale cała sreri Marty jest nowa . Mają nowe klamki , nowe zaciski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno odpowiedziec na to pytanie , poniewaz wszystko zalezy od konkretnej ofetry , gdyby brac pod uwagę ceny katalogowe , to zmontowanie roweru we własnym zakresie wyszłoby znacznie drożej , ale jezeli wziac pod uwagę oferty np. internetowe , wtedy mozna próbować .

 

nie do końca oferty internetowe są "dobre" nie mniej jednak często są bardzo atrakcyjne,

wszystko zależy gdzie szukamy i jakie mamy "dojścia", nie tak dawno zaoferowano mi w sklepie stacjonarnym gt w cenie o 1500 zł taniej niż najlepsza oferta w sklepie internetowym już po przecenie, a o cenie katalogowej nawet nie wspominając :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...